Автокефалія української церкви: що це означає для країни та вірян

Автокефалія української церкви: що це означає для країни та вірян

Томос для української церкви – фактично ще один Акт проголошення незалежності України. Імперія втрачає один із останніх важелів впливу на свою колишню колонію. Про це заявив Президент України Петро Порошенко.
"Питання томосу та автокефалії – питання нашої незалежності, національної безпеки, всієї світової геополітики. Це – падіння Третього Риму, як найдавнішої концептуальної заявки Москви на світове панування", - написав Порошенко у Тwitter.
Додав, що держава поважатиме вибір тих, хто вирішить залишитися у церковній структурі, яка зберігатиме єдність з Російської православної церки. А також, що держава захистить права священиків і мирян УПЦ МП, які добровільно вирішать вийти з-під Москви, і разом з іншими православними творити єдину церкву.
Синод підтримав автокефалію Української православної церкви. Про таке рішення стало відомо ввечері 11 жовтня. Документ складається з 5 пунктів. Відповідно до них, українська церква буде підкорятися Константинополю. Також анафема Української православної церкви Київського патріархату визнана недійсною. Для того, щоб Україна отримала томос, мають об'єднатися три церкви – УПЦ КП, УПЦ МП і УПАЦ (Українська православної автокефальна церква), заявив патріарх УПЦ КП Філарет. Таке зібрання відбудеться дуже скоро, пообіцяв.

Related

Суспільство 4585483338389721351

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

Свобода слова

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item