Київ задумав демонстраційну атаку по Москві - ЗМІ

Київ задумав демонстраційну атаку по Москві - ЗМІ
Зеленський хоче дати Путіну "симетричну і далекосяжну" відповідь

Україні потрібний дозвіл на використання далекобійних ракет, щоб змусити Путіна переоцінити свої дії.

Україна намагається отримати від Заходу дозвіл на використання ракет дальнього радіусу дії Storm Shadow для "демонстраційної атаки" по Росії. Це, на думку Києва, може змусити Москву до переговорів про припинення бойових дій. Про це у суботу, 24 серпня, пише The Guardian.

За словами одного з джерел видання, задум полягає в тому, що Росія розглядатиме можливість переговорів лише тоді, коли вважатиме, що Україна здатна "загрожувати Москві і Санкт-Петербургу". Однак ця стратегія пов'язана з високим ризиком і поки що не користується підтримкою США.

Україна місяцями лобіювала дозвіл на використання Storm Shadow проти цілей на території Росії, але без особливого успіху. Президент України Володимир Зеленський, виступаючи з нагоди Дня незалежності країни, заявив, що Київ не має іншого вибору, окрім як відповісти на повномасштабне вторгнення Росії, розпочате 913 днів тому, у лютому 2022 року – і, зокрема, на використання Москвою авіабомб і балістичних ракет проти цивільного населення України.

"Наш ворог також знатиме, що означає українська відплата. Гідна, симетрична і далекосяжна. Він знатиме, що рано чи пізно українська відповідь дійде до будь-якої точки Російської Федерації, яка є джерелом небезпеки для життя нашої держави і нашого народу", – наголосив український президент.

У Києві вважають, що, побачивши, що ЗСУ можуть завдати удару вглиб країни-агресорки, Кремль може дійти до переоцінки своїх дій. Однак мало хто вірить, що господар Кремля Володимир Путін зацікавлений у тому, щоб зупинитися.

Зеленський стверджує, що наслідки операції України на території РФ показують, що застереження Кремля про червоні лінії перебільшені. Москва значною мірою применшила значення наступу ЗСУ у Курській області: лідери майже не згадують про нього публічно і описують свою відповідь як "контртерористичну операцію".

Видання нагадує, що ракети Storm Shadow були розроблені в основному в рамках англо-французької співпраці, але оскільки деякі компоненти ракети постачають США, Білий дім також має дати згоду на її використання на території Росії. Досі Вашингтон відмовлявся це робити, побоюючись ескалації конфлікту.

Американські офіційні особи ж вважають, що ракети Storm Shadow та інші ракети дальнього радіусу дії можуть бути недостатньо точними на великих відстанях, і що російські винищувачі, які запускають планерні бомби по прифронтових районах України, здебільшого базуються поза зоною їх досяжності.

Повідомляється, що Велика Британія не зверталася офіційно до США щодо дозволу Україні використовувати Storm Shadow по території Росії. Міністерство оборони відмовилося коментувати це, натомість повторило попередні заяви про те, що Лондон вважає, що Україна має "чітке право на самооборону".

Нагадаємо, Україна вперше застосувала нову ракету-дрон "Паляниця". Це зброя українського виробництва. Про це заявив президент Володимир Зеленський, додавши, що це зброя "абсолютно нового класу". Президент наголосив, що ворога було уражено. 

Пізніше на пресконференції Зеленський анонсував "дуже далекобійні" ракети. "Будуть й інші ракети, дуже потужні та дуже далекобійні", – зазначив глава держави.

Related

Політика 5463737795152377270

Post a Comment

emo-but-icon

Пошук у цьому блозі

Читають

Свіже

Add to Any

Свіже

РОСІЯ НАПАЛА на УКРАЇНУ

Варто подивитись

Нас відвідали

Лічильники

item