Запускають першу сонячну електростанцію в Чорнобильській зоні


Україна готується запустити свою першу сонячну електростанцію на території Чорнобильської АЕС.

Нова електростанція потужністю 1 мегават знаходиться всього в ста метрах від нового "саркофага" - гігантського металевого купола, пише AFP.
Сонячна установка повинна запрацювати протягом декількох тижнів.
"Ця сонячна електростанція може задовольнити потреби селища середнього розміру, або близько 2000 квартир", - сказав в інтерв'ю голова українсько-німецької компанії Solar Chernobyl Євген Варягін.
Компанія витратила 1 млн євро на установку 3800 фотоелектричних панелей, розміщених на площі 1,6 гектара.
"Ми сподіваємось, що інвестиції окупляться протягом семи років. Кількість сонячного світла тут така ж, як і на півдні Німеччини", - говорить Варягін.
Україна, яка припинила закупівлі природного газу у Росії, прагне використовувати потенціал Чорнобильської зони відчуження, яка оточує атомну електростанцію і не придатна до сільського господарства. Установка величезного купола над руїнами пошкодженого реактора трохи більше року тому дозволила реалізувати проект сонячної електростанції.
В результаті, радіація поблизу заводу впала до 10% від попередніх рівнів, згідно з офіційними даними. Проте, запобіжні заходи, як і раніше необхідні: сонячні панелі закріплені на бетонних блоках, а не розміщені на землі. Грунт залишається забрудненим.
У минулому році консорціум завершив будівництво сонячної електростанції потужністю 4,2 мегавата в радіаційній зоні у сусідній Білорусі, недалеко від Чорнобиля. Влада України запропонувала інвесторам майже 25 кв м для потенційного будівництва сонячних електростанцій в Чорнобилі.
"Київ отримав близько 60 пропозицій від іноземних компаній, в тому числі американських, китайських, датських і французьких, які розглядають можливість участі в майбутніх сонячних розробках в цьому районі", - повідомляє прес-секретар Державного агентства з управління зоною відчуження Олена Ковальчук.
Жешева земля і близькість енергетичних мереж роблять Чорнобиль особливо привабливим.
Інвесторів приваблює "зелений тариф", який "перевищує в середньому на 50 відсотків європейські тарифи", - сказав Олександр Харченко, виконавчий директор Дослідницького центру енергетичної промисловості.
В мережі з'явились яскраві світлини працівників, які продовжують підтримувати життєдіяльність в Чорнобильській зоні відчуження. Про будні співробітників Державного спеціалізованого підприємства "Чорнобильська АЕС" розповіла фотоагенція "The Gate Agency".

Related

Економіка 1878930574038045068

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item