Путін пішов війною на Україну: ЗСУ дають відсіч противнику, серед росіян є перші втрати

Вранці четверга, 24 лютого, Росія напала на Україну. Російські війська почали вести інтенсивні обстріли українських підрозділів на сході, а також завдали ракетно-бомбових ударів по аеродромах у низці міст та військових об'єктах ЗСУ.
Крім того, ворог почав атакувати кордони України і з боку Білорусі.
Українські військові відбивають удари супротивника, зокрема й за допомогою авіації, а наземні сили зайняли та утримують оборонні позиції.
Також вже є суттєві втрати з боку ворога: збито кілька літаків та вертоліт, знищено танки та вантажівки. На жаль, є втрата і з українського боку.
Водночас у Верховній Раді проголосували за введення воєнного стану в Україні.
ЗМІ слідкують за тим, що відбувається в країні, онлайн15:03. Євросоюз готовий прийняти біженців з України, заявила голова Єврокомісії.
15.00. У Харкові люди ховаються у метро від обстрілу.
14:50 – Атака Росії в Україні порушує Статут ООН, заявив президент Франції Еммануель Макрон.
14:47. У Харкові прозвучали сирени. Людей закликали слухати сигнали оповіщення. У разі небезпеки – знайти місце укриття поруч, за можливості – бомбосховища, підземні паркінги, метрополітен.
14:39. Державна прикордонна служба України повідомила, що прикордонники разом зі Збройними силами України та іншими силами безпеки і оборони продовжують боронити Україну. Росія здійснила вторгнення по багатьох напрямках.
"Вогонь по прикордонним підрозділам та пунктам пропуску здійснювався артилерією та авіацією після чого відбувався рух військової техніки. Зокрема, російська агресія відбулася в межах Луганської, Чернігівської, Сумської, Харківської, Житомирської, Херсонської, Одеської областей, по о. Зміїний та в зоні ООС", – повідомили в ДПС.
14:11. Президент Володими Зеленський знову виступив на брифінгу. Головне:
ми вже видаємо зброю і будемо видавати всім охочим;
від кожного залежить майбутнє.
13:50. Прикордонники дали відсіч ворогові у прикордонного пункту "Дільче" у Житомирській області. Наразі ситуація там більш-менш стабільна, повідомляє прес-центр МВС України.
13:49. РФ не хотіла сприймати серйозно пропозиції сісти за стіл переговорів, бо готувалася до вторгнення. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
13:48. ЗСУ потрібна допомога! Зокрема терміново необхідні 120 фур, які можуть курсувати зі Львова через кордон та перевозити технічну допомогу партнерів. ЗСУ забезпечать заправку фур паливом.
Про це у Facebook повідомила заступник голови правління Центру Оборонних Стратегій Аліна Фролова. Щодо допомоги просить писати їй в особисті повідомлення.
13:43 – Міністр оборони України Олексій Рєзніков закликав усіх, "хто готовий тримати зброю, вступати до лав Сил ТрО. "Беріть лише паспорт. Даємо зброю всім патріотам, які без вагань готові застосувати її проти ворога! Зберігаємо спокій! Тримаємо стрій! Віримо у ЗСУ! Слава єдиній Україні!"
13:35 – Число полонених російських військових росте. У мережі з'явилося фото одного з поранених з боку РФ.
13:28 – Антон Геращенко показав фото підбитого під Харковом танка та загиблих військових РФ. Він закликав матерів Росії виходити надвір на протести проти війни.
13:26 – Під Гостомелем захоплено російського диверсанта.
13:19 – Війська Росії захопили Північно-Кримський канал та Каховську ГЕС, повідомив мер Таврійська.
13:09 – Військова техніка РФ пішла на прорив у Київській області, повідомляє Держприкордонслужба України.
13:06 – У Городні та Семенівці Чернігівської області фіксують військову техніку РФ, передає "Суспільне".
13:03 – Військові 93-ї бригади ЗСУ взяли в полон окупантів РФ.