Україна отримала дозвіл застосовувати Javelin проти росіян на Донбасі

Україна отримала дозвіл застосовувати Javelin проти росіян на Донбасі

Києву дозволили закуповувати озброєння США для потреб ЗСУ.
Разом із цим ПТРК Javelin можуть розміщуватися у будь-якому регіоні України, пише, LB.ua
Також США затвердили найбільший бюджет допомоги Україні, він складатиме $700 млн.
"Процедура така: зараз 250 мільйонів доларів іде за лінією Пентагону. Це – пряма допомога Україні, і вона не містить закупівлю", – каже колишній посол України у США Валерій Чалий.
Він додав, що, на відміну першої партії ПТРК, яка надійшла в Україну як допомога, друга є закупівлею.
"Чому це важливо? Тому що вперше ми вийшли на рівень продажу між урядами", – зазначив дипломат.
Він наголосив, що це некомерційний продаж.
"Ми зараз вийшли на той рівень довіри, коли для нас знімаються бар'єри для закупівлі озброєння в США. Я вважаю це нашим величезним досягненням. Для цього треба було встановити довіру, реформувати систему, довести, що нові системи не будуть корумповано віддані росіянам, або захоплені ними", – відзначив колишній посол.
Валерій Чалий також наголосив на тому, що ці ПТРК можуть бути використані на Донбасі.
"Тепер ці нові ПТРК, коли вони будуть закуплені, ми зможемо використовувати на свій власний розсуд. І розташовувати їх там, де хочемо. Зокрема, й на сході України. Я погоджуюся із заявами американської сторони про те, що це не змінить військовий баланс, однак збереже життя наших воїнів. Коли ми отримали перші Javelin, то кількість атак [російських окупаційних військ] на ключових напрямках зменшилася. Бойовики боялися сідати в танки, тому що знали: ПТРК накриють зверху", – пояснив Чалий.
Дипломат додав, що Україна займає перші позиції у свіді за отриманням допомоги США.
"Зараз Україна отримує одну з найбільших допомог у світі з боку Сполучених Штатів. Це, звичайно, не такі обсяги, які має Ізраїль чи інші союзники США, Єгипет зокрема. Тим не менш, ми займаємо одне з перших місць на цьому напрямі. І це оборонне обладнання, тренінгові програми. Ми доклали величезних зусиль, щоби встановити цю довіру. У Пентагоні знають, що посольство України могло завжди зберігати занадто чутливу інформацію задля досягнення конкретних результатів. Ми зробили величезний крок уперед. Відповідні умови закупівлі вже затвердив Пентагон, Держдепартамент, тепер це розгляне Конгрес. І я сподіваюсь на позитивний результат, що ми отримаємо цю партію, після чого перед нами відкриються можливості зовсім іншого рівня", – додав дипломат.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав країни-члени Альянсу активніше допомагати Україні.
"Через кілька тижнів вся Північноатлантична рада відвідає Україну і висловить нашу рішучу політичну підтримку, і я також закликаю союзників по НАТО надавати ще більшу практичну підтримку Україні. Їм потрібна наша підтримка. Йдеться також про підтримку заснованого на правилах порядку, який має велике значення для всіх нас", - заявив він під час виступу на Парламентській асамблеї НАТО в Лондоні.

Related

Події в Україні 6129915033209408044

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Свобода слова

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item