СБУ викрила конвертцентр, через який "відмивали" гроші держпідприємств трьох областей

СБУ викрила конвертцентр, через який "відмивали" гроші держпідприємств трьох областей

Служба безпеки припинила у Запоріжжі діяльність конвертаційного центру, який вивів понад 55 мільйонів гривень коштів державних та комунальних підприємств Запорізької, Дніпропетровської та Сумської областей.
Про це повідомляє прес-служба відомства.
Досудове слідство встановило, що "конверт" функціонував з січня 2019 року. 
 
Організатори конверту надавали замовникам "послуги" із переведення коштів у готівку через здійснення фіктивних фінансово-господарських операцій. Конвертцентр також забезпечував штучну мінімізацію податкових платежів до бюджету. 
Серед "клієнтів" конверту було понад 60 комерційних структур реального сектору економіки та низка державних та комунальних підприємств із Запорізької, Дніпропетровської та Сумської областей.
Загалом державі завдано збитки на суму понад 20 мільйонів гривень через несплату податків та обов'язкових платежів. 
 
Під час 13 одночасних обшуків в офісі конвертцентру та помешканнях фігурантів справи вилучено 16 печаток підконтрольних підприємств, банківську та бухгалтерську документацію, чорнові записи, комп’ютерну техніку, засоби зв’язку, які будуть долучені до матеріалів слідства. 
СБУ також повідомляє, що у ході слідчих дій також виявлено три "ботоферми", облаштовані організаторами конвертаційного центру. 
За версією слідчих, вони, можливо, використовувались для масового поширення деструктивних публікацій у соцмережах та месенджерах, а також для розсилки неправдивих повідомлень про "мінування" та інших дій, спрямованих на дестабілізацію суспільної обстановки у країні.
У межах кримінального провадження вирішується питання щодо притягнення до кримінальної відповідальності організаторів конвертцентру та керівництва підприємств-клієнтів для відшкодування завданих державі збитків.

Економічна правда

Related

Економіка 9007008740111682926

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

Право на владу

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item