В Євросоюзі оцінили динаміку торгівлі з Україною

В Євросоюзі оцінили динаміку торгівлі з Україною
Торгівля України з ЄС продовжує зростати

За минулий рік торгівля між Україною та Євросоюзом зросла на 9%. Товарообіг України з ЄС досяг 40 млрд євро.

 
За минулий рік обсяг торгівлі України з Євросоюзом зріс на 9% і досяг 40 мільярдів євро. Про це йдеться у звіті Єврокомісії про виконання 35 найбільших торговельних угод, укладених ЄС з 62 країнами-партнерами, пише Європравда в середу, 16 жовтня.
 
"Двосторонній товарообіг у 2018 році досяг 40 млрд євро, що на 9% більше, порівняно з 2017 роком. ЄС зберіг позитивне сальдо торгового балансу в розмірі 4 млрд євро", - йдеться у звіті.
 
Відзначається, що протягом минулого року Україна досягла прогресу у виконанні угоди про зону вільної торгівлі з ЄС у деяких секторах. ЄС вітає, зокрема, новий законопроект про державні закупівлі.
 
Позитивна динаміка також присутня в проведенні реформи управління і приведення стандартів до норм ЄС, триває робота з адаптації санітарних і фітосанітарних норм, у сферах митного співробітництва і сприяння торгівлі.
 
У той же час, Єврокомісія відзначила, що Україні потрібно посилити захист прав інтелектуальної власності та прийняти законодавство, що відповідає міжнародним стандартам.
 
Також необхідно адаптувати до європейських правила надання державної допомоги.
 
"ЄС продовжує відстежувати і обговорювати з Україною ряд інших торгових подразників, наприклад, новий закон про податок на додану вартість, прийнятий Україною в 2018 році, який забороняє відшкодування податку на додану вартість під час експорту ріпаку і сої", - йдеться в звіті.
 
За даними ДФС, обсяг зовнішньої торгівлі України в 2018 році склав 104,188 млрд доларів, що на 12% більше, ніж у 2017 році. Негативне сальдо зовнішньої торгівлі за 2018 рік становить 9,5 млрд доларів.
 
За даними відомства, за минулий рік обсяг торгівлі України з країнами ЄС склав 44,446 млрд доларів, що на 12% більше, ніж роком раніше (39,569 млрд доларів).

Related

Економіка 6730491036362848737

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Свобода слова

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item