В США пояснили, чому Росію досі не визнали країною-спонсором тероризму
Після запровадження обмежень для енергетичного сектору РФ по всьому світу почали зупинятися танкери з російською нафтою, зокрема біля берегів Китаю.
Масштабні санкції, запроваджені Вашингтоном проти РФ, допомагають досягати політичних цілей ефективніше, ніж визнання Росії державою-спонсором тероризму. Про це у середу, 15 січня, заявив на брифінгу речник Державного департаменту США Метью Міллер.
"Ми не вважаємо визнання Росії спонсором тероризму найефективнішим способом для досягнення наявних політичних цілей, коли йдеться про Росію", - сказав він.
За його словами, ті санкції, що вже діють, включно і з тими, що були запроваджені протягом останніх тижнів, мають практичні наслідки. Зокрема, Міллер вказав, що тепер танкери РФ не можуть відвантажити свою нафту.
Речник Держдепу також акцентував, що визнання Росії спонсором тероризму обмежить діяльність міжнародних гуманітарних організацій та спричинить інші наслідки, що можуть вплинути на здатність працювати в регіоні.
Влада США запровадила нові санкції проти Росії. У санкційний пакет потрапили металургійні заводи, підприємства ОПК, банки і установи, які співпрацювали з Москвою - загалом майже 100 суб‘єктів.
Нагадаємо, 10 січня США оголосили масштабні санкції проти нафтогазового сектору Росії. Нові обмеження охоплюють понад 400 фізичних осіб та організацій енергетичного сектору РФ, які прямо чи опосередковано забезпечують фінансування військової машини Кремля. Того ж дня до санкцій приєдналася Велика Британія.
Аналітики ринку вважають, що обмеження вплинуть на постачання російської нафти у Китай та Індію.