Російським окупантам закрили шлях на Захід: відомий перебіжчик приховав воєнні злочини проти українців

Російським окупантам закрили шлях на Захід: відомий перебіжчик приховав воєнні злочини проти українців

Правозахисний проєкт Gulagu.net зупинив програму евакуації з РФ людей, пов'язаних з армією та силовими підрозділами країни-агресора. 

З'ясувалося, що один із "підопічних" – колишній російський десантник Павло Філатьєв – приховав інформацію про вбивства українців, у затриманні яких брав участь. У Франції йому ось-ось можуть дати політичний притулок.

Докладніше про те, як відбулася легалізація злочинця, читайте далі.

Дорога на Захід

2022 року кілька російських окупантів, які вижили під час бойових дій на території України, таємно виїхали з Росії. У цьому їм допоміг засновник відомого проєкту Gulagu.net Володимир Осєчкін – колишній російський підприємець та правозахисник.

Цікаво, що у 2014 році Осєчкін був упевнений у втручанні західних спецслужб у події в Україні та активно виступав із засудженням Революції Гідності в лютому 2014 року та зміни влади, вітав анексію Росією Криму, брав участь в акціях Антимайдану в Москві. Однак, борючись з корупцією в РФ і надавши допомогу безневинно затриманим, сам увійшов у клінч з "рідною" владою. Кажуть, що останньою краплею для "відмашки по Осєчкіну" стала справа про вбивство Бориса Нємцова.

У 2015 році після проведених обшуків Осєчкін був змушений евакуюватися з Росії до Європи.

Володимир Осєчкін

У Франції Володимир Осєчкін став одним із засновників асоціації New dissidents foundation ("Фонд Нові дисиденти"), але продовжував займатися і своїм старим проєктом Gulagu.net.

Як російський десантник опинився в Європі

Офіцер російської армії Павло Філатьєв після початку повномасштабного вторгнення опинився на території України. Він служив у Повітряно-десантних військах та брав участь у наступі на Херсон. Пізніше він пішов зі служби та написав про війну в Україні книгу "ZOV 56" із критикою дій Росії.

Цікаво, що під час запису великого інтерв'ю Осєчкін запитав у Філатьєва, чи відчуває він каяття і чи бажає попросити вибачення у громадян України. На це окупант відповів, що за участь у війні він кається, але просити вибачення в українців для себе вважає зайвим.

російський десантник Павло Філатьєв

Командування його полку запросило для Філатьєва 15 років ув'язнення за поширення "фейків". Тоді Володимир Осєчкін допоміг йому втекти з Росії та просити політичного притулку у Франції.

Філатьєв почав роздавати праворуч і ліворуч інтерв'ю вже закордонним ЗМІ, що викликало великий резонанс. Можливо, "одкровення" десантника і були в новинку на Заході, проте в Україні в каяття російського десантника ніхто не повірив. У нас знають точно: всі воєнні злочинці мають відповісти за скоєне, а не отримувати шанс на "нове життя".

Павло Філатьєв

На думку співрозмовника OBOZREVATEL у розвідці, перший момент, який викликав питання, – це те, яким чином російському десантнику вдалося звільнитися з армії.

"Філатьєв брав участь у війні проти України у складі 56-го десантно-штурмового полку. Його підрозділ у перші дні вторгнення відправили на штурм Херсона, а вже через два місяці – причому навіть не через травму ока на фронті, а через запалення – окупанта евакуювали та відправили до шпиталю. Після цього він спокійно звільняється (мовляв, проблеми зі здоров'ям) – і це під час так званої "СВО", коли залишити службу нікому не дають. Не було ні серйозного поранення, ні ампутації", – каже офіцер.

Другий момент, на який слід звернути увагу, – це те, що російський офіцер виклав у мережу книгу про війну з Україною, причому перебуваючи на той час на території РФ. Прекрасно усвідомлюючи, чим це може загрожувати.

книга Філатьєв ZOV

"Потім Філатьєв нібито деякий час ховається від ФСБ, бігає по орендованих квартирах, а потім раптово опиняється за кордоном. Все це більше схоже на операцію прикриття", – каже співрозмовник у розвідці.

На його думку, Осєчкіна, який допоміг перебіжчику виїхати з країни, могли "зіграти втемну".

"На користь цієї версії говорить те, що зараз Володимир Осєчкін відкрито заявив про припинення нових евакуацій окупантів через те, що Філатьєв збрехав", – каже офіцер.

Легалізація воєнного злочинця

Про "прокол" із Філатьєвим Володимир Осєчкін повідомив 29 березня на каналі свого проєкту в Telegram. Причиною "розчарування" назвав статтю у шведській газеті Dagens Nyheter (доступна за підпискою).

Павло Філатьєв десантник

Осєчкін повідомив, що його правозахисний проєкт на цей час не має жодних відносин із Філатьєвим. "Ми чудово розуміємо, що він нас (і не тільки нас) обманював. Як з'ясував шведський журналіст Ерік де ла Регера, на момент написання нам листів наприкінці липня 2022 року, його перших інтерв'ю нам у серпні та наступних зустрічей із журналістами у Франції Павло Філатьєв знав про те, що низку затриманих ним та його товаришами по службі з ПДВ українців було розстріляно і повішено, тобто вбито", – розповів правозахисник.

За його словами, нічого подібного російський окупант раніше не розповідав, у такий спосіб приховуючи свою причетність до воєнних злочинів, скоєних щодо українців.

"Лише після прочитання цієї статті ми зрозуміли, чому Павло втік від нас до закінчення фактчекінгу та перевірки змісту його "ZOV-свідоцтва" і відмовився від зустрічі з відомим українським інтерв'юером Володимиром Золкіним (прилітав до нас у Біарріц у жовтні), а також відмовився добровільно давати свідчення прокурорам та слідчим України у посольстві в Парижі", – додав Осєчкін.

Також правозахисник розповів про те, що Філатьєв збирався передати гроші від продажу книги Україні, але згодом відмовився це робити.

Павло Філатьєв Франція

Тепер шлях на Захід для окупантів, які вирішили врятувати своє життя, закритий. Принаймні через Осєчкіна.

Правозахисник уже заявив, що після фактів, що розкрилися, його проєкт припиняє програму сприяння в евакуації осіб, які мають прямий стосунок до російської армії та силових підрозділів, а сам Осєчкін готовий відмовитися від посади президента асоціації New dissidents foundation. Він також перепросив за те, що ретельно не перевірив слова російського десантника перед тим, як надати йому допомогу.

"З перших днів війни ми робили все можливе, щоб зупинити цю злочинну і підлу війну та агресію проти України", – заявив Осєчкін.

Зазначимо, що згідно з міжнародним законодавством, причетним до воєнних злочинів особам не може бути надано політичний притулок та міжнародний захист. Фактично вийшло, що Gulagu.net допоміг легалізуватись на Заході російському воєнному злочинцю. Яке рішення ухвалять у Франції – дізнаємось найближчим часом.

Related

Суспільство 6926678678572500460

Post a Comment

emo-but-icon

Пошук у цьому блозі

Читають

Свіже

Add to Any

Свіже

РОСІЯ НАПАЛА на УКРАЇНУ

Варто подивитись

Нас відвідали

Лічильники

item