Наукове пояснення, чому виникає потяг до солодких продуктів та цукру взагалі

Що ж таке насправді тяга до солодкого.
Наукове пояснення, чому виникає потяг до солодких продуктів та цукру взагалі
Як тільки не називають сьогодні цукор: і солодкою смертю, і білою отрутою, але наслідок один і той же — люди все частіше відмовляються від цукру і навіть беруть участь у марафонах, де необхідно протриматися без солодкого певний період часу.
Що ж таке насправді тяга до солодкого з точки зору біохімії?
Вам хочеться солоденького після кожного прийому їжі? Або в один і той же час кожен день? Пристрасть до цукру є звичайним явищем і часто пояснюється простими речами, такими, як побічні ефекти від певних продуктів у вашому раціоні, або шкідлива звичка, яка перепрограмувала ваш мозок. Але іноді пристрасть до цукру може бути результатом дефіциту поживних речовин.
Що відбувається в нашому мозку
Кілька областей в мозку відіграють важливу роль у процесі виникнення апетиту. Гіпокамп у формі підкови, що розташований у скроневій частині, відповідає за створення короткочасних і довготривалих спогадів і відіграє значну роль у пошуку нагороди. Саме гіпокамп дозволяє відрізнити смак темного шоколаду від молочного і запам'ятати його.
В кожній півкулі вашого мозку є хвостате ядро, яке впливає на поведінку, спрямовану на отримання винагороди та відповідає за формування нових звичок, таких, як перекушування в один і той же час або за однакових обставин. Ці звички більше схожі на умовну відповідь, тобто, навіть наситившись у вас виникає бажання перекусити. Звички, утворені хвостатим ядром, важко, але можливо змінити.
Фактори харчування, що провокують тягу до солодкого
Хоча наш мозок і може стати перепоною для сили волі, у раціоні також можуть бути присутніми продукти, які викликають потяг до солодкої їжі.
Недостатнє споживання білка
Оскільки білки та жири уповільнюють виділення цукру в кров, якщо ви не споживаєте їх в достатній кількості, рівень цукру в крові може підвищуватися і падати з не нормальною швидкістю. Результат? Організм прагне швидкої енергії від цукру.
Прості вуглеводи
Прості вуглеводи майже одразу потрапляють в кровотік, що швидко підвищує рівень цукру в крові та згодом підвищує рівень інсуліну. Без клітковини, білка і жирів, що містяться в їжі, одні прості вуглеводи не наситять вас, і незабаром ви знову захочете їсти.
Недолік вуглеводів
Коли ви відмовляєтеся від вуглеводів (наприклад, коли перебуваєте на низко-вуглеводній дієті), ваше тіло прагне до отримання швидкої енергії, до якої воно звикло, тому більшість із нас відчувають сильний потяг до солодкого в перші кілька днів на такому харчуванні.
Шкідливі звички, що сприяють потягу до солодкого
Звичка пізно лягати спати може підвищити тягу до цукру. Дослідження показали, що навіть одна ніч поганого сну може призвести до зниження функції тієї частини мозку, яка відповідає за складні судження і рішення, що призводить до бажання з'їсти солодку і жирну їжу на наступний день.
Чому це відбувається? Наш внутрішній годинник грає важливу роль в управлінні гормонами греліну і лептину, які сприяють і пригнічують споживання їжі. Хронічний неглибокий сон або недосипання можуть позначитися на апетиті і почутті насичення, що призведе до переїдання, до того ж не найкориснішими продуктами.
Клінічні проблеми, пов'язані з пристрастю до солодкого
Стрес впливає на рівень кортизолу — гормону, який при підвищенні змінює рівень глюкози та інсуліну в крові. Стрес по-різному впливає на голод, але спільним є те, що тіло буде швидко використовувати свої запаси енергії, в той час як ви знаходитесь в стані стресу.
Споживання цукру збільшує вироблення серотоніну, нейромедіатора, який регулює настрій, апетит, пам'ять і соціальну поведінку. Оскільки цукор підвищує рівень серотоніну, ви тимчасово відчуваєте себе щасливими, тому мозок знову і знову вимагає повторення цього досвіду за рахунок солодкого.
Дефіцит мінералів може стати ще однією причиною тяги до солодкого. Іноді у випадку, наприклад, дефіциту натрію, тяга до солодкої їжі може бути пояснена певним мінеральних дисбалансом в організмі. Дефіцит заліза загрожує зниженням енергії, почуттям втоми та слабкості, що також може бути причиною постійного бажання з'їсти солодкого, тому що тіло буде прагнути до отримання швидкої енергії.
Дисбаланс кальцію, цинку, хрому і магнію може також проявитися тягою до цукру.
Що робити?
  • Перевірте свій рівень кортизолу за допомогою аналізу слини.
  • Поступово намагайтеся позбутися від шкідливих звичок і налаштувати режим дня.
  • Включіть більше білків або жирів у свій раціон. Уникайте закусок / страв, які складаються з швидких вуглеводів.
  • Лягайте спати та прокидайтеся в один і той же час кожен день.
  • Шукайте інші джерела серотоніну. Включіть в раціон зелений чай, волоські горіхи, яйця, сир або збільшить фізичне навантаження, щоб підвищити рівень серотоніну.
  • Споживайте продукти або харчові добавки, які містять легко засвоювані форми магнію, цинку, заліза і кальцію.
  • Спробуйте добавку хрому. Цього мінералу часто бракує в сучасній дієті, а добавка допомагає підтримувати здоровий рівень цукру в крові та зменшує тягу до вуглеводів.

Related

Здоров'я 6715989230343118855

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

Право на владу

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item