Україна закликала МВФ прискорити надання допомоги
Шмигаль відзначив пасивність МВФ В останні місяці Міжнародний валютний фонд (МВФ) у відносинах з Україною поводиться пасивно. Сторони не мож...
https://povnatorba.blogspot.com/2022/09/blog-post_742.html
Шмигаль відзначив пасивність МВФВ останні місяці Міжнародний валютний фонд (МВФ) у відносинах з Україною поводиться пасивно. Сторони не можуть погодити нову програму фінансування.
В останні місяці Міжнародний валютний фонд (МВФ) у відносинах з Україною поводиться пасивно. Сторони не можуть погодити нову програму фінансування.
МВФ демонструє "досить пасивне відношення" до підтримки Києва, тоді як США та Європа займають лідируючі політичні позиції. Про це у суботу, 10 вересня, заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES).
"Звичайно, ми працюємо з МВФ увесь цей час, у нас були добрі відносини у 2014-2015 роках, коли почалася ця війна. Фонд лідерськи підтримував Україну, ми отримали 17 млрд доларів підтримки", - зазначив він.
За його словами, сьогодні ж співпраця з МВФ відбувається абсолютно пасивно. Шмигаль наголосив, що українська сторона передала необхідні документи та закликає партнерів активізувати діяльність.
"Це дуже важливо, тому що МВФ є важливою опорою для подальшого руху нашої держави з нашими партнерами. Ми працюємо практично щодня з командою МВФ. Фонд виявив досить оперативну реакцію на початку повномасштабного вторгнення у березні, коли ми отримали дуже швидку допомогу. Зараз, на жаль, у нас відносні пробуксування у підтримці МВФ", - додав Шмигаль.
Також, прем'єр зазначив, що уряд України, який оцінює потреби у фінансуванні держбюджету в умовах війни у 2022 році приблизно $5 млрд на місяць, наступного року має намір знизити цей показник до $3 млрд на місяць.
"Розуміємо, що треба, щоб дефіцит держбюджету був близько $3 млрд. на місяць", - сказав він.
Прем'єр України наголосив, що цього року міжнародна підтримка покриває до 40% видатків українського бюджету.
Нагадаємо, через війну Україна запросила до МВФ щомісячну допомогу у 5 мільярдів доларів для покриття дефіциту бюджету через війну. Більшу частину тримісячної фінансової підтримки планують надати як гранти.
Зазначимо, держборг України значно знизився у доларах і зріс у гривні після рішення Нацбанку девальвувати курс нацвалюти на 25%.