Посол Мельник: Україна отримає від ФРН систему ППО IRIS-T SLS, якої ще немає на озброєнні у Бундесверу
Україна уклала з німецьким виробником зброї Diehl Defence контракт на закупівлю першої системи ППО IRIS-T SLS на суму 178 млн євро.
Профінансує цей контракт німецький уряд.
Про це в інтерв'ю "Укрінформу" повідомив посол України в Німеччині Андрій Мельник. Він зауважив, що такої сучасної системи протиповітряної оборони немає навіть на озброєнні Збройних сил Німеччини.
"Я пишаюся тим, що мені та нашій команді вдалося подолати шалений політичний опір і в тісній закулісній взаємодії з виробником – компанією Diehl Defence – домогтися укладення контракту на закупівлю першої такої системи вартістю 178 млн євро, причому коштом німецького уряду. За це окрема подяка канцлеру Шольцу. До речі, навіть у Бундесверу немає поки такої ППО", – сказав Мельник.
Також він висловив сподівання на підтримку з боку Берліна у закупівлі подальших 10 стаціонарних систем ППО IRIS-T, які протягом наступних років можуть забезпечити безпечне небо над Україною.
"Так само очікую на "зелене світло" з Берліна на придбання 100 нових САУ Panzerhaubitze 2000, відповідну пропозицію ми вже отримали від німецької промисловості. Окрему увагу планую присвятити налагодженню стратегічної співпраці для розбудови вітчизняних ВМС, адже в Німеччині виробляються одні з найкращих у світі фрегатів, корветів, підводних човнів", – поділився планами на найближче майбутнє посол України в Німеччині.
Також Мельник поставив під сумнів слова німецьких урядовців на те, що Бундесвер перебуває на межі своїх можливостей і віддає Україні буквально останнє, тому нібито Німеччина не може збільшити обсяги постачання зброї.
"Особисто я і досі переконаний, що наявний ресурс військової допомоги Україні для відбиття російської агресії цілком дозволяє подальші поставки нам озброєння. Ми володіємо інсайдерською інформацією. Ніщо не заважає Берліну ухвалити рішення про відправлення нашим ЗСУ бодай частини із близько 800 одиниць транспортних танків Fuchs, 325 бойових танків Leopard-2 чи 380 бойових машин піхоти Marder, що жодною мірою не зменшить обороноздатність країни. Тож я дуже сподіваюся, що німецький уряд відкладе в сторону всі відмовки і надасть Україні максимально можливу військову допомогу, зокрема і з власних резервів", – сказав посол.
Він додав, що Україна зосереджує головну увагу на налагодженні стратегічного діалогу з німецьким ВПК, який є четвертим за потужністю у світі.
"Нагадаю, що торік ФРН експортувала військової продукції на суму понад 9,4 млрд євро. Причому тут ідеться як про короткострокове постачання важкої зброї старих зразків, наприклад, 100 вже згаданих БМП Marder і 88 танків Leopard-1 могли б бути покроково поставлені в Україну протягом року по ходу їхньої модернізації (на жаль, уряд Німеччини і досі невиправдано блокує цей проєкт), так і про потужні проєкти у середньостроковій перспективі", – пояснив Андрій Мельник.
IRIS-T SLM – що це за комплекс
IRIS-T SLM – розроблена німецькою компанією Diehl Defence.
Розробка базується на ракеті IRIS-T, яка була повністю перероблена. Ракета має комбіновану систему наведення, яка складається з:
радіокомандної системи;
супутникової навігації;
інерціальної системи.
Комплекс також може бути оснащений окремою радіолокаційною станцією TRML-4D, яка розроблена компанією Hensoldt. Станція забезпечує контроль простору на відстані 250 км.
Остаточне наведення на ціль відбувається завдяки радіолокаційній голівці самонаведення.
IRIS-T SLM здатна спіймати ворожу ракету на відстані до 40 км та на висоті до 20 км.
Раніше ЗМІ повідомляв, що канцлер ФРН Олаф Шольц під час виступу в Бундестазі 1 червня пообіцяв поставити Україні сучасну ППО IRIS-T SLM середньої дальності. Ці комплекси вважаються одними з найсучасніших систем ППО, які здатні захистити таке велике місто, як Київ.
Однак федеральна міністерка закордонних справ Анналена Бербок уточнила, що обіцяну Шольцом систему протиповітряної оборони IRIS-T SLM Україна зможе отримати лише через кілька місяців.