Кориця чи касія? Як відрізнити справжню корицю від фальшивої?

Аромат кориці наповнює будинок затишком, а душу – спокоєм.
Смак кориці – це витончене доповнення до яблучного пирога, кави, запеченої курки та ще безлічі кулінарних вишукувань. Та чи справжньої кориці?
Що таке справжня кориця та її підробка?
Далеко не всім у наші дні щастить придбати справжню корицю. Багато хто купує касію – спецію, схожу на корицю на вигляд і запах, проте не настільки ароматну, а, головне, шкідливу для здоров'я.
Кориця чи касія? Як відрізнити справжню корицю від фальшивої?
Справжня кориця, або цейлонська кориця, або благородна кориця, або кінамон, - це частина кори вічнозеленої рослини Cinnamomum zeylanicyn, яка росте в Шрі-Ланці та Західній Індії. Цейлонська кориця є сильною і дорогою спецією.
Щоб зробити справжню корицю, зрізають трирічні пагони Cinnamomum zeylanicyn, з яких у хід йде лише тонкий внутрішній шар їхньої кори. Висушують кору на сонці, а потім скручують вручну трубочки.
Касія, або фальшива кориця, або індонезійська кориця, роблять рослини Cinnamomum aromaticum, що росте в Китаї, В'єтнамі та Індонезії. І для її виробництва зрізають не трирічні пагони, а пагони 7-10-річного віку. І використовують не внутрішню частину кори, а всю кору. Це дешева спеція.
Касія менш ароматна, ніж справжня кориця, і має нижчі смакові якості. Однак її головний недолік - наявність у ній кумарину.
Кумарин є невід'ємною частиною як справжньої кориці, і касії. Ось тільки в цейлонській кориці концентрація цієї сполуки становить 0,02 г/кг, а в касії – 2 г/кг.
Сьогодні відомо, що небезпечна доза кумарину для дитини дошкільного віку міститься в чотирьох невеликих печивах з «корицею», для школяра – у шістьох, для дорослого – у восьми.
При регулярному вживанні невеликих кількостей касії у людини починаються хронічні головний біль, запаморочення, можлива діарея.
Німців цькували касією
Нещодавно в Німеччині напередодні Різдва вибухнув скандал. Стало відомо, що левова частка кориці (90%), яка надійшла до магазинів перед Різдвом, виявилася касією. При цьому рецепти більшості традиційних різдвяних кондитерських страв включають корицю. Отже, більшість німців просто змушені труїтися касією.
Як відрізнити касію від справжньої кориці?
1. Насамперед треба звернути увагу на упаковку. Якщо виробник чесний, то на упаковці зі справжньою корицею буде написано Cinnamomum zeylonicum, на упаковці з фальшивою корицею Cinnamomum aromaticum.
Все дуже просто. Ось тільки далеко не всі виробники ведуть зі своями споживача чесну гру.
2. Якщо у вас є порошок кориці, перевірити її справжність можна за допомогою нехитрого хімічного експерименту.
Візьміть чайну ложку. На неї насипте трохи порошку кориці. На корицю капніть звичайний йод. Якщо йод пофарбує порошок кориці в синювато-чорний колір, то це - касія. Якщо забарвлення буде синім, то не настільки темним, то це справжня кориця.
3. Втім, фахівці все ж таки наполегливо радять купувати не порошок кориці, а палички. Відрізнити палички кориці від паличок касії набагато легше ніж відрізняти порошок, і зробити це можна прямо в магазині.
Палички цейлонської кориці на зрізі нагадують рулон папірусу з безліччю завитків.
Палички цейлонської кориці дуже тендітні і мають тонкі стінки.
Палички цейлонської кориці мають світле забарвлення. І всередині, і зовні паличок забарвлення одне й те саме.
Палички касії досить товсті.
Забарвлення паличок касії нерівномірне: зовні світлі (можуть бути і темними вже зовні), усередині – темні або сіро-коричневі.
На зрізі палички касії мають менше завитків, ніж палички кориці, часто завитків немає зовсім, а палички майже розкручені або закручені лише з одного кінця.