Демократи планують судитися з Трампом через скасування громадянства
Президент США Дональд Трамп Дональд Трамп у перший день на посаді доручив урядовим агентствам США більше не видавати документи про громадянс...
Дональд Трамп у перший день на посаді доручив урядовим агентствам США більше не видавати документи про громадянство дітям, народженим у Сполучених Штатах від батьків, які не мають законного статусу.
Демократичні штати та міста США мають намір оскаржити у суді спробу президента Дональда Трампа скасувати громадянство за правом народження для дітей мігрантів. Про це у вівторок, 21 січня, повідомляє CNN.
У позовах стверджується, що відповідний указ порушує 14-ту поправку до Конституції США.
CNN вказує, що до федерального суду штату Массачусетс вже подали відповідний позов 18 штатів.
"Це означає, що будь-яка апеляція на рішення цього суду буде розглядатися в Першому окружному апеляційному суді США, де всі судді призначені демократами. Верховний суд раніше вже підтверджував громадянство за правом народження", - сказано у матеріалі.
Так, генеральний прокурор-демократ Нью-Джерсі Метью Платкін, який є одним з ініціаторів позову, вказав, що "президент має право висувати політичний порядок денний, який він вважає за потрібне, але не може руйнувати те, що було структурою нації протягом багатьох років з часів Громадянської війни і двічі підтверджено Верховним судом".
Журналісти вкузують, що до позову приєднались такі штати: Каліфорнія, Колорадо, Коннектикут, Делавер, Гаваї, Мен, Мериленд, Массачусетс, Мічиган, Міннесота, Невада, Нью-Джерсі, Нью-Мексико, Нью-Йорк, Північна Кароліна, Род-Айленд, Вермонт і Вісконсин.
Дональд Трамп у перший день на посаді президента, 20 січня, доручив урядовим агентствам США більше не видавати документи про громадянство дітям, народженим у Сполучених Штатах від батьків, які не мають законного статусу.
Указ, який поширюється на дітей, народжених після 30 днів з моменту вжиття заходів, застосовується у випадках, коли батьки перебувають у США незаконно, а також у ситуаціях, коли мати перебуває у США тимчасово, наприклад за візою, а батько - негромадянин.
Деякі прихильники жорсткої імміграційної політики стверджують, що діти іммігрантів без документів не підпадають під юрисдикцію США і не повинні вважатися громадянами відповідно до Конституції.
У США діє 14-та поправка Конституції, ратифікована 1868 року. Вона гарантує громадянство всім, хто народився на території Сполучених Штатів.
Нагадаємо, 20 січня Дональд Трамп склав присягу на церемонії у Вашингтоні. Він тепер офіційно став 47-м президентом Сполучених Штатів Америки.