Перших мавп-космонавтів вводили в смертельний сон

Перших мавп-космонавтів вводили в смертельний сон
З метою вивчення біологічного впливу орбітальних і суборбітальних польотів на живий організм, в космос літали близькі по фізіології до людини мавпи. 28 травня 1959 року з космодрому на мисі Канаверал (штат Флорида) в космос вперше відправились дві мавпи - самки шимпанзе Авель і Бейкер. Політ був суборбітальний і мавпи стали першими живими істотами, які повернулися на Землю з космосу.
Всього в космос літали понад тридцять мавп-космонавтів, кожна по одному разу. Мавпи-дублери також проходили повний курс підготовки. У США мавп запускали в космос в 1948-1961 роках. Більшість мавп перебували під анестезією до самого приземлення. Тваринам імплантували різні датчики в м'язи і сухожилля. За їх допомогою реєструвалися активність м'язів і рухів. Їм також імплантували електроди в мозок. Більше половини мавп, які брали участь в запусках США в 1940-1950-і роки, загинули під час польотів або після них.
Мавпочки Авель і Бейкер успішно стартували з мису Канаверал і так само благополучно повернулися на Землю. Вони летіли зі швидкістю, що перевищує 16000 км.год і витримали перевантаження в 38 джоулів. Авель незабаром після приземлення загинула. Коли лікарі знімали з неї вживлені датчики, вона не винесла анестезії. Бейкер дожила до 1984 року і померла у віці 27 років.Вона похована на території Космічного і ракетного Центру США в Ханствілле, Алабама. Авель збережена і демонструється в Національному музеї повітроплавання і космосу Смітсонівського інституту. Їх імена були взяті з фонетичного алфавіту.
3 листопада 1957 року Радянський Союз вперше запустив живу істоту - собаку на прізвисько Лайка на орбіту. Політ "Супутника-2" мав перевірити безпеку знаходження в космосі для людини. Повернення тварини на Землю не передбачалося. Через три роки після польоту Лайки у космос запустили собак Білку і Стрілку. Вони першими повернулися з орбіти. Ще через рік у космос полетів Юрій Гагарін.

Related

Цікаво 7098253373662709881

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item