До яких частин тіла краще не торкатися руками під час епідемії, бо це небезпечно для здоров'я

7 частин тіла, яких руками краще не чіпати.
До яких частин тіла краще не торкатися руками під час епідемії, бо це небезпечно для здоров'я
Гігієну ніхто не відміняв, але деяких частин тіла краще зайвий раз не торкатися — розповідаємо, чому.
Під час епідемії одне з головних правил — не торкатися обличчя, щоб бактерії з рук на нього не потрапили. Але є й інші частини тіла, чіпати які без особливих причин дуже шкідливо.
Обличчя
Згідно з дослідженнями, ми торкаємося обличчя більше 20 разів на годину. Між тим на руках величезна кількість мікробів і частинок бруду, жиру, які можуть закупорити пори, викликати запалення і прищі. Мікроби тільки посилять негативний ефект. Видавлювати прищі не вимитими як слід руками може бути навіть небезпечно — у відкриті ранки може потрапити інфекція.
Очі
Очі дуже чутливі. Торкаючись до них, ви можете не лише занести мікроби, але і залишити мікрочастинки бруду, які здатні викликати роздратування і навіть подряпини на рогівці. Якщо необхідно доторкнутися до очей, ретельно вимийте руки. Якщо очі сверблять, можна скористатися заспокійливими краплями. І до речі, коли ви регулярно трете очі, то підвищуєте ризик появи зморшок та темних кіл.
Вуха
Внутрішня порожнина вух дуже ніжна, її легко пошкодити, тому краще її не чіпати та особливо не лізти пальцями або чим-небудь глибоко, навіть якщо ви хочете дістати вушну сірку. Шкіра в вушному каналі дуже тонка і схильна до мікророзривів, а через них легко занести інфекцію, що може призвести навіть до запалення мозку. Сірка, як правило, поступово виходить сама, а видаляти пробки краще у лікаря.
Ніс
На внутрішній стороні носа є власні здорові бактерії. Торкаючись її пальцями, ви вводите інші бактерії, які можуть бути шкідливі для мікрофлори і здатні викликати інфекції. У сезон застуд торкатися носа небезпечно ще й тим, що ви можете винести шкідливі бактерії з нього і на своїх пальцях поширити навколо.
Рот
У роті середньостатистичної людини мешкає більше 70 видів бактерій і мікробів. Велика частина з них нешкідлива, деякі навіть корисні для здоров'я. Однак додавання додаткових мікробів з рук, наприклад, під час їжі, порушує правильний баланс і підвищує ризик виникнення захворювань. Адже тільки на кухні на шляху до їжі ви встигаєте торкнутися дверної ручки, крану, кнопки мікрохвильовки.
Якщо ви захворіли, не торкайтеся рота і, звичайно, не чхайте і не кашляйте в долоню, так ваші мікроби легко перейдуть до інших людей — для цього навіть не обов'язково потиснути комусь руку, твій колега може лише позичити ручку, якою ви тільки що користувалися.
Пупок
Чи знаєте ви, що вчені вважають пупок найбруднішою частиною тіла? У ньому живе величезна кількість бактерій. При цьому не всі вони доступні навіть для миття. Форма пупка дозволяє легко збирати бруд і мікроби. Торкатися його пальцями, на яких також чимало мікробів, не варто, це може призвести до інфекцій.
Нігті
Під нігтями рук і ніг живе неймовірна кількість бруду і бактерій. Навіть старанне миття рук не допоможе повністю від них позбутися. Саме тому медпрацівники носять рукавички. Якщо ви періодично розсіяно колупаєтеся під нігтями, то переселяєте бактерії на свої руки, а потім вони поширюються на інші поверхні.

Related

Здоров'я 941039674493675812

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Свобода слова

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item