Завжди свіжі новини з України та Світу. Політика, економіка, суспільство, євросоюз, спорт, технології, здоров'я, смачно та інше. #новини, #свіжі_новини, #політика, #україна, #смачно
Із початком повномасштабної війни Росії проти України німці дуже активно допомагають українцям.
Але, із часом, їхні проблеми можуть відсунутися на другий план, а на перше місце вийдуть власні труднощі німців. Як, приклад – пошук альтернативи російському газу. Тож постає питання: чи збережеться високий рівень підтримки України, попри «важку зиму», якою лякають Європу?
Останніми днями мережею шириться відео, яке приписують російському «Газпрому». Приписують, адже на офіційних сторінках монополіста воно не з’являлося, але активно циркулює в російському сегменті інтернету.
У ньому «Газпром» нібито відмикає Європі газ, після чого показує вигляди на європейські міста, прапор Євросоюзу і труби з написом «Північний потік». До речі, досі негазифікований Красноярськ теж є у відео. Але хто ми такі, щоб засуджувати задум режисера?
Відео з’явилося після маніпуляцій Кремля довкола газової теми і роботи «Північного потоку». Мовляв, перший газопровід зламався, а запустити другий РФ не дають санкції, введені через війну з Україною. Але Москва, звісно, і далі робить ставку на те, що стрімке зростання цін на енергоносії і можливий дефіцит газу взимку змусить Європу грати за правилами Росії. Сам же президент Володимир Путін, як завше, грозить ЄС у власному стилі:
«Є контрактні зобов’язання. Будуть ухвалюватися якісь рішення політичного характеру, що суперечать контрактам? Так ми їх просто виконувати не будемо. І взагалі не будемо нічого постачати, якщо це суперечить нашим інтересам. У цьому випадку – економічним. Ні газ не будемо постачати, ні нафту, ні вугілля, ні топковий мазут, нічого не будемо постачати. [...] Нічого нав’язаного не робитимемо. І нам залишається лише одне – як в одній відомій російській казці примовляти: «Мерзни, мерзни, вовчий хвіст», – йдеться у відео.
«Росія у всій цій грі – стратегічно втрачає. Вона зараз надовго або назавжди втрачає ці європейські ринки. Це для Росії, до речі, теж велика проблема, тому що такі країни, як Німеччина, мають проблеми з інфраструктурою імпорту газу з інших регіонів світу, але Росія теж не має інфраструктури, аби свій газ у великих об’ємах із Західного Сибіру постачати в інші регіони світу. Тобто така взаємна, насправді, залежність і це зараз втрачається для Росії. Тому поки є певна залежність з боку Німеччини, вона намагається скористатися цим і погрожує, що буде там холод взимку, що бракуватиме електроенергії, опалення і так далі, – каже аналітик Стокгольмського центру вивчення Східної Європи Андреас Умланд.
Німецька підтримка України
З 24 лютого Німеччина чітко дала зрозуміти – вона на боці України. І це однозначно не лише моральна підтримка. Київ від Берліна отримав мілітарі-допомогу. У німецького уряду достатньо значний список того, що передали для фронту: тисячі гранатометів і мін, ПЗРК, озброєння і екіпірування для піхоти, автомобілі, гаубиці, снаряди. А ось танків Україна поки не отримає. Німецький канцлер Олаф Шольц пояснив: Німеччина зараз хоче зосередитися на постачанні артилерії і систем ППО. Обіцяє допомагати як і раніше.
«Що я маю на увазі, перш за все: ми будемо діяти як союзники, – каже Олаф Шольц. – Ми не ухвалимо рішень, які приведуть війну, яку Росія злочинно веде проти України, у війну між НАТО і Росією. Але ми будемо робити те, що необхідно. І це відповідає тій лінії, тісно пов’язаній із Північноатлантичним альянсом і нашими друзями по всьому світу, в якій ми підтримуємо Україну і будемо робити це доти, доки це необхідно».
За пів року повномасштабної війни у Німеччині зареєстровано близько мільйона біженців з України. Понад 350 тисяч – зареєструвалися у центрах зайнятості і близько 150 тисяч українських дітей навчаються у німецьких школах. Ось що кажуть троє українських біженок, які поспілкувалися із Радіо Свобода і зараз перебувають у Німеччині:
– Нас прийняли, я б сказала, дуже добре. Ми потрапили в сім'ю, де дуже хороші господарі, вони лікарі – Юта і Пауль. Вона мене завжди обіймала, бо я кожного дня плакала, тому що в мене війна в Україні, а я дуже хочу в Україну».
– Дуже приємно те, що люди розуміють, наскільки це важливо для нас – вони висловлюють підтримку, вони цікавляться Україною.
– В цілому приймають добре, вони почали відрізняти нас від росіян, що дуже приємно.
Люди – для України
Не зупиняють свою роботу і місцеві волонтери. Попри те, що потік біженців до Німеччини зменшився – допомога продовжується. Підтримує багато хто і різним чином. До прикладу, працівники медицини займаються постачанням медикаментів, а от мюнхенський фотографСімон Кой продавав свої роботи, зроблені під час поїздок Україною і донатив гроші благодійним організаціям. А також надрукував десятки тисяч стікерів з українським прапором.