Літаки продовжать літати над Україною: Кабмін придумав, як убезпечити авіаперевізників
Кабінет міністрів ухвалив рішення виділити 16,6 млрд гривень в якості гарантії безперебійності польотів у повітряному просторі України. Ці кошти уряд візьме із Резервного фонду Державного бюджету.
Про це у своєму Telegram-каналі повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, рішення дозволить стабілізувати ситуацію на ринку пасажирських авіаперевезень та гарантувати повернення в Україну громадян, які зараз перебувають за кордоном.
"Гарантії надаватимуться для страхових компаній, компаній-перестрахувальників, лізингових компаній та авіаперевізників. Після нормалізації зовнішньополітичної ситуації невикористані кошти будуть спрямовані до Державного бюджету", – прокоментував рішення заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко.
Представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram написав, що бюджетний комітет парламенту підтримав розпорядження Кабміну про виділення 16,6 млрд. гривень.
Крім того, глава "Украероруху" Андрій Ярмак повідомив, що Україна офіційно рекомендує авіакомпаніям не виконувати польоти над відкритими водами Чорного моря з 14 по 19 лютого – через російські військові навчання.
"Вже із завтрашнього дня, 14 лютого, авіакомпаніям рекомендують не виконувати польоти протягом певного проміжку часу над цією зоною та заздалегідь планувати оптимальні маршрути з урахуванням поточної ситуації", – сказано в повідомленні.
Минулого тижня РФ опублікувала в системі для оповіщення пілотів NOTAM повідомлення, в якому оголосила тимчасово небезпечною зоною частину повітряного простору над Чорним морем через власні навчання. Але оскільки відповідальність за повітряний рух у просторі над відкритим морем лежить на Україні, відповідно вона й має попередити про потенційну небезпеку.
Про що мова?
Радник американського лідера Джо Байдена з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що російський наступ, ймовірно, почнеться з повітряних бомбардувань та ракетних ударів, які призведуть до численних жертв серед населення. При цьому, за словами чиновника, Штати точно не знають ані форми, ані дати вторгнення.
12 лютого на тлі чуток про можливий наступ нідерландська авіакомпанія KLM повідомила, що зупиняє польоти в Україну. Також стало відомо, що український перевізник SkyUp припиняє продавати квитки на рейси 14-16 лютого через вимогу лізингодавців повернути літаки на територію ЄС.
Водночас радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що влада не вважає за необхідне закривати повітряний простір країни. "Це нонсенс. І на мою думку, нагадує щось на кшталт часткової блокади", – зазначив він.