ВРУ ухвалила низку важливих законів, які "збивалися" роками: Зеленський розповів про перший день історичного тижня для України
Президент Володимир Зеленський звернувся до українців із традиційним зверненням наприкінці 117-го дня повномасштабної війни з Росією.
Він наголосив, що Україна рухається до головного рішення Європейської ради щодо надання державі статусу кандидата в члени ЄС.
За словами глави держави, цей тиждень є історичним для українців. Відео опублікувала пресслужба президента ввечері понеділка, 20 червня. Він зазначив, що Росія нервово сприймає активність України, обстрілюючи українські міста й намагаючись наступати на Донбасі.
"Крок за кроком ідемо надважливим тижнем і щодня робимо все, щоб ні в кого не було сумнівів, що Україна заслуговує на кандидатство. Щодня доводимо, що ми вже є частиною об'єднаного європейського ціннісного простору", – сказав Зеленський.
Він подякував депутатам Верховної Ради за ухвалення важливих законопроєктів, які "збивалися" роками. Зокрема він відзначив голосування за Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству (Стамбульську конвенцію).
Крім того, парламентарі підтримали важливий екологічний документ "Про управління відходами", який ухвалювався три роки, а також Антикорупційну стратегію.
Глава держави зазначив, що сьогодні зробив чотири звернення до світової спільноти для підтримки України. За його словами, чим довше триває війна, тим складніше конкурувати за увагу сотень мільйонів людей у різних країнах. Президент запевнив, що робитиме все можливе, щоб увага до України не згасала.
Перше звернення – до учасників саміту Триморʼя – потужного регіонального обʼєднання в Європі. 12 держав між Балтикою, Адріатикою і Чорним морем. Перед зверненням – говорив із президентом Дудою. На саміті було вирішено, що Україна набуває такого статусу, який дозволить стати повноправним учасником Триморʼя. Для нашої держави це означає значні економічні можливості, модернізацію транспорту, звʼязку, мереж – ще одна лінія тісної співпраці між Україною і державами ЄС.
З Польщею вдалося домовитися на 50 відсотків збільшити пропускну спроможність пункту "Краківець – Корчова". Це дозволить значно наростити експортно-імпортний потік через кордон. Модернізація очікує й інші пункти на кордонах із країнами Євросоюзу.
У зверненні до лідерів Африканського союзу Зеленський говорив про продовольчу кризу, яку Росія спровокувала блокадою портів. Ця криза штучна – її не було би, якби не війна.
Президент звернувся також до учасників Форуму глобальної політики в Італії – говорив про те, як повернути всіх українських переселенців додому.
Зустрівся з Беном Стіллером – відомим актором і посланцем доброї волі ООН, який опікується допомогою саме переселенцям і біженцям.
Зустрівся з президентом Конфедерації промисловців і підприємців Італії Карло Бономі. Говорили про звʼязки між українським та італійським бізнесом.
Політик зробив звернення до учасників Міжнародного фестивалю креативності в Каннах – найбільшої такої події у світі. Закликав найбільш креативних людей світу бути в цьому нашими союзниками.
"Наступні дні тижні будуть теж насиченими. Рухаємось до головного рішення Європейської Ради, яке буде ухвалене в п’ятницю. Як я і передбачав, Росія дуже нервово сприймає нашу активність. Знову обстріли Харкова, Одеси, знову спроби жорстоких наступальних дій на Донбасі. Це – зло, яке можна заспокоїти тільки на полі бою. Захищаємо Лисичанськ, Сєвєродонецьк. Увесь цей регіон – найбільш складний, там найважчі бої. Але там наші міцні хлопці та дівчата. Окупанти дістають відповіді на свої дії проти нас. Вдячний армії і розвідці, які це забезпечують", – наголосив Зеленський.
Він повідомив, що підписав черговий указ про нагородження захисників і захисниць України – 220 учасників бойових дій відзначені державними нагородами, 27 із них посмертно.
Як повідомляли ЗМІ, Зеленський заявив, що південні регіони України, частина яких наразі окупована військами РФ, українці нікому не віддадуть. На його переконання, все своє держава поверне, зокрема море, яке ворог намагається у нас відібрати.