Зонд Parker Solar Probe встановлює рекорд, наблизившись до Сонця
Напередодні Різдва зонд NASA Parker Solar Probe досягне рекордної близькості до Сонця – 6,2 млн км, рухаючись зі швидкістю 690 тисяч км/год.
Сонячний зонд NASA Parker Solar Probe 24 грудня здійснить рекордний проліт, наблизившись до Сонця на відстань 6,2 мільйона кілометрів, повідомляє The Guardian та Space.com.
Це стало можливим завдяки багаторічній підготовці та використанню гравітаційного поля Венери.
Запущений 12 серпня 2018 року, зонд Parker вже встиг увійти в атмосферу Сонця у 2021 році, а тепер продовжує виконувати унікальні наукові завдання. Цього разу він рухатиметься зі швидкістю 690 тисяч кілометрів на годину, залишаючись найшвидшим об'єктом, створеним людиною.
Науковий співробітник місії Нур Рауафі підкреслив значення цього моменту: "Те, що сонячний зонд Parker зробить напередодні Різдва цього року, справді не має собі рівних. Ми мріяли про цей момент понад 16 років"
Parker допомагає вченим відповісти на важливі запитання: як утворюється сонячний вітер, чому атмосфера Сонця гарячіша за його поверхню, і як виникають корональні викиди маси – масивні хмари плазми, що проносяться крізь космос.
Очікується, що перший сигнал про успішне завершення маневру надійде 27 грудня, а наукові дані стануть доступними вже у новому році.
Цей проліт стане першим із трьох рекордних наближень зонда Parker, запланованих до 2025 року. Наступні відбудуться 22 березня та 19 червня, коли апарат знову досягне подібної відстані.
"Це один із прикладів сміливих місій NASA, у рамках якої він робить те, що ніхто раніше не робив, щоб відповісти на давні питання про наш Всесвіт. Ми не можемо дочекатися, коли отримаємо перше оновлення статусу від космічного апарату і почнемо отримувати наукові дані в найближчі тижні," – зазначив Арік Познер, науковий співробітник програми.
Раніше повідомлялося, що астрономи вперше виявили пару зірок, які обертаються одна навколо одної, поблизу надмасивної чорної діри.