Новий препарат може зупинити втрату пам'яті при хворобі Альцгеймера
https://povnatorba.blogspot.com/2019/01/blog-post_716.html
Одна з нових версій препарату для лікування бічного аміотрофічного склерозу може бути використана для лікування деяких симптомів хвороби Альцгеймера.
Нове клінічне дослідження у США проводить набір людей, страждаючих хворобою Альцгеймера, щоб з'ясувати, чи може новий препарат зупинити або сповільнити втрату пам'яті та інші симптоми.
Випробовування назвали «T2 Protect AD». У нього входить 48 тижнів лікування та спостережень. Суб'єкти будуть отримувати або плацебо, або препарат трорілузол (troriluzole), який, за даними WGME, уповільнює швидкість відмирання клітин мозку. У разі успіху, випробовування можуть призвести до нового напрямку в лікуванні деменції.
Рілузол - активна речовина трорілузола та інших подібних препаратів - це нейропротектор, який змінює хімічні шляхи до мозку для запобігання накопичення глутамату - медіатора, який бере участь у клітинній дисфункції, пов'язаній з нейродегенеративними захворюваннями. З 1995 року вона використовувалася для лікування бічного аміотрофічного склерозу (БАК). Однак нова версія препарату, розроблена Biohaven Pharmaceuticals, щойно отримала схвалення FDA в якості нового механізму для лікування БАК.
Також є серйозні причини вважати, що трорілузол може допомогти людям з хворобою Альцгеймера подібно до того, як він допомагає в лікуванні БАК, так як між механізмами клітинної загибелі при обох хворобах є подібності.
Незважаючи на те, що досить велика частина досліджень хвороби Альцгеймера зосереджена на виявленні та запобіганні, T2 Protect AD може також допомогти лікарям розробити нове лікування. Дані дослідження можуть надати людям новий спосіб контролю і зменшення симптомів хвороби Альцгеймера, навіть якщо їх не можна звернути.
«У світі проводиться безліч випробувань щодо запобігання хвороби Альцгеймера... і лише деякі з них спрямовані на людей з деменцією, - говорить провідний дослідник Джудіт Хайдебринк. - Нам дійсно необхідно мати терапії для людей, які вже виявляють симптоми, а також для захисту наступного покоління від прояву симптомів».
#Медицина
#Мозок
#Лікування
#Пам'ять
#Альцгеймер