РНБО ввела санкції проти телеканалу "НАШ": головне із засідання у Харкові
У п'ятницю, 11 лютого, відбулося засідання Ради національної безпеки та оборони України під головуванням президента Володимира Зеленського. Нарада була виїзною та пройшла у Харкові.
Головним питанням, яке розглядалося, став намір Російської Федерації перекрити райони Чорного та Азовського морів. Також введено санкції проти телеканалу "НАШ" та "Максі-ТВ", а також ще кількох компаній. Трансляція брифінгу велася на Faceboook-сторінці Офісу президента (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).
Водночас стало відомо, що провайдери вже почали відключати "НАШ". Зокрема, телеканал перестав працювати у кабельній мережі "Воля". А через кілька годин президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення щодо санкцій.
Головне із заяв:
На зустрічі обговорювалися військові навчання у Росії та Білорусі, а також у Чорному морі. Розроблено стратегію морської безпеки.
Введено санкції проти компаній, яким належить телеканал "НАШ" Євгена Мураєва.
Також під обмеження потрапила компанія "Вітрина ТВ", яка постачає послуги для заблокованих телеканалів.
Повторні санкції введено і проти будівельної компанії "Лібертон Стар", яка змінила реєстраційну адресу.
Україна вже отримала 25 літаків із озброєнням від західних партнерів.
Про стан формування сил територіальної оборони доповідали головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та мер Києва Віталій Кличко.
Крім того, необхідно збільшити чисельність сил територіальної оборони.
Наступне засідання РНБО також буде виїзним.
Санкції
Під обмежувальні заходи на п'ять років потрапили компанії, які володіють телеканалами "НАШ" та "Максі-ТВ". Це "Наша Прага", "Наш 24", "Наш 365" та компанія "Протеас хаус", зареєстрована на Кіпрі.
"Матрична структура, яка, наскільки я розумію, розміщена у вас на Кіпрі... Саме проти цієї компанії та компаній, якими вона володіє, були введені санкції сьогодні. Санкції запроваджуються на підставі подання СБУ", – пояснив Данілов.
За даними на сайті Нацради з телебачення та радіомовлення, "Наша Прага" є телемовником із зареєстрованим логотипом "Максі-ТВ" у форматі "Культурно-розважальний. Фільмопоказ". "Наш 365" є телемовником із зареєстрованим логотипом "Наш" у форматі "інформаційно-аналітичний".
Також санкції введено проти "Вітрина ТВ", компанії, яка зареєстрована у Москві.
"Це компанія, яка постачає послуги для просування компаній, що перебувають під санкціями на території нашої країни – вона надає послуги з ретрансляції російських телеканалів, які заблоковані на території нашої країни", – розповів Данілов, додавши, що термін дії обмежень також п'ять років.
Крім того, повторно введено санкції проти компанії "Лібертон Стар". Вона була зареєстрована в Одесі, а потім змінила місце реєстрації на Київ.
Зовнішні ризики, а також ситуація у Чорному та Азовському морях
На засіданні в секретному режимі розглядалося питання про зовнішні та внутрішні ризики для України. Зокрема, й для морського судноплавства.
Були заслухані доповіді представників розвідки та військових. Також окремо було представлено доповідь голови Держприкордонслужби Сергія Дейнека.
"У межах розгляду цього питання була окрема доповідь і розглядалося питання щодо ризиків для морського судноплавства України у зв'язку з намірами Російської Федерації перекриття під приводом проведення військово-морських навчань районів Чорного та Азовського морів", – розповів Данілов.
Він додав, що президент Володимир Зеленський ще влітку 2021 доручав розробити стратегію морської безпеки. За словами секретаря РНБО, доручення виконано.
Територіальна оборона
Кількість членів тероборони в Україні має збільшитись до 2 мільйонів осіб.
"Сьогодні на засіданні, яке проходило в Харкові, головнокомандувач Збройних сил поставив завдання – кількість членів територіальної оборони має досягати двох мільйонів громадян нашої країни, які готові будуть захищати нашу країну в разі потреби", – наголосив Данілов.
Евакуація документів
Секретар РНБО запевнив, що українські державні структури наразі не мають підстав для того, щоб вивозити документи з Києва через загрозу вторгнення Росії. Усі установи знають алгоритм дій на будь-який випадок.
"Наразі ми не бачимо підстав вивозити та евакуювати документи", – заявив чиновник. Він додав, що у разі, якщо підстави матимуть місце, то органи "працюватимуть у відповідному напрямку".
Можливі провокації проти України
Також Данілов сказав, що Україна ніколи не піде на будь-які провокації. Так там відреагували на дані про підготовку Росією провокації на Керченському мосту, в якій планують звинуватити Київ.
Данілов наголосив, що ніхто точно не знає, де Росія може влаштувати ті чи інші провокації, щоб звинуватити у цьому ЗСУ та Україну. Проте наша країна високо цінує життя людей і не має наміру вдаватися до таких методів.
"Ми таким не займаємось і займатися не збираємося. Для нас життя людей є найвищою цінністю. Ми демократична країна", – сказав секретар РНБО.
Реакція Зеленського
Президент України Володимир Зеленський підписав укази №51/2022 та №52/2022, якими ввів у дію рішення про санкції проти низки компаній, зокрема проти тих, що володіють телеканалом "НАШ".
Також глава держави зазначив, що "жоден по-справжньому наш, український телеканал не постраждав".
Зазначимо, що раніше секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що засідання було вирішено провести у Харкові, бо Харківська область межує із Росією.
Як повідомляли ЗМІ, 24 січня РНБО провела перше у 2022 році засідання. На ньому, крім російської загрози, обговорювався стан справ у країні з економікою та енергетикою. Детальніше про зустріч можна дізнатися у нашому матеріалі.
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов після засідання відомства заявив, що пересування російських військ територією країни-агресора є, але для України це вже не є чимось дивним. Зараз вторгнення до нашої країни фізично неможливе.