Влада деокупованого Херсона відмовляється проводити декомунізацію Суворовського району міста: офіційна відповідь МВА

Влада звільненого від російських окупантів Херсона повідомила, що у місті поки не будуть перейменовувати Суворовський район.
Він названий на честь російського полководця Олександра Суворова.
Про рішення повідомила начальниця Херсонської міської військової адміністрації Галина Лугова. Її відповідь на звернення місцевого жителя з вимогою перейменувати цей район опублікували на Facebook-сторінці "Декомунізація.Україна" у четвер, 29 грудня.
Рішення Лугова обгрунтувала тим, що на час воєнного стану в Україні, введеного через війну з Росією, нібито не можна проводити громадських слухань. Вона зазначила, що питання перейменування району у місті є "питанням, яке має обов'язково вирішуватися за участі жителів Херсонської міської територіальної громади, оскільки скасування старої назви передбачає введення нової назви, що має обиратися більшістю людей громади".
Посадовиця послалася на Закон "Про правовий режим воєнного стану" та зазначила, що Херсонська громада знаходиться у районі проведення бойових дій та оточенні.
У відповіді Лугової йдеться, що громада кожного дня потерпає від обстрілів, щоденно проводиться евакуація та чисельність громади зменшується.
"На час дії провового режиму воєнного стану забезпечити проведення громадських слухань на території громади є неможливим, а ухвалення рішень про перейменування району у місті без врахування думки громадськості не відповідатиме положенням Конституції України та інших нормативно-прововим актам", – йдеться в документі.
Суворовський район був створений у 1965 році, він розташований у центрі Херсона. Назва походить від імені російського полководця, кавалера усіх російських державних нагород, організатора придушень Коліївщини, польського повстання Костюшка, депортації греків з Криму та ногайців з Кубані Олександра Суворова.
У радянський час ім'я Суворова використовувалось з ідеологічною метою маркування підпорядкованих Росії територій.
Як повідомляли ЗМІ, в Одесі демонтували пам'ятники російському полководцю Олександру Суворову і російській імператриці Катерині ІІ та її сподвижникам. Імперські монументи розібрали на частини, склали у вантажівки і відвезли в невідомому напрямку.