Чернівецький університет заснував імператор

https://povnatorba.blogspot.com/2017/10/blog-post_19.html
5 жовтня 1875 року за указом імператора Австро-Угорщини Франца Йосипа засновано Чернівецький національний університет.
Зараз Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича — один із найстаріших класичних університетів в Україні
Університет заснували на основі існуючого з 1827 року Теологічного Інституту, з німецькою мовою викладання та з окремими кафедрами української та румунської мов і літератур у складі теологічного, філософського та юридичного факультетів
Університет мав назви: імені Франца Йосифа (Franz Josephs) у 1875-1918 pоках, Universitatea Regele Carol I din Cernăuţi (1919-1940). Тут викладали і вели дослідницьку роботу вчені європейського та світового рівня. Після розпаду Австро-Угорської імперії у 1918 році Північну Буковину було прилучено до Румунського королівства, і університет до 1940 року був румунським вищим навчальним закладом. У 1940 році після возз'єднання Північної Буковини з Україною університет було реорганізовано у державний вищий навчальний заклад з українською мовою навчання, а в 1989 році Чернівецькому університетові присвоєно ім'я визначного українського письменника Буковини Юрія Федьковича.
11 вересня 2000 року Указом Президента України Чернівецькому державному університету імені Юрія Федьковича надано статус національного. Тут працювали: Осип Маковей, письменник і композитор Сидір Воробкевич, навчались Іван Франко, Олександр Колесса, Денис Лукіянович, Лесь Мартович, лексикограф Юліан Кобилянський, брат письменниці Ольги Кобилянської. Унікальним "кам'яним дивом" називають саму будівлю університету, його головний корпус був початково створений талановитим чеським архітектором та будівничим Йозефом Главкою для Митрополичої резиденції.
Сьогодні в Університеті функціонує 2 інститути: Інститут біології, хімії та біоресурсів та Інсти-тут фізико-технічних і комп'ютерних наук, 11 факультетів.
Сьогодні в Університеті функціонує 2 інститути: Інститут біології, хімії та біоресурсів та Інсти-тут фізико-технічних і комп'ютерних наук, 11 факультетів.
29 червня 2011 р. 35-та сесія комітету Світової спадщини ЮНЕСКО прийняла рішення про включення до списку Світової культурної спадщини центрального корпусу університету — колишньої резиденції митрополитів Буковини і Далмації.
Автор: Ольга Васьків