Останній шанс: коли США надасть дозвіл на удари вглиб РФ

Останній шанс: коли США надасть дозвіл на удари вглиб РФ
Україна зробила все від себе залежне, аби отримати дозвіл на удари вглиб території РФ

Американці тягнуть з наданням дозволів на атаки вглиб Росії західним озброєнням. Влада України переконує адміністрацію Байдена змінити думку, бо час грає лише на користь ворога.

Список цілей надано

Міністр оборони України Рустем Умєров під час останньої зустрічі з американськими високопосадовцями передав список цілей в глибині території РФ, які ЗСУ хочуть уразити американськими ракетами ATACMS.

Крім того Умєров в інтерв’ю телеканалу CNN розповів, що говорив у п’ятницю з американськими посадовцями у Вашингтоні про зняття обмежень на використання Україною далекобійної зброї для завдання ударів вглиб російської території.

"Ми пояснили, які засоби нам потрібні для захисту громадян від російського терору, який росіяни нам чинять. І тому я сподіваюся, що нас почули. Ми показали, що аеродроми, які вони (росіяни - ред.) використовують для ударів по наших містах, знаходяться в зоні дії далекобійних ударів", - заявив він.

Голова Міноборони заявив, що Україна наполягає на скасуванні обмежень застосування тактичних балістичних ракет ATACMS, щоб захистити українських цивільних та інфраструктуру.

"Вони (росіяни - ред.) вбивають наших громадян. Тому ми хочемо їх стримати, ми хочемо їх зупинити, ми не хочемо, щоб їхня авіація підходила ближче до наших кордонів, щоб бомбити міста",- сказав Умєров.

Радник голови ОП Михайло Подоляк у розмові з 24 Каналом розповів, чому було ухвалене рішення про формування списку цілей для ударів у Росії. Він заявив, що Україна не може працювати з союзниками не прозоро, адже це ставить під ризик подальшу допомогу та підтримку, зокрема з боку Сполучених Штатів.

"Треба відкрито говорити що і як ми будемо робити та для чого будемо використовувати їхню зброю. Це вже питання внутрішніх електоральних настроїв - щоб у самих Сполучених Штатах розуміли, як застосовуватимуть їхню зброю та чому потрібно надати дозвіл для ураження російської інфраструктури на глибокій відстані", - зауважив радник голови ОП.

Подоляк також наголосив, що зараз Україна на різних рівнях покращує захист своєї інформації, аби Росія не отримала до неї доступу. Це стосується і списку цілей для ураження ракетами ATACMS. Безумовно, дані про плани України не мають опинитися у руках агресора.

"Не думаю, що наші партнери зацікавлені в тому, щоб передавати щось Росії. Це, м'яко кажучи, тому що сьогодні Росію сприймають інакше – як країну без гальма, яка летить у прірву. Безумовно, їм не треба допомагати",- додав Подоляк.

Раніше видання WP повідомляло, що Україна на тлі операції у Курській області активізувала прохання до адміністрації Байдена дозволити бити ATACMS по аеродромах російської авіації на території РФ.

Але поки що в Білому домі мовчать. Аналітики видання The Telegraph налаштовані песимістично: вони впевнені, що поки Байден при владі, дозвіл на удари по РФ навряд чи буде.

Чому американці тягнуть

Видання AP пише, що останнім часом посилився тиск на адміністрацію президента США та обмеження використання американської зброї.

Там ведуть ретельні обговорення щодо уникнення ескалації та помсти з боку Володимира Путіна, якщо американські ракети битимуть по території Росії. Деякі аналітики вважають, що він сприйняв би удар далекобійною ракетою, як атаку США.

Політолог Ігор Рейтерович в ефірі FREEДОМ підтвердив, що у США досі є побоювання щодо так званої ескалації. В Америці також зберігають співпрацю з Росією по лінії ядерної зброї.

"Тобто це об’єктивна реальність, і для того, щоб ці канали остаточно не закривати, США, відповідно, не дають Україні дозвіл на використання далекобійної зброї по території РФ. До того ж вони бояться, мабуть, якихось дій у відповідь із боку Росії, які спрямовані будуть уже безпосередньо проти країн НАТО",- зазначив Рейтерович.

Він додав: сумнівів партнерам додає те, що на Заході досі так і не визначилися, до чого може призвести ймовірна поразка РФ.

Але час грає лише на руку росіянам. В ISW заявили, що наразі у зоні ураження ATACMS розташовані 245 військових об'єктів, серед яких -16 авіабаз. Але все стрімко змінюється: бойові літаки прибирають подалі з російських аеродромів, аби вони не опинялися в радіусі дії Storm Shadow і ATACMS.

"Нова оцінка розвідки США показала, що з того часу, як Україна почала отримувати ATACMS, Росія пристосувалася, перемістивши 90% своїх літаків на військові бази за межами радіуса дії ракет",- зазначив американський посадовець в розмові з WSJ.

Це означає, що запуск ATACMS на територію країни-агресора буде мати мінімальний вплив сьогодні, додав він.

Коли Україна отримає важливий дозвіл

Військово-політичний оглядач групи Інформаційний спротив Олександр Коваленко вважає, що операція українських військ у Курській області наближає рішення США дозволити удари далекобійними ракетами ATACMS вглиб Росії.

"Сполучені Штати, по-перше, вкотре переконалися в тому, що немає жодних "червоних ліній" для Росії. Тобто це винятково міф про якісь "червоні лінії" РФ",- зазначив оглядач в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Експерт нагадав, що Росія продовжує акти терору проти України. І це також, вважає він, не може не позначитися на рішеннях партнерів.

"Я не думаю, що ми відразу отримаємо дозвіл бити на 300 кілометрів углиб Росії, але хоча б сам факт застосування ракет ATACMS - це може бути наступним етапом. На яку дальність, на яку відстань - це інше питання. Але до вирішення, принаймні, цього етапу, цієї проблематики, ми наблизилися",- додав Коваленко.

Експерт Ради зовнішньої політики Українська призма Олександр Краєв також підкреслює: червоні лінії росіян - це неіснуюча політична химера.

"Якраз операція Збройних сил у Курській області чудово продемонструвала, що росіяни не будуть реагувати так, як вони обіцяють. Нагадаю, вони постійно обіцяють нам ядерний армагедон і те, що перші цілі - це Вашингтон, Лондон, Париж. І незважаючи на це все, мовляв, настане апокаліпсис, але, як бачимо, апокаліпсису досі не настало",- розповів Краєв в ефірі Еспресо.

Експерт додав, що в цілому Україна зробила все від себе залежне, аби отримати дозвіл на удари вглиб території РФ. Але Сполучені Штати можуть зробити це не раніше президентських виборів.

Краєв нагадав, що 10 вересня в США відбудуться дебати між Камалою Гарріс та Дональдом Трампом, а 6 листопада в країні відбудуться вибори. І якщо після отримання дозволу на атаки по території РФ станеться щось непередбачуване, це поставить під питання зовнішньополітичну програму Гарріс.

"Як мінімум до дебатів, а уж точно до виборів 6 листопада адміністрація Байдена не буде йти на такі різкі кроки, як дозвіл нам на удари вглиб території Росії. Вони все-таки дочекаються листопада-грудня, коли це не поставить під питання і по суті не поставить під удар кампанію Гарріс",- вважає експерт-міжнародник.

Видання The Economist пише, що президент Володимир Зеленський матиме останній шанс переконати Джо Байдена дозволити удари вглиб РФ зброєю США на полях Генасамблеї ООН. Зустріч відбудеться вже наступного тижня.

Related

Політика 7424242129322470027

Post a Comment

emo-but-icon

Пошук у цьому блозі

Читають

Свіже

Add to Any

Свіже

РОСІЯ НАПАЛА на УКРАЇНУ

Варто подивитись

Нас відвідали

Лічильники

item