Екперти США закликали Байдена не дозволяти Путіну перебрати ініціативу у війні в Україні
17 відомих американських експертів в статті для The Hill закликали президента США Джо Байдена різко збільшити допомогу Україні, щоб підтримати контрнаступ.
Серед співавторів статті, колишні командувачі Сил США в Європі Філіп Брідлав та Веслі Кларк, екс-високопосадовці Пентагону Дебра Кейган, Евелін Фаркас та Александер Вершбоу, колишні посли США в Україні Джон Гербст та Вільям Тейонр, та інші.
Експерти розкритикували стратегію уряду США, за якою надається достатньо допомоги для протистояння, але недостатньо для відвоювання захоплених Росією територій. "Через перестороги щодо провокування ескалації Росією (звичайної та ядерної) ми насправді віддаємо ініціативу російському президентові Володимиру Путіну і зменшуємо тиск на Москву, спрямований на те, щоб Росія припинила агресію і серйозно поставилась до перемовин", - йдеться в статті.
Зокрема, дослідники закликають збільшити кількість HIMARS, а також надати Україні далекобійні снаряди ATACMS, дальність дії яких сягає 300 км, а на дипломатичному фронті, утриматись від спроб переконати Україну розпочати перемовини на невигідних умовах.
Будь-яка "стратегічна перерва", лише дасть час Путіну, щоб перегрупувати свої війська для нових дій, переконані автори статті. Україна має отримати можливість відтіснити російські війська з територій зайнятих з лютого цього року, а згодом і звільнити території, захоплені Росією після 2014 року, вважають експерти і наголошують, що перемога України зменшує ймовірність того, що американським військам доведеться брати участь у прямому протистоянні проти російських сил.
Автори статті закликають не піддаватись на російський ядерний шантаж. Коментуючи заяву радника з нацбезпеки США Джейка Саллівана, озвученій на Аспенському безпековому форумі цього місяця про те, що США хочуть уникнути "Третьої світової війни", аналітики вказали, що ядерне стримування все ще діє і Росії вигідно погрожувати ядерною зброєю, але не застосовувати її.
Якщо ядерний шантаж Росії спрацює з Україною, Путін зможе використати його і щодо країн НАТО, додають експерти.
"Якщо ми дозволимо Путіну залякати нас не давати зброю необхідну Україні, щоб зупинити російський ревізіонізм, що станеться, якщо він розмахуватиме своєю ядерною чарівною паличкою над країнами Балтії? Чому адміністарція вважає, що Путін не насмілиться зробити це з Естонією, або Польщею, якщо тактика спрацює в Україні?" - задають питання експерти.