Заява НАТО щодо України: повний текст


Велика частина документа присвячена Росії.

Видання Європейська правда зробило неофіційний переклад заяви комісії "Україна-НАТО", здійснене на саміті Альянсу у Варшаві:

1. Ми, глави держав і урядів комісії Україна-НАТО, зустрілися сьогодні у Варшаві для перегляду і подальшого зміцнення нашої співпраці у межах Хартії про особливе партнерство. Ми обговорили плани реформування України і прогрес в їхній реалізації, схвалили Комплексний пакет допомоги (CAP) для України, а також обмінялися думками про безпеку в Україні. Союзники високо оцінили зусилля президента України щодо мирного врегулювання конфлікту. Ми одностайні в нашій підтримці суверенітету України, територіальної цілісності у її міжнародно визнаних кордонах і її невід'ємного права вільно, без зовнішнього втручання визначати своє майбутнє і курс зовнішньої політики.
 
2. Незважаючи на численні заклики з боку Альянсу і міжнародного співтовариства в РФ щодо дотримання міжнародного права, Росія продовжує агресивні дії, що підривають суверенітет України, територіальну цілісність і безпеку у порушенні норм міжнародного права. Це створює серйозні наслідки для стабільності і безпеки всього євроатлантичного регіону.
 
3. Відповідно до рішення міністрів закордонних справ НАТО від 2014 року, союзники продовжують порушувати в діалозі з Росією питання щодо дій РФ в Україні і поблизу.
 
4. Ми закликаємо Росію скасувати незаконну самопроголошену "анексію" Кримського півострова, яку ми не визнаємо і не будемо визнавати. Ми особливо стурбовані переслідуванням і дискримінацією кримських татар та інших членів місцевих громад. Ми ще раз вимагаємо, щоб російська де-факто влада вжила необхідних заходів у зв'язку з погіршенням ситуації з правами людини в Криму, гарантувавши безпеку, дотримання прав і свобод усіх осіб, які проживають на півострові. Міжнародні наглядові організації повинні мати можливість виконувати свою важливу роботу щодо захисту прав людини. Ми засуджуємо тривале широкомасштабне нарощування Росією своєї військової присутності у Криму, а також стурбовані діями і заявленими планами щодо подальшого нарощування військового потенціалу в чорноморському басейні, яке може мати подальші наслідки для стабільності у регіоні.
 
5. Росія продовжує роздмухувати нестабільність на сході України, що вже призвело до втрати майже 10 000 життів на Донбасі і позбавило Україну значної частини свого індустріального потенціалу. Ми особливо стурбовані збільшенням порушень режиму, припиненням вогню вздовж лінії зіткнення, у першу чергу з боку бойовиків, яких підтримує Росія. Це не сприяє мирному врегулюванню конфлікту. Нагадаємо, що згідно з Мінськими угодами негайне і всеосяжне припинення вогню повинно було початися ще 15 лютого 2015.
 
Саміт НАТО у Варшаві: фото





6. Ми висловлюємо тверду підтримку повного виконання Мінських угод і заохочуємо роботу, проведену у форматі Нормандії і Тристоронньої контактної групи для врегулювання конфлікту дипломатичними засобами і за допомогою діалогу. Ми закликаємо всі сторони повною мірою виконувати взяті зобов'язання, у тому числі - про перемир'я і проведення місцевих виборів в деяких районах Донецької і Луганської областей, як тільки будуть створені необхідні оборонні умови відповідно до Мінських угод. Ми очікуємо, що Росія виконає свої зобов'язання щодо впливу на бойовиків для виконання ними своїх зобов'язань у повному обсязі. Ми закликаємо Росію припинити свою політичну, військову та фінансову підтримку бойовиків і виконувати свої зобов'язання в рамках Мінського пакету заходів, включаючи виведення російських військ і військової техніки з території України, а також дозволити Україні відновити повний контроль над її державним кордоном. Ми вітаємо звільнення Надії Савченко і закликаємо сторони забезпечити звільнення й обмін усіх заручників і незаконно затриманих осіб.
 
7. Ми повністю підтримуємо Спеціальну наглядову місію ОБСЄ (SMM), яка відіграє ключову роль у сприянні деескалації конфлікту і підкреслюємо важливість повного і безперешкодного доступу спостерігачів ОБСЄ (до території конфлікту). Перешкоди роботі СММ, які продовжують відбуватися переважно в районах, що знаходяться під контролем проросійських бойовиків, порушують Мінські угоди і серйозно ускладнюють роботу SMM. Ми, як і раніше, впевнені, що всеосяжний політичний процес, спрямований на відновлення законності і конституційного порядку в деяких районах Донецької та Луганської областей України можливий тільки за умови, якщо є ефективні і тривалі гарантії безпеки, а також вибори проходять на основі українського законодавства, відповідно до стандартів ОБСЄ зі спостереження ОБСЄ / БДІПЛ, як це передбачено мінськими угодами.
 
8. Український народ висловив бажання, щоб їхня країна знайшла свої місце серед європейських демократій. Україна як і раніше прихильна до проведення широкомасштабних реформ відповідно до європейських і євроатлантичних стандартів, на основі демократичних цінностей, поваги прав людини, національних меншин і верховенства права, будуть мати важливе значення для сприяння процвітанню і довгострокової стабільності, у тому числі - боротьбі з корупцією і всеосяжному політичному процесу.
 
9. Союзники високо оцінюють і підтримують прогрес України у проведенні комплексних реформ, незважаючи на складні обставини, а також сподіваються на подальші кроки з розвитку демократичних інститутів і здійснення економічних реформ. Нині уже є досягнення, в тому числі з макроекономічної стабілізації, реформи поліції і військової реформи, а також державних закупівель. Важливі кроки були зроблені в напрямку децентралізації, змін судової системи, боротьби з корупцією і в підтримці умов МВФ. Ми беремо до уваги ці позитивні кроки, але проблеми залишаються. Союзники наполегливо закликають Україну продовжувати швидке і комплексне виконання цих та інших реформ, а також забезпечити їх стійкість.
 
10. Рівень взаємодії НАТО з Україною з 2014 року, як політичної так і практичної, був безпрецедентним. НАТО буде продовжувати брати участь в тісному політичному діалозі в рамках Комісії Україна-НАТО та підтримувати Україну в здійсненні її амбітної програми реформ, в тому числі через ефективне виконання Річної національної програми, через процес планування і аналізу, а також за допомогою Комплексного пакету допомоги (ККД) . Мета ККД - зібрати воєдино і розширити допомогу НАТО Україні, щоб держава збільшила свою здатність протидіяти агресії, гарантувати свою безпеку і проводити необхідні реформи, в тому числі в сфері безпеки і оборони. Ми заохочуємо прийняття Стратегічного оборонного бюлетеня, який стане дорожною картою оборонної реформи Україна.
 
11. Як зазначено в ККД, ми будемо працювати разом для просування і виконання стратегічних реформ. ККД містить більше 40 областей, в яких НАТО буде підтримувати їх проведення. Союзники продовжать надавати підтримку Україні через представництво НАТО в Україні, а також на двосторонній основі, особливо для реформування структур оборони і безпеки на основі стандартів і принципів НАТО, в тому числі для встановлення цивільного демократичного контролю над збройними силами і для забезпечення їх сумісності з НАТО.
 
12. Союзники високо цінують значний внесок України в операції НАТО і Сил реагування НАТО і вітають внесок України у запровадження безпеки і стабільності в Євро-Атлантичному регіоні і за його межами. На підставі рішень, прийнятих у Вельсі, ми розглянемо кроки, необхідні для реалізації зацікавленість України у Програмі розширення можливостей в межах ініціативи Partnership Interoperability Initiative.
 
13. Як було відзначено на попередніх зустрічах на вищому рівні НАТО, в тому числі в Мадриді, Бухаресті, Лісабоні, Чикаго і Вельсі, незалежна, суверенна і стабільна Україна, твердо віддана демократії та верховенству права, є ключем до євроатлантичної безпеки. Ми підтверджуємо нашу тверду прихильність подальшому розвитку особливого партнерства між Україною і НАТО, будемо сприяти створенню стабільної, мирної та неподільної Європи.

Related

Порошенко: Торгівля з компаніями в ЛДНР виключена

Порошенко відкинув торгівлю із захопленими підприємствами в ЛДНР Глава держави обіцяє не дозволяти жодної діяльності захопленим у республіках підприємствам.   Президент Петро Порошен...

Силовий розгін блокади: "ДІЯ" Яроша висунула вимоги

Уряд і парламент повинні врегулювати питання торгівлі з окупованими територіями Донбасу. Про це йдеться у заяві громадського об'єднання "Державницька ініціатива Яроша". "Верховною Радою та Кабі...

Справу про держзраду Януковича передали в суд

Військова прокуратура направила до суду обвинувальний акт у справі про державну зраду президента-втікача Віктора Януковича. Про це повідомив прокурор Головної військової прокуратури Руслан Кравч...

Post a Comment

emo-but-icon
:noprob:
:smile:
:shy:
:trope:
:sneered:
:happy:
:escort:
:rapt:
:love:
:heart:
:angry:
:hate:
:sad:
:sigh:
:disappointed:
:cry:
:fear:
:surprise:
:unbelieve:
:shit:
:like:
:dislike:
:clap:
:cuff:
:fist:
:ok:
:file:
:link:
:place:
:contact:

Пошук у цьому блозі

ЧитаютьСвіже

Читають

Свіже

Himars матимуть нові боєприпаси меншого калібру

Американська армія обрала Anduril Rocket Motor Systems для розробки і кваліфікації нового 4,75-дюймового SRMВідповідне рішення дозволить збільшити ємність магазину в Himars, але збереже при цьому даль...

Міноборони розповіло про рекордні втрати росіян

Знищена російська артилерійська системаУ березні росіяни зазнали найбільших втрат артилерійських систем та автотранспорту з початку вторгнення в Україну.За підсумками березня російські загарбники втра...

SpaceX просить звільнити її від антикитайських мит

Трампівські мита б'ють по SpaceX МаскаКомпанія закуповує у Китаї обладнання, яке не може купити всередині США, тому просить зробити для неї виняток до кінця травня.Компанія SpaceX намагається уникнути...

Це не нова тактика ворога: експерт про масовані точкові удари

Масовані обстріли БпЛАРосіяни намагаються пробити українську протиповітряну оборону.Російські загарбники намагаються перевантажити українську протиповітряну оборону, завдаючи масованих точкових у...

Трамп обережно пригрозив Путіну санкціями

Президент США Дональд ТрампГлава Білого дому сказав, що не хоче запроваджувати вторинні тарифи проти нафти РФ, але думає, що вчинить так, якщо Путін "не виконає свою частину роботи". Але Трамп "не сум...

Add to Any

Свіже

ЄДИНІ НОВИНИ

Варто подивитись

Facebook

Нас відвідали

20,787,548

Лічильники

item