Не Марсом єдиним. Навіщо насправді Ілон Маск рветься в космос


Марс дійсно є «блакитною мрією» Маска, але найближчим часом він збирається реалізувати іншу ідею, від якої теж захоплює дух. Компанія Маска SpaceX побудує систему глобального доступу в інтернет за допомогою мережі супутників.
Весь останній тиждень весь світ обговорював запуск надважкої ракети Falcon Heavy. Мільйони людей стежили за онлайн-трансляцією виходу ракети на орбіту Землі, постили фотографії та створювали меми з червоним електромобілем Ілона Маска, що летять у відкритому космосі.
Але для чого насправді відбулося це дійство? SpaceX працює вже 16 років, наскільки за цей час компанія наблизилася до заявленої колонізації Марса і чи відбудеться це взагалі?
НВ вирішило розібратися, яких наслідків чекати від запуску Falcon Heavy і чому інтернет-провайдери повинні побоюватися космічної програми SpaceX.

Ілон Маск – нереальний мрійник

У 2002-му році 34-річний підприємець та інженер Ілон Маск озвучує фантастичну ідею – молодий бізнесмен хоче переселити людство на інші планети. «Оазис на Марсі» – для реалізації такої задумки потрібно перенести величезну кількість земних ресурсів у космос, а підняття одного кілограма вантажу за межі земної орбіти може коштувати більше $10000.
Для вирішення цієї проблеми Маск створює Space Explorations Technology або SpaceX – компанію, мета якої зробити польоти в космос в рази дешевшими і продуктивнішими ніж коли б то не було. Не чекаючи інвесторів, футурист вкладає власні $100 млн в розвиток компанії.
«Ми повинні зробити щось епохальне, щоб знизити ціну виходу в космос. Я хочу зробити людство цивілізацією, яка досліджує космічний простір», – говорив Ілон в інтерв'ю The New York Times.
Після марних спроб, трьох невдалих запусків і колосального обсягу виконаної роботи, 28 вересня 2008 року SpaceX запускає свою першу ракету – Falcon 1. Ця подія забезпечила компанії багатомільйонні контракти з Пентагоном, урядами інших держав і багатьма приватними компаніями. Ще б пак, запуск ракети, аналогічної Falcon 1, в той час коштував близько $30 млн, коли для запуску дітища SpaceX потрібно лише 7 млн.
З наступними творіннями Falcon 5 і Falcon 9, SpaceX нарешті прийшли до вінця аерокосмічної промисловості людства на сьогодні – надважкої ракети Falcon Heavy, запуск якої відбувся минулого тижня і здивував навіть самого творця.
«Чорт забирай, ця штука злітає» – вигукнув Маск, побачивши, як ракета відривається від землі.
Тепер, Falcon Heavy – єдина ракета, здатна підняти на низьку навколоземну орбіту до 64 тонн корисного вантажу. До порівняння, найпотужніші використовувані на цей момент ракети-носії, – це російська «Протон-М», американська «Delta-IV Heavy» і європейська «Ariane-5», які можуть вивести на низьку навколоземну орбіту всього 21-25 тонн. Крім цього, запуск приватного Falcon Heavy в рази дешевше, ніж у його конкурентів, підтримуваних державними програмами.
Але найголовніша відмінність SpaceX від всіх інших компаній – це те, що ступені їх ракет можуть повертатися назад на землю. Таким рішенням команда Ілона Маска вбила одразу двох зайців – вирішила питання забруднення космічним сміттям навколоземної орбіти і створила можливість повторно використовувати ступені, що в рази скорочує вартість нових запусків.
Все б нічого, але з феєричним запуском, що транслювався як шоу по всьому світу, багато хто підзабув, що SpaceX не тільки зробив крок до колонізації Марса і розвитку космічного туризму, а й наблизився до більш реалістичної мети.
Для польотів до Марса буде потрібен корабель наступного покоління – BFR, проект якого Маск представив у минулому році. А проміжна Falcon Heavy зіграє свою роль в реалізації іншої ідеї.

Супутниковий інтернет від SpaceX

На думку ряду експертів, справжня мета Falcon Heavy – це створення абсолютно нового глобального бізнесу в сфері інтернет-комунікацій. SpaceX має намір створити космічний інтернет, що роздається всьому людству з орбіти.
У листопаді 2016-го SpaceX звернулося до Федеральної Комісії Комунікацій США з дозволом запустити «негеостаціонарну орбітальну супутникову систему в фіксованій супутниковій службі».
Перші супутники для роздачі інтернету вирушать у космос вже 17 лютого 2018-го року. До 2024-го року компанія Ілона Маска має намір вивести в космос 4425 аналогічних супутників по всьому світу.
Згідно з даними Unity of Concerned Scientists, зараз на земній орбіті знаходиться 1738 працюючих супутників, і близько трьох тисяч нефункціонуючих супутників. Таким чином, незабаром ми отримаємо абсолютно новий, більший, ніж будь-коли, пояс супутників на навколоземній орбіті. Єдина відмінність, – SpaceX буде розміщувати свої космічні апарати в діапазоні 1,150 - 1,275 км. над рівнем землі, що на 1110-1350 км. нижче ніж прийнято розміщувати традиційні геостаціонарні супутники. Це потрібно для того, щоб забезпечити високий рівень сигналу, швидкість підключення і мінімальний рівень затримки.
Інтернет, за задумом Маска, буде доступний по всій земній кулі. Сам доступ буде безкоштовним, але користувачеві буде потрібен термінал, який буде коштувати від $100 до $300.
«4,3 млрд осіб, а це 59% населення планети, не мають доступу до інтернету, – говорив Маск про мотивацію проекту. – І близько 90% від цієї цифри припадає на країни, що розвиваються».
Безумовно, інтернет для бідних, це не тільки просвітницька місія, а й епічний за масштабами бізнес.
У статті The Wall-street Journal є прогноз, згідно з яким до 2025 року цей напрям принесе SpaceX $30 млрд. Щоб орієнтуватися в цифрах, найбільша телекомунікаційна компанія Comcast, що надає послуги високошвидкісного інтернету, в 2015 році заробила тільки $12 млрд.
Не дивлячись на заяви Ілона Маска, про те, що виручені від супутників гроші підуть на продовження роботи з переміщення людства на Марс, ідея колонізації червоної планети все ще виглядає дуже і дуже умовно.
До того ж, у разі успішного завершення проекту «космічного інтернету», в 2024-му році американському винахіднику буде вже 54 роки. Чи зможе Ілон в майбутньому залишатися надлюдиною, днями і ночами долати будь-які труднощі і постійно починати все спочатку заради фантастичної мети – залишається тільки сподіватися.
Фанати Маска, а їх після запуску Falcon Heavy точно можна рахувати мільйонами, впевнені, що він залишиться надлюдиною завжди. І Марс цілком реальний.
Але як би там не було, глобальний інтернет, доступний в будь-якій точці земної кулі, ми побачимо раніше. І його вплив на розвиток цивілізації ще належить оцінити.

Related

Гороскоп на 08 квітня 2021 — що обіцяють астрологи

 Щоденний гороскоп для кожного знаку Зодіаку.ОвенУ цю добу Овнів почне підводити чутливість, неуважність. Знизиться і потік зовнішньої удачі. Якщо вчора ви не змогли задіяти позитивні фактори і щ...

Вертоліт NASA зробив своє перше фото на Марсі

Марсохід на Червоній планетіКольоровий кадр має низьке розширення, але при цьому демонструє дно марсіанського кратера Йезеро. Вертоліт NASA Ingenuity, який прибув на Марс із ровером Perseverance,...

Гороскоп на 07 квітня 2021 — що обіцяють астрологи

 Щоденний гороскоп для кожного знаку Зодіаку.ОвенСьогодні у Овнів є все, щоб примножити симпатію до себе, набрати темп і прискорити прогрес. До своїх талантів, чарівності і особистих напрацювань ...

Post a Comment

emo-but-icon
:noprob:
:smile:
:shy:
:trope:
:sneered:
:happy:
:escort:
:rapt:
:love:
:heart:
:angry:
:hate:
:sad:
:sigh:
:disappointed:
:cry:
:fear:
:surprise:
:unbelieve:
:shit:
:like:
:dislike:
:clap:
:cuff:
:fist:
:ok:
:file:
:link:
:place:
:contact:

Пошук у цьому блозі

ЧитаютьСвіже

Читають

Свіже

У ЄС вважають, що США ще не використали свої інструменти тиску на РФ

Представниця ЄС із закордонних справ Кая КалласГолова дипломатії ЄС висловила сподівання, що Вашингтон займе жорсткішу позицію щодо Москви, перш ніж припинити свої миротворчі зусилля.Верховна представ...

ЗМІ дізналися про "остаточну пропозицію" США Києву

Володимир Зеленський і Дональд ТрампУкраїна має офіційно визнати Крим "російським" і неофіційно - решту окупованих територій. Натомість отримає повернення невеликої частини окупованої Харківської обла...

ЄС застерігає США від визнання Криму російським

Високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Кая КалласЄС не збирається жодним чином послаблювати санкції проти РФ, а США припустяться серйозної помилки, якщо визнають Крим час...

БПЛА атакували Полтаву: у місті перебої зі світлом

У Полтаві повідомили про прильотиМісцева влада повідомляє про влучання по підприємствах. У пабліках пишуть про перебої зі світлом.Російські війська у ніч проти середи, 23 квітня, атакували дронами Пол...

У Харкові – шість прильотів і масштабна пожежа

Наслідки одного з попередніх ударів по ХарковуШість влучань протягом години сталися в Новобаварському районі, там спалахнула велика пожежа.Росія вдруге за ніч атакувала Харків безпілотниками. Місцева ...

Add to Any

Свіже

ЄДИНІ НОВИНИ

Варто подивитись

Facebook

Нас відвідали

20,819,636

Лічильники

item