Коронавірус вражає мозок, а масова вакцинація знижує захворюваність у 30 разів

Коронавірус вражає мозок, а масова вакцинація знижує захворюваність у 30 разів

Безпрецедентна кампанія з вакцинації, проведена в Ізраїлі, практично звела до нуля смертність у країні від COVID-19, але перш ніж застосувати цей досвід в Україні, необхідно частково змінити медичну систему в нашій країні. Коронавірус може назавжди залишитися з людством, але масова імунізація є найефективнішим способом боротьби з інфекцією.

Довгострокові наслідки перенесеного COVID-19 можуть бути досить важкими. Зокрема, вони можуть відбиватися на роботі мозку. Про це в бліцінтерв'ю розповів лікар-анестезіолог, відповідальний за клінічні дослідження препаратів від коронавірусу в одній з ізраїльських компаній Борис Бриль. Далі наводимо його пряму мову.

Після кампанії з вакцинації в Ізраїлі захворюваність скоротилася в 30 разів

Під час кампанії з вакцинації в Ізраїлі було враховано практично все. Вакцинація пішла дуже хорошими темпами, зволікань не було. Так, були моменти, коли шикувалися черги, але у світі немає нічого ідеального.

На сьогодні в Ізраїлі щеплено 54% населення двома дозами вакцини від COVID-19 – близько 5,3 мільйона осіб. Водночас коефіцієнт захворюваності на коронавірус у нас становить близько 0,6, але кількість протестованих у десятки разів менша, ніж раніше.

В Ізраїлі смертність різко скоротилася, раптово зменшилася кількість людей, які хворіють, – у 20-30 разів.

Захворюваність фіксується тільки в групах, що не були вакциновані, – переважно це діти. Але в Ізраїлі вже запланована вакцинація підлітків у віці 12-16 років. Смертність різко скоротилася, раптово зменшилася кількість людей, які хворіють, – у 20-30 разів.

Завдяки вакцинації в Ізраїлі від коронавірусу вже не вмирають.

Чи можна досвід Ізраїлю повністю перенести в Україну

Я думаю, це буде важко зробити. Для цього щонайменше потрібно, щоб медична система в Україні була побудована так само, як в Ізраїлі.

Передусім запровадити жорстку рецептурність, врешті, кримінальну відповідальність лікарів за використання методів лікування, які не відповідають доказовій медицині. Лікування повинно чітко відповідати науковим дослідженням.

Крім того, в Україні слід зробити більш гуманною систему спілкування пацієнтів, їхніх родичів та медперсоналу. Це теж дуже важливо. Наприклад, лежить людина в ковідному відділенні, і ніякого зв'язку з нею немає.

В Ізраїлі все зовсім по-іншому. В історії хвороби у нас зазначають людину, яка буде контактною особою. Вона має право в будь-який час дзвонити лікарям і цікавитися станом пацієнта.

Ось вам свіжий приклад. Вчора в одного з пацієнтів був розрив загальної клубової артерії через аневризму, розшарування. Він був переведений у "кімнату травми" – реанімаційне приймальне відділення. Дочка і дружина пацієнта перебували поруч із ним. Я їх пустив, щоб вони мали можливість побути зі своєю рідною людиною, поцілувати його перед відправленням до іншої лікарні для подальшого лікування. Адже невідомо, коли вони побачать його наступного разу і чи побачать взагалі. Має ж бути якесь милосердя.

Помилки лікарів у лікуванні COVID-19, які можуть дорого коштувати

Найпоширеніші помилки лікарів: на ранній стадії захворювання – призначення стероїдів, призначення противірусних препаратів невідомої природи. Призначення антибіотиків без підтвердженої бактеріальної інфекції, коли придумують, що хрипи – це ознака гострої пневмонії, хоча у світі немає людини, яка може на слух відрізнити вірус від бактерії. Тільки лейкоцитоз у цьому випадку є показником. А вони десь якось бачать зростання і щось там вигадують... Все це призводить до підвищення смертності й тяжкості перебігу.

Помилки лікарів призводять до підвищення смертності й тяжкості перебігу хвороби

Протокол лікування COVID-19: не треба винаходити велосипед

Не треба винаходити велосипед. Треба брати за основу протокол лікування коронавірусу CDC – Американської асоціації з контролю над інфекційними захворюваннями (Centers for Disease Control and Prevention). Там не потрібно нічого вигадувати. Просто перекласти дві сторінки тексту англійською та дотримуватися їх.

Сплеск смертності від COVID-19 в Україні. Що можна зробити?

Боюся, зараз уже нічого не поробиш. У лікарнях лежать люди, які вже прибули. Як можна запобігти надалі? Допоки немає вакцин, тільки локдауни, дуже жорстке носіння масок, дуже жорсткі покарання за недотримання карантину.

Довгострокові наслідки COVID-19: вплив на мозок і не тільки

Поки що рано говорити про довгострокові наслідки перенесеного коронавірусу. Це системне захворювання. Його можна порівнювати з посттравматичним системним розладом, з мультизапалювальним синдромом.

Зокрема, доведено, що COVID-19 впливає на роботу мозку. У тих, хто переніс коронавірус, може бути втрата нюху, за це також відповідає мозок. Крім того, може спостерігатися неврологічна симптоматика, зокрема й тривога, занепокоєння, порушення сну, погіршення пам'яті, втома.

COVID-19 впливає на роботу мозку

Стверджувати, що всі наслідки COVID-19 згодом минуть, я теж не можу. Відповісти на це питання можуть тільки наукові дослідження.

Вакцинація – головна умова перемоги над коронавірусом.

Коронавірус залишиться з людством назавжди?

Як буде розвиватися пандемія COVID-19 у світі? Якщо не буде вакцинації, нічого не зупиниться. Найімовірніше, коронавірус буде з нами завжди. Це не гостре респіраторне захворювання, як грип, а системне, і з ним усе може бути зовсім по-іншому.

Але прогнози – річ невдячна. Поки що потрібно впоратися з тією ситуацією, яка в нас є. Вакцинація та карантинні заходи. Поки що так.

Related

Холестерин. Kрупнейшая афера XX века

Известный венский хирург и ученый Теодор Бильрот (хорошо известный авторскими операциями по удалению части желудка при язвенной болезни) попросил своих учеников провести интересный опыт. У козочек...

Золотий рецепт від кашлю на основі молока: це гаряче зілля ставить на ноги за дві секунди!

Молоко – цінний продукт, який замінити неможливо нічим.  Крім своїх поживних якостей, молоко має лікувальні властивості. Склад його різниться в залежності від виду тварини, його раціону і...

Швидко позбутись нежитю, та ще й без ліків - можливо!

Раптове похолодання принесло не лише дощі, але й застуди, першимсимптомом яких є нежить. З цього приводу в народі жартують, мовляв, нафоні лікування нежить минає через тиждень, а без цього -- ...

Post a Comment

emo-but-icon
:noprob:
:smile:
:shy:
:trope:
:sneered:
:happy:
:escort:
:rapt:
:love:
:heart:
:angry:
:hate:
:sad:
:sigh:
:disappointed:
:cry:
:fear:
:surprise:
:unbelieve:
:shit:
:like:
:dislike:
:clap:
:cuff:
:fist:
:ok:
:file:
:link:
:place:
:contact:

Пошук у цьому блозі

ЧитаютьСвіже

Читають

Свіже

Починається з дрібниць: у поліції розповіли, як росіяни вербують підлітків

Здебільшого підлітків вербують через соцмережіПісля виконання "невинних" завдань, куратори, маніпулюючи та шантажуючи, можуть залучати підлітків до виконання більш серйозних правопорушень – підпалів а...

Аналітики підрахували, як мита Трампа вплинуть на добробут американців

Американські родини втратять тисячі долларів через мита ТрампаСередньостатистична американська родина збідніє на 4700 доларів за рік через митну політику Білого дому.Лабораторія бюджету Єльського унів...

Британія підтримає намір Мерца передати Україні ракети Taurus - ЗМІ

Крилаті ракети TaurusМайбутній канцлер заявив, що може передати ракети Києву, але за підтримки Британії та Франції.ВеликаБританіяпідтримає передачу Україні німецьких далекобійних ракет Taurus. Про це ...

У Дніпрі подвоїлося число жертв і постраждалих

У Дніпрі зросла кількість жертв і постраждалихРосіяни вбили двох жінок - дівчину та жінку старшого віку. Ще 16 людей постраждали, серед них є діти.Внаслідок масованої атаки російських БПЛА по Дніпру в...

Росія вдарила по Ізюму ракетою: є поранені

Фото: ДСНС (ілюстративне фото)Ракетний удар ворога накоїв лиха в місті: двоє потерпілих - 35-річний чоловік та 32-річна жінка; вони госпіталізовані.Російські воєнні злочинці завдали ракетного удару по...

Add to Any

Свіже

ЄДИНІ НОВИНИ

Варто подивитись

Facebook

Нас відвідали

20,811,152

Лічильники

item