Кістковий бульйон - які переваги для здоров'я

Кістковий бульйон - які переваги для здоров'я

Кістковий бульйон у нас вживали з давніх давен.

Кістковий бульйон вважається самим бюджетним. Дійсно, кістки порівняно з м’ясом коштують копійки і відносяться до продуктів нижчої категорії. А ось наші мами і бабусі були зовсім іншої думки про кістковому бульйоні і не сумнівалися в користі кісткового бульйону.
Зараз наука все або практично все вивчила, порахувала і проаналізувала. Кістковий бульйон не залишився осторонь. І виявилося, що кістковий бульйон дуже корисний для людини. Чим корисний кістковий бульйон, кому потрібно звернути свою увагу на нього і обов’язково включити в своє меню буде розказано в цій статті.
Яким буває кістковий бульйон
Кістковий бульйон – це бульйон, зварений з кісток. Кістки можуть бути самі різні: тварини, птахи або риби. У нашій країні більш популярні бульйони тварин і птиці. У країнах Азії – рибний кістковий бульйон. Варять там звичайно і м’ясні бульйони.
Кістковий бульйон використовується не тільки для приготування перших страв. Використовують його для гасіння овочів, м’яса, приготування соусів.

Чим корисний кістковий бульйон
Кістковий бульйон, який вариться кілька годин, може бути корисний від підвищення імунітету до… підтримки нашої молодості. Важко собі уявити, що проста бульйон, приготований в основному з одних кісток, так корисний для організму людини. А все пояснюється його складом. Так що є корисного в кістковому бульйоні?
Важливі мінерали. Кістковий бульйон є багатим джерелом таких важливих мінералів, таких як кальцій, магній, фосфор, калій. Причому в легкозасвоюваній формі. Містить він і інші необхідні для людини елементи: кремній, сірку та інше.

Колаген і білок.
 Кістковий бульйон багатий білком, причому він не розчиняється в рідині. Основна складова бульйону – желатин. При варінні він витягується з кісток, сухожиль, хрящів і зв’язок.
Амінокислоти. Кістковий бульйон містить три важливі амінокислоти: пролін, аргінін і гліцин.
Всі ці три амінокислоти допомагають зменшити біль і запалення в суглобах.
Пролін бере участь у формуванні клітинної структури, зміцнюючи їх. Ця амінокислота одна з важливих складових колагену. Міцна конструкція колагену – це зменшення прояви целюліту, поліпшення стану шкіри, стінок судин.
Гліцин очищає організм від шкідливих речовин в організмі, тобто бере участь у детоксикації організму, бере участь в синтезі колагену. Бере участь гліцин також в процесі травлення і секреції шлункового соку. Крім того, гліцин, що володіє заспокійливими властивостями, допоможе краще спати.
Амінокислота аргінін сприяє підтримці міцного імунітету, очищає печінку від шкідливих токсинів, безпосередній учасник у виробленні гормону росту – соматропина.
Користь кісткового бульйону
Захист суглобів. Кістковий бульйон містить глюкозамін і хондроїтин, які допомагають при болях в суглобах, зменшує запалення. Крім того в кістковому бульйоні, як було написано вище, містяться амінокислоти, які також володіють протизапальними властивостями.
Приймати біодобавки з глюказамином для збереження здорових суглобів потрібно тривалий час. Але кістковий бульйон містить у надлишку це речовина. На відміну від таблеток, кістковий бульйон містить безліч інших корисних речовин, які допомагають зберегти здоров’я суглобів.
Хондроітин сульфат, який є в кістковому бульйоні, може допомогти запобігти таке захворювання, як остеоартрит.
Більш сильні кістки. Кальцій, магній, фосфор – це основні «будівельники» кісткової системи. Кістковий бульйон містить у надлишку ці елементи. Крім цих елементів, в бульйоні є й інші речовини, які відіграють важливу роль у формуванні кісток. Завдяки наявності желатину в бульйоні, це відбивається на стані волосся і нігтів. Вони стають більш міцними і здоровими.
Підтримка імунітету. Кістковий бульйон містить мінерали в дуже високій концентрації. Кістковий мозок, який є в кістках, може допомогти зміцнити імунну систему.
Кістковий бульйон відмінно підходить для відновлення після хвороби. Ось чому в період захворювання на грип, ГРВІ, після операцій лікарі рекомендують пити курячий бульйон.
Науково підтверджено, що курячий кістковий бульйон володіє цілющими властивостями і пом’якшує перебіг хвороби. Адже всі корисні речовини в бульйоні представлені в легкозасвоюваній формі і ослабленому організму не потрібно витрачати багато енергії, щоб переварити його.
Курячий бульйон містить амінокислоту цистеїн, яка допомагає розріджувати слиз і виводити її з легень і бронхів. Для більш кращого ефекту можна зварити курячий кістковий бульйон (не менше 4 годин) з великою кількістю перцю.

Для травлення.
 Кістковий бульйон дуже корисний при синдромі підвищеної кишкової проникності. Наше здоров’я прямо залежить від стану нашого шлунково-кишкового тракту. Багато сучасних хвороб виходять з не відповідає і не збалансованої структури мікроорганізмів в травній системі, не збалансованого харчування. Ми вживаємо занадто багато продуктів з високим вмістом цукру і дуже мало здорових і корисних.
Кістковий бульйон відмінно підходить для зцілення і «герметизації» кишечника. Він легко засвоюється, сприяє загоєнню тканин кишечника, нормалізує травлення, містить цінні поживні речовини.
Желатин, який є основною складовою кісткового бульйону, це гідрофільний колоїд. Він притягує і утримує рідину, в тому числі травні соки, тим самим підтримуючи правильне травлення, пригнічує інфекцію, викликану вірусами і бактеріями.
Виглядати молодше. Кістковий бульйон багатий джерело желатину. Він живить сполучні тканини і допомагає запобігти передчасному провисання шкіри і появу целюліту. Пролін, який міститься в бульйоні, необхідний для виробництва колагену.
Економічний. Так, це також не маленька користь кісткового бульйону для економії сімейного бюджету. Тим більше ще й корисна для здоров’я.
Шкода кісткового бульйону
Кістковий бульйон може замість користі принести шкоду тим, у кого є харчова непереносимість м’ясного бульйону взагалі або з якогось одного виду м’яса.
Крім того, потрібно врахувати, що багато фермерів та тваринницькі господарства дають тваринам і птиці антибіотики та препарати для більш швидкого набору маси. Не врятує і покупка кісток на ринку. Часті господарства також використовують антибіотики. Тому перший бульйон після варіння протягом 30 хвилин, краще злити і залити кістки нової чистою водою. За цей час антибіотики вивільняються з кісток і переходять у бульйон.

Бульйон - це основа лікувального харчування.

Науково підтверджено, що кістковий бульйон дуже корисний для людини. 

Наведемо 7 причин почати вживати кістковий бульйон з лікувальною метою:

1. ПРОТИЗАПАЛЬНА ДІЯ.

В кістковому бульйоні містяться такі амінокислоти як гліцин, пролін і аргінін, які мають протизапальну дію та легко засвоюються організмом. Було виявлено, що аргінін особливо корисний при лікуванні сепсису (запаленні всього тіла). 

Гліцин і пролін - дві унікальні амінокислоти, які важливі для здоров`я людини. Вони відіграють важливу роль при загоєнні ран. Пролін необхідний для виробництва колагену, який також можна отримати з кісткового бульйону в формі желатину. Колаген необхідний при відновленні від операцій, пошкодженні тканин або переломі кісток. Гліцин активує імунну систему і зменшує активацію запальних клітин у нашому тілі.

Наш організм самостійно виробляє пролін та гліцин. Але побудова власних амінокислот менш ефективна ніж споживання їх з харчових продуктів. Вчені вважають, що в сучасних умовах організм не в змозі виробляти достатню для свої потреб кількість амінокислот при відсутності додаткових дієтичних джерел. 

Наші кісткові бульйони завдяки достатньому вмісту проліну і гліцину і є цим додатковим дієтичним джерелом.

2. АНТИОКСИДАНТ.

Кістковий бульйон містить гліцин, який має вирішальне значення з однієї простої причини: він рециркулює антиоксиданти. Гліцин також необхідний для синтезу Глутатіону - одного з головних антиоксидантів нашого тіла, який ще називають «матір'ю всіх антиоксидантів», він вважається основним детоксіфікатором і «маестро» імунної системи.

Наш організм самостійно виробляє свій власний глутатіон. Але, нажаль, погана дієта, забруднення навколишнього середовища, токсини, ліки, стреси, травми, перевантаження, старіння, інфекції і радіація виснажують його запаси. Це робить нас сприйнятливими до нестримного розпаду клітин внаслідок окисного стресу і розмноження вільних радикалів, беззахисними перед інфекціями і раком. Через це наша печінка перевантажується, отримує пошкодження і не може виконувати свою роботу по детоксикації організму.

Дефіцит глутатіону відзначається при дуже багатьох захворюваннях. До них відносяться синдром хронічної втоми, серцево-судинні захворювання, рак, хронічні інфекції, аутоімунні захворювання, діабет, аутизм, хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона, артрит, астма, захворювання нирок і печінки, і багато інших.

Наша здатність виробляти і підтримувати високий рівень глутатіону має вирішальне значення для відновлення організму практично при всіх хронічних захворюваннях, не кажучи вже про їх профілактику. З віком здатність виробляти власний глутатіон у людини зменшується.

Отже, для уникнення дефіциту глутатіону, його краще отримувати додатково з їжі.

3. ПІДТРИМКА ІМУНІТЕТУ.

Кістковий мозок, який є в кістках, з яких вариться бульйон, допомагає імунній системі переносити більшу кількість кисню в клітини організму. Кістковий бульйон є основним продуктом дієти GAPS («gut and psychology syndrome»). Він не тільки легко засвоюється, але також містить глибокі імуномодулюючі компоненти, які є основоположними будівельними блоками для лікування аутоімунних захворювань. 

Кістковий бульйон також є відмінним джерелом мінералів, які допомагають функціонувати імунній системі.
Кістковий бульйон відмінно підходить для відновлення після хвороби. Ось чому в період захворювання на грип, ГРВІ, після операцій лікарі рекомендують пити курячий бульйон.

Науково підтверджено, що курячий кістковий бульйон володіє цілющими властивостями і пом’якшує перебіг хвороби. Адже всі корисні речовини в бульйоні представлені в легкозасвоюваній формі і ослабленому організму не потрібно витрачати багато енергії, щоб переварити його.

Курячий бульйон містить амінокислоту цистеїн, яка допомагає розріджувати слиз і виводити її з легень і бронхів. Для більш кращого ефекту можна зварити курячий кістковий бульйон (не менше 4 годин) з великою кількістю перцю.

4. ЗАХИСТ СУГЛОБІВ ТА КІСТОК. ЛІКУВАННЯ АРТРИТУ.

Кістковий бульйон містить Желатин, завдяки якому бульйон (і холодець) застигає. Желатин - не є повноцінний білок, тобто він не містить в собі всі амінокислоти, але він містить кілька дуже важливих - Пролін і Гліцин. Вони здатні відновлювати нашу сполучну тканину.

Бульйон також містить Глікозаміноглікани - спеціальні вуглеводи, що знаходяться в кістках і сполучній тканині, які володіють здатністю зменшувати біль в суглобах.

Один з них - Гіалуронова кислота. Гіалуронова кислота здатна притягувати на себе у 10 000 разів більший об'єм води, ніж займає сама молекула. Тому навіть вже при низьких концентраціях здатна утворювати в'язку желеподібну рідину. Завдяки цій властивості вона виступає біологічним мастилом. В організмі людини гіалуронова кислота міститься у хрящах, синовіальній рідині, пуповині, скловидному тілі ока, пульпозному ядрі міжхребцевих дисків, міжклітинному матриксі сполучної тканини. 

Вже доведено, що це є ефективний засіб при лікуванні артриту. 
Другим є - Хондроїтин сульфат, який знаходиться у сполучній тканині (особливо у хрящах і синовіальній рідині). Він здатен відновлювати пошкоджені суглоби і знімати біль. 

Цією же властивістю володіє і Глюкозамін. Глюкозамін - речовина, що виробляється хрящової тканиною суглобів, є компонентом хондроїтину і входить до складу синовіальної рідини. При використанні в медицині глюкозамін відносять до групи антиревматологічних препаратів. Його відносять до коректорів метаболізму кісткової і хрящової тканини. Як правило, використовується для лікування остеоартриту.

Зараз дуже популярні добавки з Глюкозамін-Хондротіном, які коштують недешево. Але на відміну від таблеток кістковий бульйон містить додатково ще безліч інших корисних речовин, які допомагають зберегти здоров’я суглобів та коштує набагато дешевше!

5. ПОКРАЩУЄ ТРАВЛЕННЯ ТА ВІДНОВЛЮЄ КИШЕЧНИК.

Бульйон містить амінокислоту гліцин, яка стимулює синтез соляної кислоти в шлунку. Багато людей страждають від нестачі кислотності шлунку; взяти наприклад печію, незважаючи на популярну думку її викликає не надлишок кислоти, а її недолік. Коли наш шлунок виробляє малу кількість соляної кислоти, їжа не здатна повністю перетравитися і вона залишається в шлунку довше, тисне на наш стравохід і провокує потрапляння кислоти в нього.

Гліцин - це також важливий компонент жовчі, яка, як ми знаємо, необхідна для перетравлення жиру в тонкому кишечнику.

Інша амінокислота Глутамін, яку використовують в добавках для того, щоб відновити нормальну функцію стінки кишечника і його проникність. Бульйон - це ефективне і натуральний засіб для лікування синдрому Підвищеної Кишкової Проникності або «дірявої кишки», однієї з головних причин харчових алергій, непереносимості того чи іншого продукту і багатьох хронічних захворювань.

Багато це блюдо і колагеном, який також відновлює проникність кишечника і загоює його. Саме тому бульйон рекомендується пити людям, які страждають від виразкового коліту і хвороби Крона. І в добавок до цього - покращує ріст і розвиток нашої мікрофлори кишечника, створюючи сприятливі умови для розвитку корисних бактерій.

6. ІДЕАЛЬНИЙ НАПІЙ ДЛЯ ШКІРИ, ВОЛОС ТА НІГТІВ.

Ми всі знаємо, що желатин - це і є секрет красивої шкіри, волосся і нігтів. Колаген зменшує видимість зморшок і навіть целюліту! 
І його прийом всередину набагато ефективніший, ніж зовні.

7. ПОКРАЩУЄ СОН ТА САМОПОЧУТТЯ.

Гліцин є регулятором обміну речовин, нормалізує і активує процеси захисного гальмування в центральній нервовій системі, зменшує психоемоційне напруження, підвищує розумову працездатність.

Щоденне вживання кісткових бульйонів сприяє:
- зменшенню психоемоційного напруження, агресивності, конфліктності; підвищенню соціальної адаптації;
- поліпшенню настрою;
- полегшуванню засинання і нормалізації сну;
- підвищенню розумової працездатності;
- зменшенню вегето-судинних розладів (в т.ч. і в клімактеричному періоді);
- зменшенню токсичної дії алкоголю та інших лікарських засобів, що пригнічують функцію центральної нервової системи.
#кістковий #бульйон 

Related

Здоров'я 6282519094107091834

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item