Кримчани збираються біля будівлі "суду" у Сімферополі для підтримки українських моряків
https://povnatorba.blogspot.com/2018/11/blog-post_529.html
Жителі Криму збираються біля будівлі Київського районного "суду" Сімферополя, щоб підтримати затриманих ФСБ РФ українських моряків, яким обиратимуть запобіжний захід.
Як повідомляє Крим.Реаліі, серед присутніх - кримськотатарські активісти Наріман Джелял і Заїр Смедлі. Джелял в коментарі журналістам висловив надію, що українські моряки дізнаються, що їх прийшли підтримати багато активістів, які незгодні з діями Росії.
У свою чергу, "уповноважений" з прав людини у Криму Людмила Лубіна заявила, що на процес доставлять тільки половину затриманих українських моряків.
"Я точно не знаю, але доставлять 10-12 осіб. Напевно, це пов'язано із заходами безпеки. Уявіть, скільки всього потрібно, щоб їх привезти. Тим більше, що...запобіжний захід мають обрати протягом трьох діб", - цитує Лубіну сепаратистське видання Кримінформ.
За словами Лубіної, решта затриманих моряків зараз перебуває на території військової частини, поспілкуватися з ними раніше вона не змогла. Ще троє моряків з затриманих українських кораблів зараз знаходяться в медичних установах. Лубіна розповіла, що їх життю нічого не загрожує.
"Пошкоджено м'які тканини, кістки цілі, сухожилля - у нормі. Думаю, днів зо три-чотири - і їх вже будуть виписувати", - повідомила вона.
Вранці 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили агресивні дії проти трьох кораблів ВМС ЗС України під час їхнього переходу з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. В результаті тарана прикордонного корабля РФ було пошкоджено буксир ВМС України.
У Федеральній службі безпеки РФ звинуватили українську сторону в "небезпечних маневрах" під час заходу в "закриту акваторію територіального моря РФ". Після інциденту російська влада в односторонньому порядку закрила Керченську протоку для проходу цивільних суден.
Цього ж дня українські кораблі були обстріляні і захоплені російським спецназом, включаючи 23 українських військових моряків - членів екіпажів, пізніше їх доставили до окупованої Керчі. В результаті зіткнення з прикордонними силами ФСБ РФ в Керченській протоці поранення отримали шестеро українських моряків.
26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану в областях, що межують з РФ, розташованих уздовж придністровської ділянки українсько-молдовського кордону, вздовж узбережжя Чорного і Азовського морів.
Дії Росії засудили багато іноземних дипломатів і країни Заходу, включаючи МЗС Латвії, Литви, Естонії, Польщі, службу зовнішніх зв'язків ЄС, НАТО тощо.
Воєнний стан: текст документа
Воєнний стан в Україні: все, що потрібно знати