Найбільша та найтриваліша. Що робитимуть українські вчені у новій антарктичній експедиції

Найбільша та найтриваліша. Що робитимуть українські вчені у новій антарктичній експедиції
Українська антарктична станція Академік Вернадський
До Антарктиди вирушила 24-та сезонна українська експедиція вчених. Це найбільша та найтриваліша експедиція України після 2001 року.
Україна з 1996 року має власну станцію – Академік Вернадський. Це єдина українська антарктична станція, розташована за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова. Головне її призначення – проведення наукових досліджень.

Програма експедиції

Перші сезонні загони України налічували 30-50 учасників, але з 2002 року, через нестачу коштів, діяльність їхня була звужена. Були роки, коли сезонну експедицію не відправляли взагалі – працювала лише група, яка постійно перебуває на станції протягом року. 
Приблизно половина науковців у загоні – геологи, решта – біологи та інженери. Використовуючи сучасне обладнання, вчені будуватимуть 3D моделі льодовиків, досліджуватимуть різноманіття бактерій і вірусів, цвітіння вод Південного океану і поширення у водах Антарктики стійких органічних забруднювачів.
Зразки збиратимуть для подальшого дослідження у лабораторіях, каже Володимир Бахмутов, фахівець із дослідження магнітного поля Землі з Інституту геофізики імені Субботіна Національної академії наук України, один із учасників першої експедиції, коли приймали станцію від Великої Британії. 
"У перші українські антарктичні експедиції, коли було своє судно, було чотири морські експедиції, сезонний загін 30-40 до 50 фахівців, які виконували різні наукові програми протягом сезону. На сьогодні це за стільки років буде, напевно, перша така потужна сезонна експедиція", – зазначив Бахмутов.

Розширення досліджень

Починаючи з цього року, планують відновлювати регулярні сезонні експедиції та розширювати ареал і тематику досліджень. Цьогоріч у складі загону – 26 фахівців та фахівчинь, вони перебуватимуть в Антарктиді 2-2,5 місяці.
Уперше туди відправляться жінки. Про це розповів заступник міністра освіти та науки України Максим Стріха.
"Там на нашій станції відкрито свого часу виснаження озонового шару, вона є дуже зручна з погляду різних спостережень за змінами клімату. Справді демонструє наша станція, що наша наука на передових позиціях, і безумовно це те місце, де можемо ми докласти своїх зусиль для збереження нашої планети, яка, на жаль, зараз не є в доброму стані. Отримані дані з Академіка Вернадського зокрема дозволяють краще зрозуміти, що діється з глобальним потеплінням, зміною біорізноманіття під впливом цього глобального потепління", – наголосив Стріха.

Модернізація станції

У цьому році вперше з моменту передачі станції Україні відбудеться її модернізація – систем опалення, опріснення води, енергозабезпечення,  обладнання для наукових досліджень. У бюджеті 2018 року на капітальну реконструкцію станції виділили 15 мільйонів гривень.
Наприкінці року Міністерство освіти і науки та Мінфін додали ще 27 мільйонів гривень, з яких 19 – на модернізацію станції, розповів виконувач обов’язків директора Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий. 
"Брати участь у дослідженні цього – це таке вікно можливостей саме для наших науковців. У нас величезний відтік мізків, наукова еміграція, не плутати з науковою мобільністю. Вчений має працювати в різних університетах за своє життя, але мобільність передбачає, що їдуть не тільки звідси, але й сюди. В нас поки переважає тільки один напрям – виїзда. Амбіція нашого антарктичного центру – бути одним з цих місць, які дозволяють нашим науковцям реалізуватися тут, вдома, у великій світовій науці", – зазначив Дикий.
Відбір учасників у річну 24 експедицію наразі ще триває. Долучитися до неї виявили бажання рекордна кількість людей – документи надали 178 кандидатів.
Планується, що загін зимівників відправлять на станцію Академік Вернадський наприкінці березня, а до того вони пройдуть необхідне навчання. 

Related

На картині Леонардо да Вінчі знайшли дату кінця світу

Італійський митець Леонардо Да Вінчі передбачив кінець світу 4006-го. Це з'ясувала фахівець із дослідження історії Ватикану Сабріна Сфорца Галіція, повідомляє "Урядовий кур'єр". ...

Чужий повертається. У земній корі знайшли близько 23 мільярдів тонн живих організмів

Фахівці з Deep Carbon Observatory виявили, що в надрах Землі розташована величезна кількість живих організмів. Мікроби живуть при надзвичайно високих температурах і ближче до ядра планети їх може б...

Шумерську та інші давні мови перекладе комп'ютер

Писемні пам'ятки найдавніших цивілізацій світу містять багато важливої інформації про життя людей тисячі років тому, але доступна вона лише невеликому числу вчених. Тепер розшифрува...

Post a Comment

emo-but-icon
:noprob:
:smile:
:shy:
:trope:
:sneered:
:happy:
:escort:
:rapt:
:love:
:heart:
:angry:
:hate:
:sad:
:sigh:
:disappointed:
:cry:
:fear:
:surprise:
:unbelieve:
:shit:
:like:
:dislike:
:clap:
:cuff:
:fist:
:ok:
:file:
:link:
:place:
:contact:

Пошук у цьому блозі

ЧитаютьСвіже

Читають

Свіже

В літак F-16 поцілила російська ракета - ВВС

Фото загиблого пілота Павла ІвановаРосіяни загалом випустили по цьому винищувачу три ракети, повідомило журналістам джерело у владі.Винищувач F-16, яким керував 26-річний пілот Павло Іванов, схоже, бу...

Партія F-16, командний пункт для Patriot і гроші на Hawk: Нідерланди виділили €150 млн на посилення української ППО

Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс під час засідання Контактної групи з питань оборони України у Брюсселі пообіцяв, що його країна виділить 150 мільйонів євро на підтримку України. Ці ...

У Європі ліквідували мережу контрабанди зброї

Вилучена зброяЗброя походила з Боснії і Герцеговини, після чого нелегально перевозилася через Словенію та Австрію до Франції.У Європі провели операцію з ліквідації міжнародної мережі контрабанди вогне...

Світовий банк надав Україні $50 млн на сферу охорони здоров’я

Світовий банк активно підтримує Українську державуМета проєкту – надання допомоги уряду у покращенні Програми медичних гарантій (ПМГ) для створення надійної системи охорони здоров’я в Україні.Україна ...

Український пілот F-16 загинув у бою

Українські пілоти працюють та максимумі людських і технічних можливостейУсі обставини трагедії встановлюються міжвідомчою комісією, яка вже розпочала свою роботу, зазнчили у Повітряних силах.У суботу ...

Add to Any

Свіже

ЄДИНІ НОВИНИ

Варто подивитись

Facebook

Нас відвідали

20,804,932

Лічильники

item