У Швеції виявили осколки метеорита, який колись зародив життя на Землі

Першими відсутню ланку в теорії, яка передбачала, що еволюційний вибух на Землі стався завдяки космічній катастрофі, яка породила різноманіття біологічних видів на планеті, виявили шведські дослідники.
Вже давно вчені припускали, кожен раз при сильному космічному впливі флора і фауна Землі зазнавали значних змін. Як приклад можна привести вимирання динозаврів, що сталося приблизно 66 млн років тому. До того ж існує безліч свідчень того, що саме глобальні межпланетарние події могли вплинути позитивним чином на різноманіття форм життя.
Вчені припускають, що біологічне різноманіття на нашій планеті значно збільшилася близько 470 млн років тому, в другий період Палеозойської ери. На думку дослідників, тоді сталося зіткнення двох великих астероїдів, а метеоритний дощ рясно «пролився» на Землю.
Згодом фрагменти цього метеоритного потоку були виявлені по всій планеті. Проте фахівцям досі не вдавалося знайти доказів існування другого космічного об'єкта, з яким зіткнулося тіло, яке розлетілося на незліченну кількість осколків.
Всі знайдені частини від метеоритів одного і того ж віку, як з'ясували вчені, є однотипними L-хондрити. Це говорить про те, що вони походять від одного і того ж небесного об'єкта. Проте дослідники довгий час ламали голову, намагаючись зрозуміти, куди ж поділися залишки іншого, більш великого об'єкта, який і завдав нищівного удару.
Тепер же шведським фахівцям вдалося виявити це «відсутню ланку». Залишки метеорита, раніше ніколи не зустрічався класу, були знайдені при розтині гірських порід під час будівництва вапнякового кар'єру. Це сталося три роки тому, і з тих пір вчені провели чимало експертиз знайдених зразків. У підсумку вони дійшли висновку, що вік осколків той же, а ось склад зовсім іншою.
За словами дослідників, поки їм до кінця не ясно, яким чином і чому метеоритний потік 470 млн років тому сприяв «вибуху» біологічного різноманіття на Землі, але згідно однієї з теорії, саме космічні тіла привели до виникнення життя на нашій планеті.