В МКС пояснили, як Монголія може уникнути арешту Путіна
Римський статут передбачає, що за певних обставин держави можуть бути звільнені від зобов'язання здійснювати арешт.
Монголія, як підписант Римського статуту, зобов’язана співпрацювати з Міжнародним кримінальним судом (МКС), проте може бути звільнена від обов’язку арештувати російського диктатора Володимира Путіна. Про це розповів представник Суду Фаді ель-Абдалла у коментарі BBC.
"Держави-учасниці суду, зокрема, Монголія, зобов'язані співпрацювати, відповідно до глави IX Римського статуту - угоди, на підставі якої був створений Міжнародний кримінальний суд", - заявив він.
Разом із тим, угода передбачає, що за певних обставин держави можуть бути звільнені від зобов'язання здійснювати арешт.
Зокрема, якщо вони будуть змушені "порушити договірні зобов'язання з іншою державою" або якщо це "порушить дипломатичний імунітет особи або майна третьої держави".
За словами ель-Абдалла, у разі відмови від співпраці судді МКС можуть зробити відповідний висновок і повідомити про це Асамблею держав-учасниць. Після цього Асамблея може вжити будь-яких заходів, які вона вважатиме за потрібне.
Нагадаємо, у Кремлі заявили, що "не переживають" через візит Путіна до Монголії. За даними ЗМІ, Путін отримав запевнення перед запланованим візитом до Монголії, що він не буде заарештований за ордером Міжнародного кримінального суду.
МЗС України закликало виконати ордер на арешт Путіна.