Літак Пелосі увійшов в зону дії китайських систем ППО: що відбувається на Тайвані
Літак, на борту якого перебуває речниця Палати представників США Ненсі Пелосі, увійшов у повітряний простір Тайваню.
До делегації також входять п'ять членів Палати від Демократичної партії.
Раніше стало відомо, що літак із Пелосі на борту вилетів зі столиці Малайзії Куала-Лумпур. ЗМІ повідомили, що після візиту до Малайзії вона планує відвідати Тайвань.
16:26 Китай стягнув війська в очікуванні візиту Ненсі Пелосі до Тайваню. Зокрема, було відмічено пересування міжконтинентальних ракет.
16:44 На Тайвані почали "відключатися" сайти державних органів, щойно впав сайт міністерства закордонних справ республіки.
Чому візит Пелосі на Тайвань такий важливий
29 липня Ненсі Пелосі вилетіла до Азії з низкою робочих візитів. Тайвань у програмі поїздки не значився, проте про можливе відвідування Китайської Республіки повідомили ЗМІ. Новина стала резонансною, оскільки офіційний Пекін неодноразово погрожував США "жорсткими заходами" у разі відвідин Тайваню офіційними представниками Сполучених Штатів.
Невідомо, як саме збирається відповісти КНР на візит офіційного представника США. Ймовірно, китайські військові намагатимуться заблокувати висадку делегації або використовують винищувачі для перехоплення літака. Як пише Financial Times, посилаючись на джерела, проти візиту Пелосі виступив радник віце-президента США з нацбезпеки Джейк Салліван та інші члени Ради нацбезпеки.
А Пентагон поінформував Пелосі про сценарії у разі її візиту до Тайваню, після чого Байден сказав журналістам: "Військові вважають, що зараз це не дуже гарна ідея". Водночас, сам президент США не може блокувати поїздку Пелосі як представника Конгресу.
Хто така Ненсі Пелосі
82-річна Ненсі Пелосі прийшла в політику під прапорами Демократичної партії. З 1987 року є депутатом Палати представників Конгресу США та двічі очолювала його – у 2007–2011 роках і з 2019-го до теперішнього часу.
Пелосі стала першою жінкою в американській історії, обраною спікером нижньої палати Конгресу, а також найбільш високопоставленою жінкою, оскільки обійняла третю за значимістю посаду в США після президента та віцепрезидента.
З перших днів масштабної війни в Україні засудила "диявольське вторгнення", розв'язане президентом РФ Володимиром Путіним. Вона неодноразово, зокрема під час поїздки до Києва у розпал війни, заявляла, що Америка – на боці України.
Як відомо, між Китаєм та США немає суттєвих розбіжностей щодо правового статусу Тайваню. США підтримують юрисдикцію Китаю над Тайванем, проте виступають за більшу автономію Китайської Республіки. Однак це навряд чи може стати приводом для війни, вважають аналітики.
Нагадаємо, наприкінці липня з'явилася інформація, що Ненсі Пелосі планує відвідати Тайвань – це перший візит представника США такого рангу до Тайбея за останні 25 років.
У відповідь Китай пригрозив Сполученим Штатам "наслідками" і розпочав масштабні військові навчання в 120 км від берегів Тайваню.
В'їзд на деякі території китайська влада заборонила з 2 по 6 серпня. Саме в цей час до Тайбею може прилетіти Пелосі.