Мити чи не мити: назвали прийоми, які не вбивають мікробів
https://povnatorba.blogspot.com/2020/06/blog-post_153.html
Миття рук не захистить від зараження мікроорганізмами. Є прийоми, які дійсно від них позбавляють.
1. ТОРКАТИСЯ ДВЕРНОЇ РУЧКИ ЧЕРЕЗ РУКАВ
Правильна ідея – створити бар'єр між своєю шкірою і потенційно забрудненою поверхнею. Але бруд, бактерії і віруси, які були на дверній ручці, опиняються на рукаві, а потім спокійнісінько контактують з зап'ястями і долонями, обличчям, волоссям, телефоном, сумкою.
Замість рукавів краще використовувати те, що можна відразу ж викинути, наприклад, серветку. Але обов'язково складену у кілька разів – інакше бруд з мікроорганізмами вбереться у папір і опиниться на шкірі. І так, руки, після того як ви торкались чогось у громадському місці, все одно краще помити або продезінфікувати антисептиком.
2. НАТИСКАТИ НА КНОПКУ ЛІФТА ЛІКТЕМ
Тут майже та ж історія, що і в попередньому пункті. Це тільки здається, що так ми нічого не чіпаємо і мікроби з кнопок, ручок і дверей не зможуть заподіяти нам шкоди. Але, наприклад, ремінець сумки чи кишені одягу легко зачепити ліктями, а ще ми ставимо їх на стіл, а потім торкаємось його руками.
3. ЗАТРИМУВАТИ ПОДИХ, ЯКЩО ПОРУЧ ХТОСЬ ЧХАЄ АБО КАШЛЯЄ
Від зараження це не вбереже. Ви просто не встигнете затримати дихання досить швидко, і дрібні краплі слини і мокротиння все одно потраплять у дихальні шляхи . І ніс не єдині ворота, через які інфекція проникає в організм. Мікроби можуть потрапити в очі або на губи. Трохи знизити ризик зараження можна, якщо носити маску і дотримуватися з оточуючими людьми соціальної дистанції у щонайменше 1,5-2 метрів.
4. ПРОТИРАТИ ПОВЕРХНІ АНТИБАКТЕРІАЛЬНОЮ СЕРВЕТКОЮ
Це працює, тільки якщо для кожної поверхні ви використовуєте нову серветку. А якщо протираєте однією і тією ж стіл, дверні ручки, вимикачі і кнопки, то просто переносите мікроорганізми з одного предмета на інший. Адже чим довше ви використовуєте серветку, тим менше антибактеріального засобу на ній залишається, і у мікробів з'являється більше шансів вижити.
5. ПОСТІЙНО НАНОСИТИ НА РУКИ АНТИСЕПТИК
Він не замінює воду, мило та мийні засоби. І на брудних поверхнях ефективність антисептиків значно нижча, ніж на чистих. При цьому людина впевнена, що вона захищена, і спокійно торкається руками очей, рота і носа, допомагаючи мікробам, які вижили, проникнути у свій організм.
В Україні ще не дійшли до піку захворюваності на Covid-19.
Зростання кількості хворих буде продовжуватися. Про заявила лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська.
Звичайно, до піку ми ще не дійшли. Поки що зростання захворюваності буде. І я думаю, що, може бути, з огляду на тенденції, пік почнеться раніше, ніж ми очікували.