Путін повис каменем на шиї Трампа

Путін повис каменем на шиї Трампа


Російська еліта засумнівалася у своєму президенті
На потішних "президентських виборах" 18 березня 2018 року не вирішуватиметься питання про владу в Росії. Тому що воно вирішується сьогодні. І не ста мільйонами виборців, а приблизно ста членами розширеного політбюро російської клептократії. Прізвище "Путін", безумовно, входить в шорт-лист авторитетних чиновників-бізнесменів. Але вперше за 17 років свого правління чинний президент стикається в цьому середовищі з певними проблемами.
В "еліті" виник сумнів у здатності Путіна ефективно виконувати найближчі 6 років найважливішу для бригади функцію інтерфейсу в її відносинах із вічно ненависним і вічно коханим Заходом. Провал неоімперських авантюр, за які Путін взяв на себе особисту відповідальність, став найбільшим зовнішньополітичною поразкою режиму. Підірвав його економічні "скріпи", гранично загостривши відносини з західними партнерами, які контролюють виведені за кордон країни кошти, пише Андрій Піонтковський для "Радіо Свобода".
Виникла екзистенціальна загроза найдорожчому для російських правителів, не просто активів на Заході, а всьому їхньому способу життя на там. Освіта дітей, медицина, відпочинок, благополуччя жінок-наложниць, довге щасливе життя, заміна органів, політичне і біологічне безсмертя, нарешті. Це можуть забезпечити награбовані в Росії мільярди. Все це поставлено під сумнів через одного чоловіка, який своїми авантюрними понтами зіпсував ділові взаємовигідні відносини "еліти" з Заходом.
Макрон познущався над "нашим всім" і показав, як тепер лідери Заходу розмовлятимуть з Кремлем
У Парижі президент Франції Еммануель Макрон знущався над "нашим всім", поставивши його на місце і показавши, як тепер лідери Заходу розмовлятимуть з Кремлем. Путін був жалюгідний і від несподіванки розгубився. Було помітно, як він здав психофізично, що тільки посилило зростаючу тривогу його оточення.
7 липня довічний президент проходив в Гамбурзі, може бути, найважливіший в його житті кастинг. Не перед G20, зрозуміло, а перед своєю рублівской аудиторією. Якби його довго відкладена перша зустріч з Дональдом Трампом пішла за паризьким сценарієм, то оточення, мабуть, вдалося б до рішучих заходів. Путін відчайдушно потребував "перемоги", йому важливо було показати, що він ще о-го-го: на пару з самим Трампом вирішує світові проблеми. І Трамп не підвів друга Володимира. Першу "перемогу" він підніс Путіну ще у Вашингтоні, де члени кабінету обговорювали формат майбутньої стрілки - повноформатні двосторонні переговори або несподівана зустріч в коридорі біля туалету. Більшість міністрів схилялися до ідеї коридору. Трамп наполіг на 45-хвилинних переговорах за участю міністрів закордонних справ.
Зустріч тривала більше двох годин. Трамп відкрив її боязким визнанням, що познайомитися з рішалом глобального масштабу Путіним - велика честь для нього, скромного провінційного агента з нерухомості. Мабуть, ще більшою честю для нього стало створення з можливим організатором хакерських атак на США спільної комісії по боротьбі з кібертероризмом. Після закінчення саміту "великої двійки" Трамп назвав його результати "приголомшливими".
Путіну важливо було показати, що він ще о-го-го: на пару з самим Трампом вирішує світові проблеми
В той день божевільні зовнішньополітичні ток-шоу на державних каналах російського телебачення йшли цілодобово, захоплено смакували всі фізіологічні подробиці тріумфу. Путін і Трамп слухають нас. Слухають нас. Москва - Потомак. Разом йдуть народи. Пропагандист Соловйов виставив фотошоп "Ходаки у Путіна". Пропагандист Симоньян пообіцяв проїхати з американським прапором в авто по Садовому кільцю. Американці знову це заслужили. Путін, очевидно, відчув, що зробив належне враження на соратників, що засумнівалися. Прямо з Гамбурга він рвонув до Валаамського монастиря, прикластися до послужливо підсунутих попами мощів. Це на мові його піарників зазвичай означає: православний вождь прийняв доленосне рішення.
Але цей тріумф путінської волі тривав всього лише кілька днів. Повернувшись в Вашингтон, Трамп зіткнувся з запеклою критикою своєї поведінки і з новими звинуваченнями у співпраці з Кремлем під час передвиборної кампанії. "Чому, ну чому Трамп так любить Росію?" - так назвав свою безпрецедентно жорстку колонку в Washington Post Фарід Закарія. Її кінцівка відображає домінуючий у американській столиці настрій, який не віщує Трампу нічого хорошого: "Можливо, всьому, що сталося є просте пояснення. Може бути, Трамп просто захоплений Путіним як лідером. Може бути, Трамп поділяє бачення світу свого старшого радника Стівена Беннона, згідно з яким Росія - не ідеологічний противник, а союзник, білий християнин, що протистоїть мусульманам. Але, можливо, є й інше пояснення - схиляння перед Росією і її лідером. Ця загадка зараз - в серці презідентства Трампа, і немає ніяких сумнівів в тому, що спеціальний прокурор Роберт Мюллерпостарается її вирішить ".
Навіть домігшись лояльності Трампа, Москві не вдасться рулити американською політичною системою
Ну а поки Мюллер розгадує цей "puzzle Штірліца", спікер Палати представників Конгресу США Пол Райан оголосив, що законопроект про жорсткі санкції відносно Кремля, прийнятий Сенатом з співвідношенням голосів 97: 2, поставлять на голосування нижньої палати без будь-яких змін. На поправках марно наполягала адміністрація Трампа. Тепер на стіл до президента цей документ потрапить, швидше за все, в своєму первозданному вигляді, і відмова підписати його означатиме для нього політичне самогубство.
Внутрішньополітична перемога, яку Путіну з якихось поки що невстановлених Мюллером причин вирішив подарувати Трамп, виявилася пірровою. У кремлівських головах ніяк не може вкластися проста думка: президент Сполучених Штатів - НЕ пахан злочинного співтовариства. Навіть домігшись тим чи іншим способом його лояльності, не вдасться рулити з Москви американською політичною системою. Навпаки, кожен крок Трампа в сторону Путіна викликає різку реакцію у Вашингтоні, яка трансформується в абсолютно конкретні законодавчі акти.
Трамп виявився не активом Путіна, а каменем на його шиї. І навпаки. Такий істинний результат масштабної операції "Трампнаш". І отриманий, здавалося б, 7 липня розширеним політбюро висновок - начальник ще справляється - знову опинився під питанням. Дуже показова в цьому сенсі стаття в Washington Post про те, які заходи проти путінської Росії обговорювали в адміністрації Обами після того, як став зрозумілим масштаб участі Кремля в американській передвиборчій кампанії. Ніякі з них, крім конфіскації двох дач, не реалізували, але список вельми цікавий. Він б'є по найчутливіших акупунктурних точках російської "еліти". Список включає, зокрема, оприлюднення та заморожування всіх рахунків кремлівської клептократії, починаючи з Путіна, і візові заборони. Це питання найближчого порядку денного російсько-американських відносин.
Демократи відчувають, що Путін - найвразливіше місце нинішнього президента США
У ретроспективі ясно, яку величезну помилку Кремль зробив, зробивши ставку на Трампа. Президентство Клінтон насправді нічим Кремлю не загрожує: сьогоднішня люта антипутинська позиція демократів обумовлена внутрішньополітичноїюкон'юнктурою. Ця позиція не стільки антипутинська, скільки антитрампівська. Демократи відчувають, що Путін - найвразливіше місце нинішнього президента США, і нещадно туди б'ють. А прийшла б до влади Клінтон, швидше за все, відбулася б якась нова "перезагрузочка". Ну а тепер всі мости між "путінськими" і американським істеблішментом спалені.

Related

У Туреччині затопили літак заради залучення туристів - фото

Літак обійшовся міській казні в 91 тис. доларів. У Туреччині у курортному місті Кушадаси затопили літак Airbus A300 для залучення туристів. Як повідомляє Daily Sabah, мета даного проекту — зб...

Меркель назвала АТО в Україні громадянською війною

Меркель вважає конфлікт в Україні громадянською війною за підтримки Росії, пише авторитетна газета FAZ Як пишуть німецькі ЗМІ, канцлер назвала конфлікт на Донбасі громадянською війною за пі...

Путин и Европа. Это не ядерная война. Это война нервов

Освобождение украинской летчицы Надежды Савченко, на несколько дней ставшее важной новостью как для самих украинских граждан, так и для мировых СМИ, позволило многим наблюдателям - прежде всего...

Post a Comment

emo-but-icon
:noprob:
:smile:
:shy:
:trope:
:sneered:
:happy:
:escort:
:rapt:
:love:
:heart:
:angry:
:hate:
:sad:
:sigh:
:disappointed:
:cry:
:fear:
:surprise:
:unbelieve:
:shit:
:like:
:dislike:
:clap:
:cuff:
:fist:
:ok:
:file:
:link:
:place:
:contact:

Пошук у цьому блозі

ЧитаютьСвіже

Читають

Свіже

Гарвард подав до суду на Трампа через замороження фінансування

Гарвард може позбутися фінансуванняЗокрема, в адміністрації Трампа від університету вимагають скасувати програми з різноманітності, рівності та інклюзії (DEI), заборонити носіння масок на протестах у ...

Мін’юст США дав DOGE доступ до імміграційних даних

Ілон МаскУ Сполучених Штатах розгортається новий скандал щодо доступу до чутливої інформації, пов'язаної з імміграцією.Представники Департаменту державної ефективності (DOGE), де працює Ілон Маск, отр...

Опитування: підтримка Трампа в США знижується

Дональд ТрампПорівняно з першим днем другого президентського терміну Дональда Трампа, його рейтинг знизився на 5%.Рейтинг підтримки президента США Дональда Трампа впав до найнижчого рівня з моменту йо...

ООН: під час "тиші" бойові дії не припинилися

В ООН проаналізували заяви та дії сторін щодо припинення вогнюООН продовжує наполягати на негайному припиненні бойових дій та відновленні миру відповідно до міжнародного права.В Організації Об’єднаних...

Трамп прибуде на похорон Папи Франциска в Римі

Меланія та Дональд Трамп. Фото - Andrew Harnik/Getty ImagesПрезидент Сполучених Штатів Дональд Трамп та його дружина Меланія відвідають поховання Папи Римського Франциска.Джерело: Трамп написав н...

Add to Any

Свіже

ЄДИНІ НОВИНИ

Варто подивитись

Facebook

Нас відвідали

20,818,486

Лічильники

item