Трамп не зможе піти на перезавантаження відносин із Росією - дипломат



Республіканська більшість американського парламенту навряд чи змінить своє прихильне ставлення до України. 
Саме Конгрес визначає зовнішню політику Сполучених Штатів Америки.
Про це в інтерв'ю розповів експерт фонду "Майдан закордонних справ" Олександр Хара.
Що означає для українців перемога Дональда Трампа?
- Ніхто не знає, що це означає для США. Тим паче, для України, яка не є серед ключових пріоритетів Америки — ні за Обами, ні за Трампа. Усе залежатиме від того, кого новий президент набере у команду, хто буде державним секретарем і міністром оборони. Для президента внутрішня політика буде важливіша за зовнішню.
Трамп - непередбачуваний. Це нестиме для нас як позитив, так і негатив. Серед ризиків - можливість домовленостей з Росією за наш рахунок і за нашою спиною. З іншого боку, сумніваюся, чи будуть реалізовані його передвиборчі обіцянки про дружбу з Путіним. Слід врахувати систему стримувань і противаг.
У США Конгрес (парламент. – ред.) визначає основи зовнішньої та безпекової політики, а президент їх втілює. Об'єктивні речі не дозволять адміністрації Трампа піти на перезавантаження відносин із Росією, як це зробив Обама на початку свого правління.
Але більшість у Конгресі представляють республіканці, від яких балотувався Трамп.
- Так, разом із президентськими виборами відбувалися вибори до Конгресу. Республіканці зберегли контроль у ньому. На виборах губернаторів теж беруть гору.
Курс Республіканської партії щодо України прихильний. Від початку вони засуджували агресію Росії, не визнавали анексію Криму. Зробили це частиною своєї зовнішньої політики. Виступали за збільшення військової та фінансової допомоги Україні, надання летальної зброї. Не думаю, що змінять свою думку.
Проте Трамп, у певному сенсі, не республіканець. Він - не частина істеблішменту цієї партії. У багатьох заявах його бачення йде врозріз із партійним. У цьому надія для України, що республіканці залишаться прихильними до нас. Як із погляду принципів верховенства міжнародного права, демократії та прав людини, так і щодо стримування РФ.
Ще одна річ - немає великої кількості можливих компромісів між Путіним і Трампом, на які вони можуть піти щодо світових проблем.
Чи зменшиться за Трампа політична й економічна підтримка Штатами України?
- В Америці діє Акт підтримки свободи в Україні (ухвалений Конгресом у грудні 2014 року законопроект визначає Україну військовим союзником США за межами НАТО. - ред.), у якому чітко прописано, що Штати мають робити. Не думаю, що Трампу вдасться переконати Конгрес, навіть членів своєї партії, щоб вони змінили ставлення до України.
Обама віддав Україну у відання віце-президенту Джо Байдену. Тож нашими питаннями радше буде опікуватися віце-президент або держсекретар. Залежно від того, ким будуть ці люди, зможемо дещо зрозуміти, як зміниться політика Америки щодо нас.
Як обрання Трампа вплине на вирішення конфлікту на Донбасі?
- Трамп спробує налагодити більш-менш конструктивні відносини з Путіним.
Але Росія у світі грає проти Штатів і б'є по міжнародній безпековій і правовій системі. Тож із часом Трамп розчарується у пошуку точки дотику з Путіним для перезавантаження і побачить, що трирівневий підхід Обами слід продовжити. Може, дещо його скоригувати, але непринципово.
Це, по-перше, підтвердження гарантій безпеки для союзників США у світі. По-друге, підтримка України, щоб вона реформувалася і могла себе боронити. По-третє, стримування РФ і її агресивної політики.
Ця ситуація не передбачає настільки значного покращення відносин США і Росії, щоб про Україну забули і віддали у сферу впливу Москви, як цього хоче Путін.
Маємо рахуватися з думкою світової спільноти, але українці показали, що не хочуть бути колонією Росії. Тож просто вирішити те, що вони помилково називають "українською кризою", без волі українського народу, - неможливо. Західні партнери будуть штовхати нас, аби ми помирилися з Донбасом, поглинули неконтрольовані території на російських умовах, але це може призвести до справжньої громадянської війни. Це не вигідно ні Трампу, ні європейцям, ні, тим паче, українцям.
Перемогу Трампа порівнюють із "брексітом" через неочікуваність результатів. Чому він переміг?
- Ця перемога показує глибинні проблеми американського суспільства.
За опитуваннями, чверть молодих американців не вірить, що демократія – ефективна система управління. Вважають, що політична система США служить інтересам еліти, а не звичайних громадян. Це великий удар по американській демократії.
По-друге, демографічні зміни. Американці бачать, що чисельність білих, які були біля витоків країни, кардинально зменшується. Натомість росте частка латиноамериканців, африканців, вихідців із країн Південно-Східної Азії. Також їх лякає тероризм.
Тож вони підтримали популістичні гасла Трампа. Американці сказали: якщо попередня еліта не вирішила цих питань, не висувала їх на перший план, то їх має вирішити Трамп.
Також із 2008 року Обама значно покращив справи в економіці США. Але цього недостатньо, щоб відновити добробут американців, який вони мали в 1950-1980 роках. Жителі Америки дедалі повільніше стають заможними і багато з них залишаються в некомфортній зоні та протестують.
Республіканця Дональда Трампа 8 листопада обрали 45-м президентом Сполучених Штатів Америки.

Related

Київ відповів на бюджет США без допомоги Україні

Сенат США підтримав тимчасовий бюджетЯк пояснили в українському МЗС бюджет США - тимчасовий і він не вплине на узгоджену раніше допомогу.Ухвалення тимчасового бюджету Сполучених Штатів, в якому немає ...

У США заявили, що контролюють зброю надану Києву

У Держдепі США заявили, що зброя, яку Україна отримує для протистояння російській агресії, використовується належним чиномПентагон створив нову команду в Україні для моніторингу американської допомоги...

Генсек НАТО прибув з неоголошеним візитом до Києва

Столтенберг і Зеленський зустрілися в КиєвіВолодимир Зеленський та Єнс Столтенберг обговорили ключові оборонні питання, ситуацію на фронті та потреби ЗСУ.Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг приб...

Post a Comment

emo-but-icon
:noprob:
:smile:
:shy:
:trope:
:sneered:
:happy:
:escort:
:rapt:
:love:
:heart:
:angry:
:hate:
:sad:
:sigh:
:disappointed:
:cry:
:fear:
:surprise:
:unbelieve:
:shit:
:like:
:dislike:
:clap:
:cuff:
:fist:
:ok:
:file:
:link:
:place:
:contact:

Пошук у цьому блозі

ЧитаютьСвіже

Читають

Свіже

Трамп не звільнятиме нікого через чат в Signal

Дональд ТрампПрезидента США Дональда Трампа більше розлютив той факт, що його радник Майкл Волтц мав контакти журналіста The Atlantic Джефрі Голдберга, якого той буцімто "ненавидить", аніж факт витоку...

Адміністрація Трампа звільнила сотні співробітників Інституту світу США

Адміністрація Трампа звільняє майже всіх співробітників Інституту миру СШАІнститут миру США бере участь у переговорах щодо мирних угод і допомагає країнам і регіонам, що постраждали від війн, у досягн...

CNN: Еквадор готується до розміщення військ США через наркобанди

Банди Еквадора перетворилися на міжнародні наркотерористичні угруповання, які налічують 14 тис. озброєних осібСША мала військову базу в Манті з 1999 по 2009 рік, поки колишній президент Рафаель Корреа...

ВООЗ вирішила скоротити свій штат

Всесвітня організація охорони здоров'я, Женева, ШвейцаріяВООЗ вирішила скоротити масштаби своєї роботи та кількість співробітників, у тому числі на рівні вищого керівництва через проблеми з фінансуван...

Число постраждалих і загиблих у Харкові виросло

Росіяни завдали шість ударів по ХарковуУ Харкові ввечері у суботу пролунали вибухи на тлі дронової атаки. Фіксувався рух великої кількості ударних БпЛА противника у напрямку міста.Російські війська за...

Add to Any

Свіже

ЄДИНІ НОВИНИ

Варто подивитись

Facebook

Нас відвідали

20,784,200

Лічильники

item