Ердоган натякнув Путіну, що Крим потрібно повернути Україні
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган вважає, що війна в Україні не повинна закінчитися на умовах територіальних поступок агресору. Україна має відновити суверенітет над усіма своїми територіями, включно з Кримом.
«Війна, яка триває від 24 лютого, має закінчитися справедливим миром на основі територіальної цілісності та суверенітету України», - сказав Ердоган, виступаючи на другому саміті Кримської платформи.
Політик наголосив, що окупований Росією півострів має повернутися Україні, як того вимагає міжнародне право.
«Крим – це Україна, і Туреччина підтримує Крим у складі України. (...) Це критично важливо для всього регіону та для світової системи безпеки, для стабільності, для підтримки територіальної цілісності України, її суверенітету, для політичної системи», - додав він.
Турецький лідер також уточнив, що півострів має розвиватися на користь кримських татар, які є громадянами України.
Ердоган також продовжив просувати ідею переговорів президента України Володимира Зеленського та РФ Владіміра Путіна. Раніше турецький лідер неодноразово пропонував виступити їх організатором.
«Туреччина доклала надзвичайних зусиль для того, щоб створити дипломатичний ефективний канал. Ми маємо суттєві досягнення, зокрема можна назвати зустріч міністрів закордонних справ в Анталії у березні, мирні переговори у Стамбулі, зернову угоду», - продовжив політик.
Він наголосив, що збереження темпу та досягнення конкретного результату залежить від дій сторін на шляху до миру.
«Ми сповнені рішучості у продовженні наших зусиль, сприяючи та виступаючи посередником, не втомлюючись у процесі відновлення та встановлення миру », – запевнив президент Туреччини.
Нагадаємо, 19 серпня президент Туреччини відвідав Львів, де зустрівся з українським колегою, а також генсекретарем ООН Антоніу Гутеррішем. За підсумками переговорів Ердоган запропонував Зеленському організувати його переговори з Путіним. Свою пропозицію політик повторив 22 серпня, виступаючи зі зверненням до нації.
Російсько-турецькі відносини завжди будувалися на взаємній недовірі та взаємних інтересах. За останні місяці і першого, і другого у них значно побільшало. Два лідери великих регіональних готові домовлятися про долю регіону, сусідніх країн та власне політичне майбутнє. Чого Україні чекати від такого «партнерства», читайте у статті Євгенії Габер «Зустріч Путіна і Ердогана: чи є небезпека для України».