Німеччина та Великобританія прощаються з видобутком вугілля і розпродають обладнання в Україну

У Німеччині залишилися дві шахти, які закриють в 2018 році
Минулого тижня у Західній Європі закрилися відразу дві кам'яновугільні шахти - у Великобританії і Німеччині. При цьому вживане німецьке обладнання розпродається в Китай, Росію та Україну.
Про це повідомляє Deutsche Welle.
Таким чином, у Німеччині залишилося всього дві діючі кам'яновугільні шахти, які планують закрити в 2018 рік.
Відмова від вугільної промисловості в Західній Європі викликана цілим рядом причин. Головна з них - економічна.
"Видобуток підземним способом в традиційних і багато в чому виснажених вугільних басейнах стає все більш нерентабельною. Особливо в умовах, коли пропозиція на світовому ринку величезна, а в деяких країнах, наприклад, в Австралії, видобуток йде відкритим способом в гігантських кар'єрах", - повідомляє видання.
Інша причина - екологічна, так як спалювання вугілля вважається однією з головних причин викиду в атмосферу великої кількості вуглекислого газу CO2, який викликає парниковий ефект і глобальне потепління.
За даними DW, половину всього видобутого на планеті вугілля споживає Китай, який є одним із його найбільших виробників. На різних китайських родовищах вже давно використовується німецьке обладнання, що демонтується з шахт, які закриваються в Німеччині .
Поряд з китайськими фірмами великими покупцями такого обладнання є компанії з Австралії, США, Туреччини. Його також продають у Польщу, Чехію, Росію і Україну.
Уряд Німеччини вважає, що повністю відмовитися від використання вугілля можна буде протягом найближчих 20-25 років. Зараз 18% електроенергії, яка виробляється у ФРН, приходиться на частку кам'яного вугілля. Головним його постачальником є Росія.
Нагадаємо, 18 грудня в Британії закрилася остання підземна вугільна шахта.
Раніше повідомлялося, що Великобританія закриває всі вугільні електростанції. Так, до 2023 року на спалювання вугілля будуть накладені обмеження, а в 2025-му електростанції даного типу зовсім припинять своє існування на території Сполученого Королівства.
Під час міжнародної конференції з клімату ООН було прийнято угоду, в якій говорилося про поступову відмову від викопного палива.

Related

Економіка 2831510186049642675

Post a Comment

emo-but-icon

Пошук у цьому блозі

Читають

Свіже

Add to Any

Свіже

РОСІЯ НАПАЛА на УКРАЇНУ

Варто подивитись

Нас відвідали

Лічильники

item