Об'єднавчий з'їзд УДАРу та Солідарності, від якого чимало хто очікував скандальності, пройшов гладесенько, змусивши позіхати від нудьги журналістів, які розраховували на дійство.
Напередодні з'їзду НВ писало про те, що в УДАРі є ряд регіональних організацій, незадоволених злиттям і готових влаштувати бунт у день об'єднавчого з'їзду. Побоюючись їхнього демаршу, УДАР і Солідарність навіть перенесли запланований на четвер з'їзд на п'ятницю, щоб встигнути придушити невдоволення. І це їм зрештою вдалося.
"Настоящих буйных мало", – посміхаючись, філософськи пояснює НВ, чому на з'їзді ударівці так і не висловили невдоволення об'єднанням з Солідарністю, нардеп від БПП Віктор Чумак.
Насправді головна причина, чому незадоволені злиттям і поглинанням ударівці промовчали, в іншому. Ось як це пояснив один із членів команди Кличка, що стояв біля витоків УДАРу: "От виступили б вони зараз – а далі що? До кого вони підуть? Альтернативної політсили немає, куди б ці бунтівники могли піти"
.

За об'єднання УДАР і Солідарність голосували як один, без будь-яких дискусій
Безальтернативністю протягало від усього з'їзду: одноголосні, як за командою, голосування, явно знуджені тим, що відбувалося, члени нової партії, особливо – у президії. Під час виступу новоспеченого глави новоспеченої політсили Віталія Кличка лідери президентських Солідарності Ігор Кононенко і Віталій Луценко, які сиділи на сцені за столами, втупилися в телефони, не слухаючи свого нового соратника та показуючи один одному в мобільних щось, що викликало у обох посмішку.

Поки говорив їх новий лідер Кличко Кононенко і Луценко було цікавіше у своїх телефонах
Але Кличко не звертав уваги на таку несерйозність і не затинаючись транслював завчений текст. Виходило це в нього добре та нудно, без сюрпризів, що так полюбилися шанувальниками його спічів.
На Кличка було покладено місія коротко і ясно донести, чому він вирішив об'єднатися з Порошенком.
– Як ніколи, можливий реванш старих сил, – сказав глава Києва. Журналісти у відповідь на цю фразу запосміхалися, вказуючи один одному на новоспеченого депутата Сергія Березенка. Скандальний переможець чернігівських виборів цілковито підпадав під визначення "старих сил" як колишній член команди Леоніда Черновецького.

Сергій Березенко уважно слухає президента
Утім, він був не єдиною "старої силою" на з'їзді – тут сидів і Вадим Костюченко. Його прізвище мало що говорить широкому загалу, але в Києві Костюченко має скандальну репутацію. У минулому він член СДПУ (о), екс-віце-президент Динамо, колишній заступник Віктора Медведчука у Федерації бойового самбо України. Під час Майдану низка українських ЗМІ стверджували, що Костюченко курирував дії тітушок і силовиків у столиці. Нині Костюченко – перший віце-президент у ФФУ.

Сергій Березенко уважно слухає президента
Сам Костюченко в коментарі НВ заявив, що всі звинувачення проти нього, тітушок і силовиків – неправдиві та поширювані його опонентами. При цьому він зазначив, що був присутній на з'їзді президентсько-мерської сили виключно як гість і до політики йти не збирається.
Друга перша особа партії, президент Петро Порошенко, мав з'явитися на з'їзді за годину після початку, близько 12.00. Але до очікуваного часу глава держави не приїхав.
Неспокійно чекав появи президента Березенко – він єдиний пішов до входу особисто його зустрічати.
– Нервуєте, хочете, щоб Порошенко вас особисто за руку завів? – підколювали його журналісти.
Із затримкою хвилин на 50 президент з'явився в залі. Делегати зустрічали його стоячи.
Порошенко одразу пройшов до трибуни та розпочав промову. Він говорив близько півгодини. Згадав, зокрема, і плановане на понеділок голосування за внесення змін до Конституції, у зв'язку з чим жорстко зачепив партнерів за коаліцією.
– Хто проти змін до Конституції? Путін і два керівники фракцій у Верховній Раді, – передав Порошенко вітання головному радикалу Олегу Ляшку та фракції Самопоміч.
Закінчивши промову, глава держави відразу ж залишив з'їзд. За ним потягнулася і частина делегатів.
Тим часом сполучені УДАР і Солідарність вирішили створити центральну раду нового політичного об'єднання. До неї увійшли, зокрема, Луценко, Кононенко, Березенко, близький до Кличка Дмитро Білоцерковець і син президента Олексій Порошенко.

Сергій Березенко та Олексій Порошенко
Над усім цим єднанням ширяло невисловлене питання: а де ж Народний фронт, об'єднання з яким пророкують уже кілька тижнів деякі ЗМІ?
Відповідь на нього сьогодні дав прем'єр Арсеній Яценюк – удень його прес-служба повідомила, що фронтовики на місцеві вибори не йдуть.
За інформацією НВ, головним ініціатором об'єднання виступав Олександр Турчинов – саме він і близькі до нього депутати розганяли це питання. Однак Яценюк та його соратник Микола Мартиненко ідею не підтримали. "Вони хотіли забагато – і в новій партії, й у своєму політичному та бізнес-майбутньому", – пояснює НВ один із причетних до обговорення питання представників Банкової.