На Прикарпатті відтворили соляні шляхи Галицького князівства і запрошують до них долучитись туристів
На Прикарпатті туристам пропонують проїхатися "соляним шляхом" у Національному заповіднику "Давній Галич". Для цього влаштували театралізоване дійство з дотриманням історичних деталей пів тисячолітньої давності, йдеться в ЗМІ.
Моторні парубки у середньовічному вбранні ледве тягнуть до човна мішок. У ньому "біле золото" - так у давнину називали сіль.
Дійство починається у Калуші, майже у кожному селі довкола, кажуть історики, колись видобували сіль. Навіть сама назва міста походить від слова "калюша" - джерело із соляною ропою. Мішки з «білим золотом» парубки вантажать у човен, аби відвести на продаж. Це театралізоване дійство, яке невдовзі презентуватимуть туристам.
Спершу Лімницею, потім Дністром і до Галича - так возили сіль 500 років тому. Таким буде і сучасний туристичний маршрут, фінальна локація обрана недарма. Це нині Галич маленький райцентр, а колись був багатющою столицею Галицько-Волинського князівства. Не в останню чергу завдяки торгівлі сіллю. «Якщо в Галичі у княжі часи було 30-40 тисяч населення. То в Парижі та Лондоні 15-20. В Галичі було 30 церков, це побудували небідні люди. На чомусь вони мали збагатитися? Торгівля було те, на чому вони збагачувалися», - розповідає завідувачка відділу Національного заповідника "Давній Галич" Марія Костик.
Мільйон туристів у рік - саме така амбітна мета працівників заповідника. Такі соляні маршрути мають стати однією з місцевих родзинок. Прокласти їх планують не лише з Калуша, але й з Коломиї та Дрогобича, які також історично славляться солевидобутком.