Вчені виявили несподіваний фактор, що впливає на перебіг COVID-19

Вчені з Гонконгу з’ясували, що тип кишкових бактерій і їх кількість впливають на тяжкість COVID-19, а також на силу відповіді імунної системи на інфекцію.
Таким чином, дослідники показали, що терапія мікробіома кишечника потенційно може бути корисна при COVID-19.
Нове дослідження пропонує найбільш докладне на сьогодні вивчення взаємозв'язку між серйозністю COVID-19, мікробіома кишечника і загальними запальними біомаркерами.
В ході дослідження були вивчені зразки крові і калу 100 пацієнтів з COVID-19, що надійшли в лікарню, в порівнянні з 78 здоровими контрольними суб'єктами.
Дослідження виявило значні мікробні відмінності між пацієнтами з COVID-19 і контрольною групою. Види, включаючи Bifidobacterium adolescentis, Faecalibacterium prausnitzii і Eubacterium rectale, які, як раніше було показано, грають роль в активності імунної системи, спостерігалися в значно менших обсягах у пацієнтів з COVID-19.
У пацієнтів з COVID-19 також спостерігалася незвично велика кількість видів інших бактерій, включаючи Ruminococcus gnavus, Ruminococcus torques і Bacteroides dorie.
«Більш того, ця порушена композиція демонструвала розшарування по тяжкості захворювання, відповідне підвищених концентрацій запальних цитокінів і маркерів крові, таких як креативний білок C, лактатдегидрогеназа, аспартатамінотрансфераза і гама-глутамілтрансфераза», — повідомляють дослідники.
Важливо відзначити, що ці результати є попередніми і не можуть дати розуміння причинно-наслідкового зв’язку. Неясно, наприклад, чи були у цих конкретних пацієнтів з COVID-19 такі мікробіоми до вірусної інфекції.
"…Спостережуваний склад мікробіоти кишечника може бути просто реакцією на здоров’я пацієнтів і імунний стан, а не безпосереднім впливом на тяжкість захворювання", — наголошується в новому дослідженні.
Можливо, найбільш цікавою гіпотезою, яка витікає з цього попереднього дослідження, є припущення, що якась персоналізована мікробіомна терапія може бути корисним лікуванням для пацієнтів після гострої фази COVID-19. Проте, належить ще виконати велику роботу, перш ніж у цієї галузі досліджень з’явиться якесь практичне застосування.
Раніше ЗМІ писали, що в китайському місті Ухань число інфікованих на коронавірус може в 10 разів перевищувати офіційні дані.
Щоб оцінити рівень поширеності COVID-19, перевірили 34 тисяч людей в Ухані - епіцентрі пандемії - і інших містах провінції Хубей, а також в Пекіні, Шанхаї і провінціях Гуандун, Цзянсу, Сичуань і Ляонін.
Вчені виявили антитіла до COVID-19 у 4,43% учасників дослідження з Ухань, що вказує на те, що в мегаполісі з населенням 11 млн людей на коронавірус перехворіли майже півмільйона.
За даними місцевого департаменту охорони здоров’я, з початку пандемії в Ухані було зареєстровано в цілому 50 354 підтверджених випадки захворювання COVID-19.