€5 млрд на снаряди: Зеленський звернувся до Європи

Інвестиції у виробництво зброї потрібні як в Україні, так і у країнах Європи, зазначив президент.
Україні потрібні гроші на артилерійські снаряди, і вона була б вдячна за підтримку Європи у розмірі 5 млрд євро. Про це сказав президент Володимир Зеленський під час виступу на засіданні Європейської Ради у четвер, 20 березня.
"Нам потрібні кошти на артилерійські снаряди, і ми були б дуже вдячні за підтримку Європи у розмірі щонайменше 5 млрд євро якнайшвидше. Інвестиції у виробництво зброї потрібні як в Україні, так і у ваших країнах. Європі потрібна технологічна незалежність, в тому числі у виробництві зброї. Все необхідне для захисту континенту має вироблятися тут, в Європі", - заявив він.
Зеленський закликав працювати над цим разом, і подякував тим, хто вже робить конкретні кроки в цьому напрямку.
"Було б правильно, якби програма ReArm Europe почала діяти якомога швидше, це дуже корисна і далекоглядна ініціатива. Будь ласка, продовжуйте розвивати свої галузі та дослідження. Україна має ефективні та сучасні технології, ви це знаєте, особливо в галузі безпілотників та радіоелектронної боротьби, які можуть принести користь усій Європі та нашим глобальним партнерам, і зараз ця зброя - це наша оборона", - наголосив президент.
Глава держави зазначив, що ключем до нового фундаменту безпеки Європи є подальший розвиток зброї, її постійна модернізація і підвищення ефективності, разом з європейськими інвестиціями в українське виробництво, а також спільне виробництво.
Раніше у четвер стало відомо, що влада Євросоюзу працює над "реалістичним" планом на 5 млрд євро на боєприпаси для України. Про це сказала високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас в Брюсселі.
У свою чергу агентство Reuters повідомило, що Італія та Іспанія "чітко дали зрозуміти", що не готові підтримати пропозицію Євросоюзу виділити до 40 млрд євро на військову допомогу Україні в цьому році.