Газпром вимагає повного скасування рішення Стокгольмського арбітражу щодо Нафтогазу

У висновку експерта-лінгвіста стверджується, що в процес прийняття рішення "втрутилося стороння особа"
Російська компанія Газпром направила до апеляційного суду заяву про повне скасування рішення Стокгольмського арбітражу щодо виплати $4,7 млрд Державному Нафтогазу України за транзитним контрактом. Про це повідомляє Інтерфакс.
Компанія аргументує свої вимоги тим, що в процес ухвалення рішення Стокгольмського арбітражу, що присудив виплату штрафу, "втрутилася стороння особа".
"Додаткове вивчення тексту рішення із залученням всесвітньо визнаного експерта-лінгвіста показало, що значна частина арбітражного рішення написана не арбітрами, а іншою особою. Очевидно, що ніхто не має права підміняти арбітрів. Безпосереднє винесення рішення арбітрами має надзвичайно високе значення для сторін спору, і втручання сторонніх людей в процес винесення рішення є грубим порушенням арбітражної угоди", – йдеться в повідомленні Газпрому.
У Газпромі зазначають, що висновок експерта-лінгвіста про авторство арбітражного рішення щодо транзиту є "новим доказом серйозних порушень шведського права та арбітражного регламенту Торговельної палати міста Стокгольма при розгляді цієї справи". На думку компанії, це дає підстави для його повного скасування.
Нагадаємо, 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію у розмірі $4,6 млрд за цим положенням.
Остаточна сума розрахунків між компаніями з урахуванням взаємозаліку становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.
20 квітня Газпром подав позов в Стокгольмський арбітраж про розірвання контрактів із Нафтогазом.

Related

Бізнес 6303871381179294355

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item