Куркума знижує ризик розвитку респіраторних захворювань

Куркума знижує ризик розвитку респіраторних захворювань


Слід споживати 3 грами на день

Харчування людини не повинно бути нудним, одноманітним і прісним. Поліпшити або змінити смак страв, їх аромат, насиченість можуть прянощі. Крім того, вони додадуть у харчування корисні рослинні інгредієнти.

Відомо, що багато популярних прянощів, такі як гвоздика, куркума, розмарин, шавлія, кориця містять у своєму складі речовини, які мають антиоксидантні, протипухлинні, протизапальні, протигрибкові та антибактеріальні властивості.

Регулярне вживання в їжу певних прянощів може знижувати ризик розвитку серцево-судинних і респіраторних захворювань.

Регулярне вживання в їжу певних прянощів може знижувати ризик розвитку серцево-судинних і респіраторних захворювань

Останнім часом деякі з них рекламуються як цілющі суперфуди. Кажуть, що вони прискорюють обмінні процеси, в результаті чого можна з легкістю розлучитися із зайвими кілограмами. Чи вірити цьому твердженню? Будемо реалістами: якщо лежати на дивані, вживати солодощі, фастфуд та іншу сміттєву їжу і все присипати чарівними прянощами, сумнівно, що можна втратити зайві кілограми.

Краще з'ясуймо, яку користь організму приносять прянощі. І почнемо, наприклад, з куркуми, однієї з найбільш відомих і широко використовуваних приправ.

За звичай в альтернативній медицині, наприклад, в Аюрведі, куркуму широко використовують при лікуванні запалень, шкірних хвороб, дерпресії та багато інших захворювань.

Вважається, що куркума має цілющу дію на здоров'я, містить біологічно активні речовини, впливає на роботу шлунково-кишкового тракту, покращує процес травлення.

Також приписують їй антибактеріальні, протиракові та протизапальні властивості.

Науковці визначили та вивчили основну речовину, що там міститься – куркумін. І з'ясували, чи є у ній дійсно є корисні властивості. Багато досліджень показали, що куркумін має протипухлинний ефект у лабораторних умовах. Але лабораторне середовище сильно відрізняється від людського організму. Чітких доказів, що куркума або куркумін можуть запобігати й лікувати пухлини поки не отримано. Все тому, що куркумін має погану розчинність у воді. Він погано всмоктується. і взагалі нестабільний в умовах нашого організму. Велика його частина просто виводиться з організму.

Крім того, якщо куркума готується в складі їжі, яку піддають термічній обробці - її активні компоненти руйнуються.

Ряд досліджень показав, що куркумін таки має терапевтичну дію.

Очні краплі з куркуміном можуть використовуватися для лікування глаукоми.

Очні краплі з куркуміном можуть використовуватися для лікування глаукоми

Встановлено, що для того, щоб куркумін дав лікувальний ефект людині необхідно тривалий час з'їдати по 5-6 чайних ложок куркуми щодня, причому додавати спецію в жировмісні продукти. Це може легко викликати побічні ефекти.

Тому не раджу споживати велику кількість куркуми, тим паче з метою самолікування.

І все-таки не варто відмовлятися від неї. Більше підходить в профілактичних цілях. І буде корисна людям, щоб уникнути розвиток діабету і знизити рівень тригліцеридів крові. Звичайно, якщо немає протипоказань - загострення гепатиту, холециститу, жовчнокам'яної хвороби. Крім того, її не слід вживати при хворобах нирок, при вагітності та в разі індивідуальної непереносимості або алергії на неї.

Варто також враховувати, що приправа вибірково проявляє протимікробну активність до одних видів мікробів, але буде абсолютно неактивною до інших бактерій. Тому покладатися на її антибактеріальні властивості та лікувати інфекції приправою під час хвороби погана ідея.

Лікувати інфекції приправою під час хвороби погана ідея

Куркуму можна використовувати для приготування багатьох страв, але необхідно пам'ятати про кількість, яка, на думку багатьох фахівців, не повинна перевищувати 3 грами в день. А це близько половини чайної ложки. Найголовніше - дотримуватися помірності, щоб не викликати неприємних відчуттів від надлишку.

Ще одна перевага натуральної приправи в тому, що вона корисна альтернатива штучним ароматизаторам, "поліпшувачам смаку" та іншим синтетичним добавкам, які містять, крім "хімії", ще й чимало солі.

Куркума покращує смак і надає колір стравам, її додають в невеликих кількостях в яєчню, омлет, страви з рису, в макарони, куряче, яловиче і бараняче м'ясо, салати й супи. Вона головний компонент відомої багатьом пряної індійської суміші каррі, в яку також входять імбир, кардамон, мускатний горіх, коріандр, кмин, кориця та інші прянощі. Ця суміш покращує смак багатьох м'ясних і рибних страв. Раджу спробувати.

Мені сподобалася фраза кандидата фармацевтичних наук І. Сокольського, яку вважаю можна віднести до будь-якої з прянощів: "Незважаючи на корисні властивості куркуми, тим не менш, не можна втрачати почуття міри та ні в якому разі не варто зловживати нею, перетворюючи пряність з дійсно корисними властивостями в ліки з побічною дією".

Related

Здоров'я 4624518060023808822

Post a Comment

emo-but-icon

Пошук у цьому блозі

Читають

Свіже

Add to Any

Свіже

РОСІЯ НАПАЛА на УКРАЇНУ

Варто подивитись

Нас відвідали

Лічильники

item