Німеччина підігрує Росії у затягуванні української кризи

Пропозиція канцлера об’єднаної Німеччини Ангели Меркель провести відеоконференцію між українською владою та терористами це не крок до врегулювання кризи, а намагання його затягнути з метою стати новим центром прийняття світових рішень. В цій геополітичній грі Берлін може не розрахувати свої можливості, як вже було двічі у 20 столітті.
Якщо Німеччина продовжуватиме авантюристичну лінію, то їй згодом доведеться безпосередньо самій розв’язувати російсько-український вузол. Про це в ексклюзивному інтерв’ю УНН сказав політолог Віктор Небоженко. “Німецький план відновити консультації Української держави з терористами є неправильним кроком”, — висловив впевненість політолог.
“Якщо Німеччина хоче різкого покращення ситуації через перемовини із терористами, треба було авторитетним німецьким лідерам самим взяти участь у запропонованій відеоконференції, — запропонував В.Небоженко. — Цікаво було би подивитися на керівників країни, які поведуть перемовини із польовими командирами”. Він нагадав, що згідно Женевських домовленостей саме Україна, ЄС, США і Росія домовлялися вжити заходів по деескалації ситуації в Україні, серед учасників зустрічі в Женеві терористів не було.
“Отже, переговори чи консультації можливі поміж учасниками Женевської угоди по деескалації конфлікту на Донбасі”, — підкреслив В.Небоженко. На думку експерта, звісно, у Німеччини є свої інтереси, як й у Франції та Італії, але для Берліна питання не скільки в економіці. “Німці повели свою геополітичну гру, далеку від інтересів усієї Європи. Таке вже було двічі в 20 столітті й погано закінчилося”, — зауважив політолог.
Експерт роз’яснив, що ця гра полягає у протистоянні із США, виведенні Німеччини на рівень ще одного центру прийняття рішень світового значення. Також, В.Небоженко побачив не тільки економічні амбіції у Франції, яка думає про ґешефт від продажу Росії “Містралей”, але й не хоче відставати за роллю Німеччини. “Італія як завжди безпідставно надуває щоки, — зауважив політолог. — Якщо додати, що особливості італійської політики давно мають багато схожого із ситуацією на теренах колишнього СРСР, то мафія завжди знайде спільну мову з мафією”.
На думку В Небоженка, ігри Німеччини особливо небезпечні, вона повинна притримати свої амбіції, якщо не хоче втратити свої реальні позиції в Європі. “Початок перемовин щодо Асоціації ЄС-Україна, які ЄС тепер готовий проводити з Росією, то це також брудний хід, — зауважив експерт. — Якщо Німеччина хотіла реально забезпечити інтереси Росії, то повинна була це роботи ще на етапі підготовки угоди, а не після її підписання”.
Він додав, що це абсурд, завтра низка інших країн, не членів ЄС, таких як Китай, чи Туреччина, виставлять свої претензії. “Виглядає так, що Німеччина маніпулює не тільки Україною, але й Росією. Хоч на сьогодні тиск В.Путіна особливо великий, а спільно вони акумулюють дуже агресивний антиамериканський тренд”, — сказав В.Небоженко. Як зауважив експерт, за туманом навколо консультацій можуть ховатися більш конкретні пропозиції, наприклад обміну газових боргів на передачу Росії ракетного комплексу “Південмашу”. “Виглядає так, що у великій геополітичній грі між Росією та Україною будують нову Берлінську стіну, не вигідну як цим двом країнам, так й Європі із США”, — підкреслив політолог.
Експерт нагадав, що усім відомо, як насправді треба зупиняти війну. Був досвід 1962 року. “Якби не створення прямого зв’язку двох керівників країн, що зійшлися у протиборстві, то яструби в обох адміністраціях склювали би голубів”, — сказав він. “Це добре розуміють в сучасній Європі, — зауважив політолог, — але за своїх розрахунків не поспішають стати посередниками для створення необхідного прямого зв’язку між Президентами України і Росії”. “Німеччина доведе свої ігри до того, що потім буде змушена відкрито брати на себе відповідальність та самостійно вирішувати російсько-український конфлікт, інакше їй не пробачать у Європі.
Якщо використати термінологію російських дипломатів, такі ігри доводять до “невідворотних наслідків”, — резюмував В.Небоженко.
Джерело: УНН