Вчені створили тест для виявлення діабету у немовлят

Вчені створили тест для виявлення діабету у немовлят
Вчені проводять тестування методики в американському штаті Вашингтон

Новий підхід дозволяє в два рази поліпшити точність прогнозу розвитку діабету у новонароджених.


Звичайний аналіз крові за новою методикою дозволяє виявляти схильності до розвитку діабету першого типу у новонароджених. Про це йдеться в публікації видання Nature Medicine.
Група вчених з британського університету Ексетера створила методику, яка об'єднує певні генетичні фактори, спадкову схильність до діабету, а також пошук так званих острівців аутоантитіл.
Вони є біомаркерами, що визначають схильність до діабету.
Новий підхід дозволяє в два рази поліпшити точність прогнозу розвитку діабету у новонароджених, а також появи у дітей кетоацидозу, серйозного ускладнення даного захворювання.
"На жаль, зараз у 40% дітей з діагнозом діабет першого типу спостерігається розвиток кетоацидозу. Наша методика, що дає прогноз на ранніх етапах життя дітей, сприятиме правильному вибору тактики при лікуванні, підтримці здоров'я на належному рівні", - заявила провідний автор проекту, співробітниця медичної школи університету Ексетера Лаурік Феррат.
В даний час вчені проводять тестування методики в американському штаті Вашингтон. Вони припускають, що дана методика може бути застосована і при інших генетичних розладах, що розвиваються з дитинства.
Раніше в Південній Кореї біологи розробили вакцину від коронавірусу, яку можна буде вводити не ін'єкцією, а через носовий спрей. Препарат вже випробували на "олюднених" трансгенних мишах.

Related

Технології 3493027456290168264

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Свобода слова

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item