Колишній заступник міністра розповів, хто викачує гроші з Укрзалізниці


Директор програми "Інфраструктура" аналітичного центру "Український інститут майбутнього", колишній заступник міністра інфраструктури Володимир Шульмейстер розповів в інтерв'ю журналу "Країна", хто роками викачували гроші з держави й знищує Укрзалізницю.
"Попит на вагони нині задовольняється лише на 10-30 відсотків. Тобто бізнесмен замовляє 10 вагонів, а йому приганяють один. Це роблять, щоб отримати хабар. У вересні "доплата" за вагон становила 800 гривень. В Укрзалізниці розкрадають близько двох мільярдів доларів за рік, згідно з моїми підрахунками. З них половина - це якраз недоотримане від перевізників сировини, які по суті датуються за рахунок Укрзалізниці, а значить держави", - сказав він.
Інша проблема, про яку згадав Володимир Шульмейстер, - штучно занижені тарифи на транспортні перевезення.
"Відразу зрозуміло звідки вітер віє. Це бізнесмени, які роками викачували гроші з держави, знищуючи ту ж Укрзалізницю.
"Регулярно ми бачимо боротьбу за підвищення тарифів. Ми в 2015 у Міністерстві інфраструктури розробили план зміни їхньої структури. Із радянських часів транспортні витрати закладали в ціну продукції. Це призвело до того, що в Укрзалізниці є чотири групи товарів. "Позаклас" - дуже дешеві вантажі: щебінь, пісок, інші будматеріали. "Перший клас" - руда, вугілля, коштує у 1,4 рази дорожче за позаклас. Зерно - "другий клас", коштує у 1,8 рази дорожче, аніж найдешевший. "Найдорожчий клас" - наприклад, сталь, за доставку тонни сталі заплатити треба у 2,5 рази дорожче, аніж тонни руди. Якщо я - бізнесмен і добуваю руду, є два варіанти: або переробляти її на метал в Україні, або відправити сировину на експорт. Рахують ціну на перевезення - і експортують руду. У результаті Україна є сировинним придатком інших держав. Це тягнеться з Радянського Союзу. І ніхто цього досі не змінив.
Щоб вийти на попередній рівень транзиту й покращити його, потрібен незалежний регулятор тарифів", - вважає Шульмейстер.
Незалежний регулятор тарифів має відслідковувати ціни не тільки в Україні, а й у конкурентів.
"Створити такий орган можна. А от слово "незалежний" до нього точно не підійде. Не знаю в Україні жодного незалежного органу. Це стосується і судів. Коли щось робиться чи не робиться - це комусь вигідно", - вважає колишній заступник міністра.

Related

Суспільство 8452607503275047340

Post a Comment

emo-but-icon

Пошук у цьому блозі

Читають

Свіже

Add to Any

Свіже

РОСІЯ НАПАЛА на УКРАЇНУ

Варто подивитись

Нас відвідали

Лічильники

item