Студент, молода мама, подружжя, художник - розповіли про переїзд та життя в Канаді

Студент, молода мама, подружжя, художник - розповіли про переїзд та життя в Канаді
До розміреного ритму життя у Канаді темпераментним українцям звикнути непросто. Зате тут просто залишатися собою: в Канаду свого часу емігрували багато наших співвітчизників, тому українські костюми і народні пісні яскраво виділяються на всіх місцевих святах.
Ще одна особливість – полярний клімат, який може стати випробуванням навіть для найбільш загартованих: прохолодне літо і взимку -35° С. Але наші теж полюбили місцеві зимові кемпінги та успішно пристосовуються в навколишній природі: беруть участь в кленових фестивалях, самостійно рубають ялинки на спеціальній фермі під Різдво, власноруч лагодять будинку нарівні з канадцями і купують речі на секонд-хенді.
Студент: нуль за курсову і вазони
18-річний Іван Зосімов в 2017 році вступив в канадський Хамбер-коледж і вже два роки вчиться в Торонто на спеціальності креативна реклама.
"Чесно кажучи, я не люблю зміни, – ділиться студент. – Просто вийшло вступити в канадський вуз. Щоб не втрачати можливість, довелося їхати. Моя дівчина мене в цьому підтримала. Зараз перебратися на інший континент при наявності грошей так само просто, як переїхати з однієї квартири в іншу, тільки дорогу потрібно провести в літаку". Найпотрібніші речі для Івана – ноутбук, одяг і гітара. Нічого іншого він собою з дому не забирає. "Навіть без зубної щітки може обійтися, а от без гітари ніяк", – жартує мама студента і ділиться, що в якості сувеніра отримує від нього кленовий сироп і аромасвічки.
Автор: І. Зосімов
Між навчальними заняттями. Вдалося вибратися в центр Торонто
Між навчальними заняттями. Вдалося вибратися в центр Торонто
Коли Іван повертається до Києва на канікули, в першу чергу зустрічається з коханою, яка його чекає. Найбільше він сумує за своїм близьким, тому що в Канаді з усіма складаються суто ділові відносини. З місцевими легко знайти спільну мову, тільки якщо говорити ввічливо і у справі. Але людей з душею нарозхрист в Канаді немає. З одного боку, це радує в процесі навчання, тому що викладачі ставляться неупереджено до всіх студентів, але чекати, що увійдуть в твоє положення, не доводиться.
"Одного разу за есе я отримав 0 балів без права виправити ситуацію, – згадує Іван. – Тільки тому, що не вказав два джерела інформації з п'яти! Тут інтелектуальна власність, як і будь-яка інша, має величезну цінність. І це правило вчать поважати".
У вільний від навчання час Іван займається графічним дизайном, а ще – вирощує квіти. "Мене вражає величезна кількість диких тварин, яких тут можна зустріти всюди: білок, єнотів, кролів, видр, лебедів і безліч інших птахів, яких я особисто раніше ніколи не бачив", – зізнається хлопець.
Сім'я: стопки книг і храми
Ірина Стрілець в свої 24 роки встигла стати дружиною, мамою, здобути освіту в Китаї, а в 2015-му – перебратися в Ванкувер і знову стати студенткою.
Автор: І. Зосімов
Мальовнича природа. У міському парку Ванкувера відкривається вид на затоку Беррарда
Мальовнича природа. У міському парку Ванкувера відкривається вид на затоку Беррарда
"Тут в основному ми спілкуємося з" нашими "- українцями, – ділиться Ірина. – Канадці настільки нетовариські, що навіть в коледжі на перервах "зависають" в телефонах, а результати іспитів оголошують анонімно. За моїми спостереженнями, оточуючим просто немає діла до особистого життя інших. У громадських місцях можна зустріти вбиральню для "тих, хто не визначився", чоловіків або жінок, що цілуються, чоловіків з нафарбованими нігтями і на підборах. І мені вже доводиться замислюватися над тим, як я поясню доньці, чому у однокласника двоє тат. В якості подарунків на батьківщину ми привозимо натуральні вітаміни і кленовий сироп, дітям – книги англійською, а ще корисні господарські пристосування родичам. Я намагаюся обов'язково відвідати православні храми – їх в Канаді вкрай мало. Назад ми веземо з собою книги рідною мовою цілими стопками, а ще – одяг і взуття. У Канаді багато брендів, але вдома за ціною одних черевиків ми купуємо 2-3 пари! Те ж саме стосується і одягу"
Весілля, секонд і консервація
Батько Владиміри Нот (Гармазонової) завжди мріяв, щоб донька побачила світ перед тим, як почне самостійне життя. У 2014 році у Міри з'явилася можливість поїхати в Канаду.
"Було важко їхати через патріотичні настрої, – згадує Владиміра. – Мене вразили події на Майдані, я там навіть була фотографом. Але вдячна батькові, адже в Канаді я зустріла свого майбутнього чоловіка Ітона.
Весілля ми відсвяткували в Києві. Ітон своїми руками зробив весільну арку, декор та сувеніри для гостей з дерева, чим підкорив мого батька. Канадці люблять робити щось руками. Перші емігранти були фермерами. Саме тому вони можуть абияк одягатися, але за будинком доглядають з любов'ю. Канадці люблять секонд-хенди Winners, там можна знайти все: від брендового одягу до меблів і домашнього декору. У невеликих містах на вулиці можна зустріти людей в піжамах і спортивних костюмах. До вечері тут не переодягаються. Хоча ми з чоловіком любимо "вбиратися".
Автор: В. Нот
Одружилися в Україні, в будинку батьків нареченої
Одружилися в Україні, в будинку батьків нареченої
Для мене було справжнім шоком те, що діти платять за оренду батькам після 18 років. У Канаді після 18-річчя відпускають на "вільні хліби". Тут люди дуже спокійні і трохи повільні, а з моєю українською імпульсивністю складно до цього звикнути. Ітон часто мене відмовляє від "розборок" з оточуючими людьми. Тут не прийнято з'ясовувати стосунки і висловлювати недовольсвто публічно. А ще місцеві дивуються, що я сама роблю млинці, а не купую для них готову суміш з супермаркету. Що стосується мого чоловіка, культурний шок в Україні у нього викликали бабусі, які продають консервацію прямо на землі і зневага до Правил дорожнього руху".
Художник: мамахуана і сни
Олег Дергачов вже 14 років живе до Квебеку і вважає своє ПМЖ в Канаді лише частиною подорожі.
"За 10 років до переїзду я об'їздив всю Європу на "Форді", – згадує наш герой. – У Канаді отримав громадянство і живу тут з дружиною і старенькою матір'ю. Я працюю коледжі викладачем анатомії і карикатури. Найбільше Канада підійде людям з робітничими спеціальностями: хоча їх і заохочують заробітною платою, з професіоналами тут дефіцит. Ще тут добре багатодітним сім'ям, які отримують допомогу. Всі знайомі канадці знають і поважають Україну. В іспиті на канадське громадянство, який я здавав кілька років тому, є серія питань про роль українців у розвитку країни.
Ще канадці дуже практичні. Одного разу до мене в галерею прийшла літня дама, уточнила вартість картини і курсу живопису. Коли вона почула однакову ціну – записалася на заняття і "створила" собі цілих п'ять власних картин. А нещодавно у нас з'явився клієнт – літній чех Петер, який замовив проілюструвати його сни.
Автор: О. Дергачов
Будинок-острів. Канада – країна тисячі крихітних островів
Будинок-острів. Канада – країна тисячі крихітних островів
Але є і те, що може неприємно вразити. Нещодавно мій учень Жульєн намалював зелену пляшку з листком всередині. На питання: "Що це?" Відповів: "Улюблений напій тата і мами під назвою" Мамахуана ", який лікує всіх і абсолютно від усього". Мені стало сумно, тому що багато місцевих стають залежними від травички. Вранці я часто спостерігаю черги з людей, що чекають відкриття магазину з марихуаною.
Ми з сім'єю стежимо за подіями на батьківщині. Я дуже сумую за Львовом і Києвом. Часто подумки або по Google-картах гуляю вулицями цих чудових міст".
Юлія Обелець з Полтави разом зі своїм хлопцем поїхала на заробітки в польське місто Блоні. Зараз пара орендує квартиру в Полтаві. Кожен має стабільну роботу. Але ту поїзду на заробітки дівчина запам'ятала на все життя.

Related

Цифры ужасают: в ООН подсчитали потери Украины на Донбассе за июль

С начала июля в зоне АТО погибли 27 украинских военнослужащих, еще 123 получили ранения. Об этом говорится в сообщении представительства Украины при Организации объединенных наций в ...

Тандит: Правоохоронці мають 4 версії вбивства Шеремета

Правоохоронці розглядають чотири версії вбивства журналіста Павла Шеремета, над якими працює слідство. Про це на Facebook повідомив радник глави Служби безпеки України Юрій Тандит."Для нас розкрит...

Ким був Павло Шеремет: Особистий ворог Лукашенка та друг Нємцова

Шеремет отримав економічну освіту та починав свою кар'єру із банківської справи.  Однак уже у 1992 році консультантом економічних програм Білоруського телебачення. Незабаром став ведучим щоти...

Post a Comment

emo-but-icon
:noprob:
:smile:
:shy:
:trope:
:sneered:
:happy:
:escort:
:rapt:
:love:
:heart:
:angry:
:hate:
:sad:
:sigh:
:disappointed:
:cry:
:fear:
:surprise:
:unbelieve:
:shit:
:like:
:dislike:
:clap:
:cuff:
:fist:
:ok:
:file:
:link:
:place:
:contact:

Пошук у цьому блозі

ЧитаютьСвіже

Читають

Свіже

Підозри отримали члени "священного синоду" РПЦ

 Клірики діяли під керівництвом патріарха Кирила (Гундяєва)Клірики забезпечили рішення московського синоду щодо "приєднання" до складу РПЦ Джанкойської, Бердянської, Ровеньківської та Херсонської...

Кремль висунув умову для переговорів з Україною

Пєсков вимагає, щоб Україна погодилась на переговори з ПутінимНа шляху до переговорів між Києвом і Московою потрібно "розчистити перешкоди", зазначив Дмитро Пєсков.Росія готова до переговорів з Україн...

Зроблено в Кореї: Китай знайшов спосіб обійти мита США

Китай маскує товари під корейські задля обходу тарифів СШАІноземні компанії, зокрема із сусіднього Китаю, можуть долучитися до спроб використати Південну Корею, яка є великим союзником США і має пакт ...

Атака на Запоріжжя: постраждали десятки цивільних

На місці російської атаки триває аварійно-рятувальна операціяСеред постраждалих четверо дітей. Це хлопчики 16, 14, 4 та 3 років. Всі вони зараз у лікарні.В результаті бомбардування російської військам...

Гарвард подав до суду на Трампа через замороження фінансування

Гарвард може позбутися фінансуванняЗокрема, в адміністрації Трампа від університету вимагають скасувати програми з різноманітності, рівності та інклюзії (DEI), заборонити носіння масок на протестах у ...

Add to Any

Свіже

ЄДИНІ НОВИНИ

Варто подивитись

Facebook

Нас відвідали

20,818,817

Лічильники

item